Dipnot hangi tuş?

Word’de dipnot hangi sekmede?

Word’de Dipnot Ekleme İşlemi – İlk olarak dipnotu eklemek istediğiniz yere tıklamanız gerekmektedir. – Daha sonra sayfanın üst kısmında başvurular sekmesine tıklanmalıdır. – Başvurular sekmesinde dipnot ekle kısmına tıklanmalıdır. – Böylece Word bir başvuru işareti yerleştirir ve dipnot sayfanın alt kısmına eklenir.

Klavyede dipnot nasıl yazılır?

Dipnot ekleme

 1. Dipnotu eklemek istediğiniz yere tıklayın.
 2. Başvurular > Dipnot Ekle’ye tıklayın. Word metne bir başvuru işareti ekler ve dipnot işaretini sayfanın en altına ekler.
 3. Dipnot metnini yazın. İpucu: Belgedeki yerinize dönmek için dipnot işaretini çift tıklayın.

Word programında alt indis nasıl yazılır?

Üst simge veya alt simge uygulamak için klavye kısayollarını kullanma

 1. İstediğiniz metni veya sayıyı seçin.
 2. Üst simge için Ctrl, Shift ve Artı işareti (+) tuşlarına aynı anda basın. Alt simge için Ctrl ve Eşittir işareti (=) tuşlarına aynı anda basın. (Shift tuşuna basmayın.)

Word 2007 de dipnot nasıl yazılır?

Dipnot ve son not ekleme

 1. Dipnot veya son not eklemek istediğiniz yere tıklayın.
 2. Başvurular sekmesinde Dipnot Ekle veya Son Not Ekle seçeneğini belirleyin.
 3. Dipnot veya son notta yazmak istediklerinizi girin.
 4. Notun başındaki numaraya veya simgeye çift tıklayarak belgede kaldığınız yere geri dönün.

Dipnot noktadan önce mi sonra mı?

Dipnotta sonu nokta ile biten bir ifade varsa tekrar nokta konulmasına gerek yoktur, bunun haricinde herhangi bir işaretten sonra mutlaka nokta konulmalıdır. 5. Metin içerisinde gösterilen dipnot numaraları şayet bir noktalama işareti varsa onun hemen ardından boşluk bırakılmaksızın belirtilecektir.

Dipnot örneği nedir?

Dipnot, yazarın eserinde yararlandığı kaynakları, yazının bütünlüğünü bozmayacak şekilde yazı içinde yer vermeyip açıklamaları ve alıntıları sayfanın sonunda, en altına düşülen küçük notlar şeklinde tarif edilebilir. Dipnot her türlü eserde yer alabilir.

Dipnot nasıl yazılır TDK?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Dip not şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Dipnot şeklinde olmalıdır.

APA dipnot nasıl yazılır?

Dipnotlar ve sonnotlar APA yazım stilinde, dipnot ve sonnot kullanımı pek tercih edilmemektedir. Bundan dolayı mümkün olduğu kadar az dipnot kullanılmalıdır. Yalnızca çok elzem bir açıklayıcı not gerektiğinde dipnot kullanılmalıdır. Önemli not: APA atıf ve kaynakçada “and” yerine “&” kullanılmasını önermektedir.

Alt simge Üst simge ayarları nereden yapılır?

Metne üst simge veya alt simge biçimlendirmesi uygulama Giriş sekmesinin Yazı Tipi grubunda Yazı Tipi İletişim Kutusu Başlatıcısı’nı seçin. Yazı Tipi sekmesinde Efektler’in altında Üst simge veya Alt simge onay kutusunu seçin.

Word’de simge nasıl eklenir?

Para birimi (¥), müzik (♫) veya onay işaretleri (✔) gibi simgeler

 1. İmleci dosyada simgeyi eklemek istediğiniz noktaya getirin.
 2. Simge ekle’>gidin.
 3. Bir simge seçin veya Diğer Simgeler‘i seçin.
 4. Eklemek istediğiniz simgeyi bulmak için yukarı veya aşağı kaydırın. …
 5. İstediğiniz simgeyi bulduktan sonra çift tıklayın.

Dipnot çizgisi nasıl ayarlanır?

Dipnot veya son not ayırıcısını kaldırma veya değiştirme Belgenizin en altında Dipnotlar bölmesi görüntülenir. Giriş sekmesindeki seçenekleri seçerek ayırıcının rengini veya stilini düzenleyebilirsiniz veya ayırıcıları silmek için Dipnotlar listesinde Dipnot Ayırıcısı’ne tıklayın ve ayırıcı çizgiyi seçin ve silin.

Tezlerde dipnot nasıl yazılır?

Tezlerin dipnot gösterim şekli: Yazar Adı Soyadı, Tez Adı (Yüksek Lisans Tezi/Doktora Tezi, Üniversite Adı, Yıl; Sayfa Numarası. Yazar Soyadı, Tez Adı, Sayfa Numarası.

Dipnot ne zaman kullanılır?

Metin içindeki önemli bilgileri kuvvetlendirir ya da bu bilgilere ilave yapar. Dipnotlar karmaşık, konu dışı ya da önemsiz bilgiler içermemeli; metin içindeki bir tartışmayı güçlendiriyorsa kullanılmalıdır çünkü dipnot okuyucunun dikkatini dağıtabilir.

TDK dipnotta nasıl gösterilir?

Not: Kaynak bir kurum olduğunda; önce kısaltması, sonra kurumun tam adı yazılır. Örneğin; TDK (Türk Dil Kurumu) (2015). Genel Açıklamalı Sözlük. Ankara: TDK Yayınları.

Tez yazarken dipnot nasıl yazılır?

Tezlerin dipnot gösterim şekli: Yazar Adı Soyadı, Tez Adı (Yüksek Lisans Tezi/Doktora Tezi, Üniversite Adı, Yıl; Sayfa Numarası. Yazar Soyadı, Tez Adı, Sayfa Numarası.