A grubu seyahat acentası belgesi ne kadar?

TÜRSAB belgesi kaç para 2021?

Seyahat acentalarının Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)’a ödemesi gereken yıllık aidat ücreti 2021 yılı için 3.735,74 TL olarak belirlendi. TÜRSAB ‘dan bugün yapılan duyuruya göre Acenta ve Şube Kuruluş Ödentisi de 74.714,63 TL olarak açıklandı.

TÜRSAB kaç para?

Belirtilen mevzuat hükümleri kapsamında 2021 yılına ilişkin yıllık aidat ödentisi miktarının 3.735,74 TL, Acenta ve Şube Kuruluş Ödentisi miktarının ise 74.714,63 TL olduğu hususunu siz değerli üyelerimizin bilgilerine sunarız.

A grubu acenta ne demek?

a) A Grubu Seyahat Acentası: Tüm seyahat acentalığı hizmetlerini yapar. b) B Grubu Seyahat Acentası: Kara, deniz ve hava ulaştırma araçlarına ilişkin rezervasyon ve bilet satışı hizmetleri ile A grubu seyahat acentalarının düzenledikleri turların biletlerinin rezervasyonunu ve satışını yapar.

A grubu seyahat acenta belgesi nasıl alınır?

BAŞVURU VE KURULUŞ İŞLEMLERİ Seyahat acentası işletme belgesi almak isteyen tüzel kişiler, bir dilekçe ve varsa isim tesciline ilişkin belge ile seyahat acentası unvanı almak üzere T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurur.

TÜRSAB belgesi ne kadar 2022?

2022 TÜRSAB ARAÇ PLAKASI DUYURUSU

TALEP EDİLEN PLAKA ADEDİ 2022 Plaka Ücreti
1 – 20 Adet arası (20 adet dahil) 250 TL
21 – 50 Adet arası (50 adet dahil) 300 TL
51 Adet ve üzeri 350 TL

TÜRSAB belgesi nasıl alınır?

Türsab belgesi başvuru işlemleri için öncelikli olarak Kültür ve Turizm Bakanlığından acenta unvanı olarak kullanılacak ismin onaylatılması gerekmektedir. Bunun için ilgili bakanlığa dilekçe ile başvuruda bulunup cevap mektubunun beklenmesi gerekmektedir.

TÜRSAB belgesi için ne gerekli?

Türsab Belgesi Nasıl Alınır

 • imza sirküleri. …
 • Faaliyet belgesi. …
 • Ticaret sicil gazetesi. …
 • Sicil tasdiknamesi. …
 • Ortakların kimlik fotokopileri. …
 • Enformasyon memuru- kokartlı rehber – turizm otelcilik mezunu alanlarından birine ait şartlara sahip personele ait evrak.
 • Başvuru formları

A grubu seyahat acentası ne iş yapar?

a) A Grubu Seyahat Acentası: Tüm seyahat acentalığı hizmetlerini yapar. b) B Grubu Seyahat Acentası: Kara, deniz ve hava ulaştırma araçlarına ilişkin rezervasyon ve bilet satışı hizmetleri ile A grubu seyahat acentalarının düzenledikleri turların biletlerinin rezervasyonunu ve satışını yapar.

TÜRSAB A grubu seyahat acentası nedir?

Seyahat acentaları uyguladıklara hizmetlere göre 3 ana gruba ayrılmaktadır: A Grubu Seyahat Acentaları: Tüm seyahat acentacılığı hizmetlerini ifa ederler. B Grubu Seyahat Acentaları: Uluslararası kara, deniz ve hava ulaştırma araçları ile (A) grubu seyahat acentalarının düzenleyecekleri turların biletlerini satarlar.

Acenta açmak için ne gerekli?

Sigorta Acentesi Açabilmek İçin Gerçek Kişilerden İstenen Belgeler

 1. Nüfus cüzdanı sureti.
 2. İkametgâh belgesi.
 3. Vesikalık fotoğraf.
 4. Ticaret Sicil Gazetesi.
 5. Ticaret Sicil Tasdiknamesi (asıl ve ıslak imzalı, kaşeli)
 6. Diploma sureti.
 7. Sigorta şirketiyle yapılan sözleşme.
 8. Taahhütname.

TÜRSAB yıllık aidat ne kadar?

Sayın Üyelerimiz, Belirtilen mevzuat hükümleri kapsamında 2021 yılına ilişkin yıllık aidat ödentisi miktarının 3.735,74 TL, Acenta ve Şube Kuruluş Ödentisi miktarının ise 74.714,63 TL olduğu hususunu siz değerli üyelerimizin bilgilerine sunarız.

Turizm acentası açmak için neler gerekli?

Tüzel kişiliği temsile yetkili kişi veya kişilerin imza sirküleri aslı veya onaylı sureti. Seyahat acentaları Yönetmeliği’nin 35.nci maddede belirtilen personeline ait belge, Ek-3’de yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu İşyeri kodu ve T.C. Kimlik Numarası’nın yer aldığı beyan aslı ile SSK aylık prim ve hizmet belgesi.

Acentacı ne kadar maaş alır?

2021 Seyahat Acentesi Satış Görevlisi Maaşları Seyahat Acentesi Satış Görevlisi maaşı ortalama aylık 3.060 – TL’dir. En düşük Seyahat Acentesi Satış Görevlisi maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 3.300 – TL’dir.

TÜRSAB ne iş yapar?

TÜRSAB‘ın amacı, seyahat acentelığı mesleğinin ve faaliyet alanının temeli olan Türk Turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır. Seyahat acenteları konusunda şikayeti olan tüketiciler TÜRSAB‘a başvurarak çok kısa sürede sonuç alabilmektedir.

TÜRSAB belgesi ne ise yarar?

Türsab Belgesi İçin Aranan İş Yeri Koşulları Misafirlere çay kahve ikramının yapılabileceği imkanların olması gibi. Bu gibi aranan şartlar gelen özellikle yabancı turistlere güzel intiba bırakılması amacıyladır.