82 il hangisi oldu?

Türkiye’de 82 il var mı?

Türkiye‘de 81 il ve 922 ilçe bulunuyor. Büyükşehirlerin bazı ilçeleri nüfus çoğunluğu nedeniyle bazı illeri geride bırakıyor.

Türkiye’de kaç il var 82?

Anadolu yarımadası ile Trakya toprakları üzerine kurulan Türkiye‘nin, 81 ili vardır.

Türkiye kaç plaka var?

Türkiye‘de 81 il toplam 81 plaka sayısı 25.517.163 olmuştur.

En son il hangisi?

Hatay (1939). Düzce. Cumhuriyetin ilanından sonra sınırlarımız içerisine katılan ilimiz ise Hatay ilidir.

82 il Kandıra mı?

İLİMİZ KANDIRA” Barış Hoca teşekkür programında tüm illeri tek nefeste bir kez daha saydı. Ancak bu kez arkasında bir branda vardı. İki yönetim kurulu üyesinin tuttuğu brandanın üzerinde Kandıra ilçesinin kırmızı ile renklendirildiği bir Kocaeli haritası, İZKANDER logosu ve “82.İLİMİZ KANDIRA” yazısı vardı.

82 il neresi Kandıra?

Kandıra, Kocaeli’nin ilçesidir ve Kocaeli Yarımadası’nın kuzeyinde yer alır. Osmanlı yönetiminden bu yana bir belediyeye sahiptir. Kandıra, Kocaeli’nin sanayisi gelişmeyen tek ilçesidir.

81 ilin adı ne?

81 ilin plaka sıralaması

Plaka Şehir
77 Nerenin Plakası Yalova
78 Nerenin Plakası Karabük
79 Nerenin Plakası Kilis
80 Nerenin Plakası Osmaniye

•14 Oca 2022

83 il neresi?

Dizide görmüş olduğumuz 83 plakalı bir ilimiz bulunmamaktadır. Türkiye’de 81 vilayet bulunmaktadır. 81 Plakalı ilimiz Düzce’den sonra başka ilimiz bulunmamaktadır.

81 plaka hangi il?

Plaka kodlarından 81 plakalı koda sahip olan şehrin ismi Düzce’dir.

En son hangi ilçe il olmuştur?

İl olarak ilan edilen son yer, 81 il plaka koduyla Düzce oldu. 12 Kasım 1999’da meydana gelen depremin merkez üssü olan Düzce, Bolu’nun uzak ilçesiydi. 7.2’lik bir deprem ile sarsılan ilçe, büyük bir yıkım yaşadı ve daha hızlı toparlanması için de il statüsüne kavuşturuldu.

En son hangi ilçe il oldu?

18) Düzce. Türkiye’de il ilan edilen son ilçe olan Düzce, 1999 depreminde çok büyük hasar aldı. Bölgenin yaralarının daha hızlı sarılması ve hızlıca kalkınması için Düzce’ye, 9 Aralık 1999’da il statüsü verildi.

82 ilimiz Kandıra nerede?

Kandıra, Kocaeli’nin ilçesidir ve Kocaeli Yarımadası’nın kuzeyinde yer alır. Osmanlı yönetiminden bu yana bir belediyeye sahiptir.

Kandıra nasıl bir yer?

Kandıra, Kocaeli’nin doğal güzelliklere sahip ilçelerinden biridir. Tertemiz denizi, yemyeşil doğası ve sakin yerel halk ile bütünleşmiştir. Her mevsimde çevre şehirlerden gelen ziyaretçilerin uğrak noktasıdır.

Kandıra neyi ile meşhur?

Yöreye özgü Kandıra bezi köy evlerindeki tezgahlarda dokunup, eski Türk motifleriyle işlenerek beğeniye sunulmaktadır. Hindisi ve yoğurdu ile haklı bir üne kavuşan Kandıra, meşhur süsleme taşları ile de çok iyi tanınmaktadır.

Illerimizin isimleri nelerdir?

  • ANTALYA.
  • MUĞLA.
  • İSTANBUL.
  • İZMİR.
  • ANKARA.
  • SAKARYA.
  • BURSA.