Doçka hangi ülkenin?

Zagros hangi ülkeye ait?

ABD menşeli keskin nişancı tüfeği ZAGROS‘lar artık ÖSO’nun elinde – YouTube.

Doçka kaç kilo?

Gövde ve namlu ağırlığı 34 kilogram. Etkili menzili 2 kilometre. 12.7 mm çapında mermi kullanılıyor. “Doçka“ların kullandığı en basit ayak (sehpa) 20-25 kilogram, tekerlekli ayağı ise 157 kilogram.

Rusça Doçka ne demek?

İsmini silahın tasarımcılarından almıştır. Vasily Degtyaryov silahın ilk halini tasarlamış, Georgi Shpagin besleme mekanizmasını geliştirmiştir. Kısaltmasından yola çıkılarak Doçka/Doşka (lit. “Kızım”, “Tatlım”) olarak isimlendirilir.

Uçaksavar menzili kaç km?

37-mm uçaksavar topu M1939 (61-K)
Ağırlık 2100 kg
Namlu Çapı 37 mm
Atış hızı 60 mermi/dk
Azami menzil 8500 m

Kürtçe Zagrose ne demek?

Zagros Hakkında Detaylı Bilgi İran`da bulunan sıradağların ve sıradağların uzandığı bölgenin ismi. bölge aşırı dağlıktır. Zagros dağları`nda nüfus olarak Kurmanç, Sorani ve Zaza “Kürt“ köyleriyle beraber ; Fars ve az bir kısım Arap yerleşimleri vardır.

Zagros nereye bağlı?

İran’da uzandığı bölgeye ismini vermiştir. Uzunluğu İran’ın Irak sınırından Basra Körfezi’nin güneyine kadar 1.500 km’dir. Sıradağlar Hürmüz Boğazı’nda sona erer. Zagros‘un en yüksek yeri 5.098 metre yüksekliğindeki Dena doruğudur.

Uçak Savar kaç kilo?

76-mm uçaksavar topu M1938
Ağırlık 4,300 kg
Yükseklik -3° ile 82° arası
Namlu Çapı 76,2 mm
Bomba ağırlığı 6,5 kg

Mini Gun kaç kilo?

Elektrikli motorla çalışan minigun kısa süreler içinde hedef aldığı bölgeyi, hafif zırhlı araçları veya binaları etkisiz hale getirebilmektedir. 39 kilo ağırlığı, yüksek maliyeti ve düşük isabet oranı (%10) gibi nedenlerden dolayı belirli platformlarda tercih edilmektedir.

Doçka silahı hangi ülkeye ait?

CANİK markasıyla, dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden olan Samsun Yurt Savunma (SYS) ve iştirakleri, IDEF’21’e tam kadro katılacak. SYS, CANiK tabancalarının en yeni modellerini fuarda sergilerken, yerli ve milli uçaksavar olarak bilinen M2 ağır makineli tüfeği de ilk kez görücüye çıkaracak.

Uçaksavar menzili ne kadar?

Ağır makineli tüfekler 17 bin TL (8 bin 125 Dinar), roket rampaları 19 bin TL, Rus yapımı uçaksavar sistemleri 180 bin liradan alıcı buluyor.

Uçaksavar nedir özellikleri nelerdir?

Silahın piade birliklerinde askere egitimlerde ögretilen tanımı aşagıda yazıldıgı gibidir. 12.7 mm çapında sağdan ve soldan dolduruluşa göre tanzim edile bilen barut gazının geri tepmesi icra yayının ileri itmesi ile çalışan hava ile sağuyan tek tek ve otamatik atış yapa bile piyadenin destek silahıdır.

Zagros ne demek türkçe?

İran`da bulunan sıradağların ve sıradağların uzandığı bölgenin ismi. bölge aşırı dağlıktır.

Zagros hangi dilde?

Zagros Zagrostur! Kaçkar Kaçkardır! Türkçe olduğu gibi Kürtçe de vardır.

Zagros silah nedir?

pkk’nın doçka silahının parçalarını kullanarak ürettiği, yaklaşık 4 bin metre (bkz: etkili menzil)li, 8 kg kadar ağırlığı olan ,12.7 mm çapındaki uçak savar fişeği atan bir suikast tüfeği. helekopterler için kullanıldığı ve zırhlı araçları deldiği söyleniyor.

Doçka mühimmatı kaç mm?

12.7 mm çapında mermi kullanılıyor. “Doçka”ların kullandığı en basit ayak (sehpa) 20-25 kilogram, tekerlekli ayağı ise 157 kilogram. PKK terör örgütü, bu silahı hem kara birliklerine hem de helikopterlere saldırıda kullanıyor.