Bosna Hersek Üniversitesi nerede?

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Hangi Şehirde?

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), Bosna-Hersek’in başkenti olan tarihi Saraybosna‘da kurulmuştur. 2004-2005 akademik yılında yabancı dil okulunda İngilizce hazırlık sınıfı ile eğitim-öğretime başlayan üniversite, 2005-2006 akademik yılında da çeşitli programlarda lisans öğretimine başlamıştır.

Bosna Hersekte okumak için neler gerekiyor?

Bosna Hersek üniversiteleri kayıt şartları şunlardır: Kimlik belgesi ve noter onaylı fotokopisi, ikametgah aslı, nüfus kayıt örneği, transkript, diploma, sağlık raporu, ülkeden alınmış sağlık sigortası, biometrik fotoğraf, sabıka kaydı ve pasaport. Bu evrakların hepsi noterde tasdiklenmiş olmalıdır.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi denklik var mı?

Aklınızdaki soru Bosna’da üniversite denklik olacaktır. Cevabı ise evet denklik var. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gelerek bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirisiniz.

Bosna Üniversitesi kimin?

Saraybosna Eğitim Geliştirme Vakfı (SEDEF) 11 Aralık 2001 tarihinde Bosna ve çevresinde öğretim ve eğitim faaliyetlerini geliştirmek üzere kurulmuştur. Türk ve Boşnak kurucuları aynı çatı altında toplayan SEDEF, Bosna Hersek Hükümeti’nin kuruluş izni verdiği ilk vakıftır.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hangi ülkede?

IUS, her din ve kültürden insanın bulunduğu bir şehirde, Bosna-Hersek’in başkenti olan tarihi Saraybosna‘da kurulmuştur. 2004-2005 akademik yılında Yabancı Dil Okulu’nda İngilizce hazırlık sınıfı ile eğitim-öğretime başlayan üniversitemiz, 2005-2006 akademik yılında da çeşitli programlarda lisans öğretimine başlamıştır …

Saraybosna Üniversitesi ücretli mi?

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi ücretleri ortalama 1000 Euro ile 3200 Euro arasında değişmektedir. Bu değişim okunmak istenen bölüme, türe, vs. göre değişim gösterir. Üniversitede eğitim dili Boşnakçadır. Ülkemizden gidecek olanlar için hızlandırılmış dil eğitimi verilmektedir.

Bosna Hersek’te nasıl üniversite okunur?

Çok büyük fırsatlar sunan Bosna üniversiteleri okumak için sınav engeline takılmanız söz konusu değil. Sadece lise veya dengi okullardan mezun olmanız yeterli olacaktır. Başvuru ve kayıt işlemleriniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezleri tarafından kolaylıkla yapılacaktır.

Bosna Hersek Üniversitesi diploması Türkiye’de geçerli mi?

Ülkemizde geçerli diplomaya sahip olan Bosna Hersek üniversitesi , YÖK ‘ün belirlemiş olduğu diploma kurallarına tamamen uymakta ve bundan dolayı da ülkemizde ve Avrupa ‘nın geri kalanında geçerli bir diplomaya sahip olmaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik var mı?

Yök tarafından da denkliği kabul gören Bosna Hersek diploması AB ülkelerinin hepsinde de geçerlidir. Bu denklik uygulamaları sayesinde dilerseniz Doğu Saraybosna üniversitesini, dilerseniz Mostar üniversitesini, Zenika üniversitesini, Uluslararası Travnik üniversitesini seçebilirsiniz.

Bosna Hersek Hukuk denklik var mı?

Programın YÖK denkliği de %100 olarak bulunmaktadır. Uluslararası Travnik Üniversitesi ve Yükseköğretim Kurumu arasında yapılan anlaşmalar sonucunda mezun olan her öğrenci dilediği takdirde Türkiye’ye dönüşünde YÖK’e başvurarak denklik için talepte bulunabilmektedir.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi kime ait?

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), Eğitimi Geliştirme Vakfı (SEDEF) tarafından 2003 yılında kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

Saraybosna Üniversitesi Özel mi?

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna‘da, Türk girişimciler tarafından 2004’te kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), 4’üncü kez ülkedeki “en iyi özel üniversite” seçildi.

Bosna Hersekte okunur mu?

Bosna Hersek üniversitelerine girişte Türkiye’de olduğu gibi YGS ve LYS gibi sınavlara girme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Bosna Hersek üniversitelerine kayıt olabilmek üzere ihtiyaç duyabileceğiniz tek unsur lise diplomanız olacaktır.

Travnik Üniversitesi Hukuk denklik var mı?

Programın YÖK denkliği de %100 olarak bulunmaktadır. Uluslararası Travnik Üniversitesi ve Yükseköğretim Kurumu arasında yapılan anlaşmalar sonucunda mezun olan her öğrenci dilediği takdirde Türkiye’ye dönüşünde YÖK’e başvurarak denklik için talepte bulunabilmektedir.

Bosna-Hersek para birimi nedir?

Bosna-Hersek MarkıBosna Hersek / Para birimi
Konvertibıl Mark ya da Değiştirilebilir Mark (Boşnakça, Hırvatça, Sırpça (Latin harfli): konvertibilna marka, Sırpça (Kiril harfli): конвертибилна марка), (ISO 4217: BAM) Bosna-Hersek’in para birimidir.