Doğum yapan sokak kediye ne yedirilir?

Yeni doğum yapmış anne kedi ne yemeli?

Emzirme döneminde kedilerin enerjiye çok daha fazla ihtiyacı olur ve bu enerjiyi de ancak tükettikleri gıdalar aracılığı ile karşılayabilirler. Dolayısıyla yüksek oranda protein ve kalsiyum içeren mama çeşitlerinin tercih edilmesinde fayda var. Bununla birlikte karbonhidrat ve yağ içeren mamaları tercih etmelisiniz.

Sokak kedileri ne yer ne içer?

Sokak kedileri; yumurta, tavuk, ciğer, patates, balık gibi gıdaları severek tüketirler. Aynı zamanda sokak kedileri haşlanmış sebzeleri de severek tüketirler. Ancak kedilere verilen yiyeceklerin içerisine tuz veya baharat atılmaması gerekmektedir.

Hamile sokak kedisi ne yer?

Hamile bir kedinin iki üç haftalık gebelik sürelerinden sonra, daha dengeli yağ içeren besinler, bol vitaminli, protein ve mineral bakımından zengin mamalar ile tüketmesi daha sağlıklıdır. Gebelik durumu anlaşılıncaya kadar normal maması ile beslenmesi çok büyük problemlere sebep olmayacaktır.

Emziren kediye hangi mama verilir?

İşte yavru ve yetişkin kediler için en iyi 5 hamile ve emziren kedi maması:

 • N&D Hamile ve Emziren Kedi Maması …
 • Orijen Hamile ve Emziren Kedi Maması …
 • 3. Royal Canin Hamile ve Emziren Kedi Maması …
 • Hills Yavru Kedi Maması …
 • LaVital Yavru Kedi Maması

4 May 2020

Anne kediye süt yapması için ne verilir?

Yavru maması, ayrıca enerji ihtiyacı 3 kat artan emzirme dönemindeki anne kediler için süt üretimine yardımcı olması bakımından idealdir. Her iki dönemde de kedi, sık fakat az miktarda beslendiği için mamaya her an erişebilir olmalıdır. Ayrıca, her zamanki gibi, yanında bol miktarda temiz ve taze su bulundurulmalıdır.

Kedim doğum yaptı ne yapmalıyım?

Yavru kediler doğduğunda, derhal annelerine doğru sürünmeli ve onu emmeye başlamalıdır; bunu yapmayanlar için yavru sütünü yanınızda bulundurun. Anne kedi, emzirmenin ardından yavruları yalamazsa, sindirime ve dışkılamaya yardımcı olmak için nemli bir kompres ile masaj yapmanız gerekir.

Sokak kedileri mama dışında ne yer?

 • Et Ürünleri. Kediler, ana besin kaynağı olan proteinleri etten alırlar. …
 • Yumurta. Kediler için oldukça sağlıklı bir protein olan yumurta, tamamen pişirilerek küçük ölçülerde kedilere verilebilir. …
 • Süt Ürünleri. Kediler, süt ve süt ürünlerini sindirme konusunda oldukça hassastırlar. …
 • Tahıllar. …
 • Sebze ve Meyveler.

26 Ağu 2021

Sokak kedilerine ne verilmez?

Beraberinde çikolata, soğan, sarımsak, avokado ve üzüm gibi toksik kabul edilen yiyecekler kediler için son derece tehlikelidir. Bu tür yiyecekleri yavru kedilerde dahil olmak üzere sokak kedilerine vermemeniz gerekmektedir.

Sokakta hamile kedi buldum ne yapmalıyım?

Ek kalorilere ihtiyacı olan kedilerin ihtiyacından fazlasını yemeye başlaması kilo artışına ve doğumun güç olmasına neden olacaktır. Bu yüzden kedinizi ya da sokakta bulduğunuz hamile kediyi veteriner hekiminizin önerisi ile beslemeye dikkat etmelisiniz. Ve işte o an!

Hamile kediye yoğurt verilir mi?

Kedilere yoğurt vermenin zararlı olmasının temel nedeni laktozdur. Kediler sadece yavruluk döneminde laktozu sindirebilirler, anne sütü tüketiminin azalmasıyla birlikte laktoz intoleransı başlar.

Annesi bakmayan yavru kedi nasıl beslenir?

Mamayı küçük miktarlar halinde bir seferlik hazırlayın ve artan kısmını yeniden kullanmayın, atın. Mama ne sıcak ne de soğuk olmalı, oda sıcaklığında olmalıdır. Yavru her 3-4 saatte bir beslenmelidir. Yavruyu beslemek için kucağınıza bir havlu serin ve yavruyu bu havlunun üzerine karın üstü duracak şekilde koyun.

Anne kediye yaş mama ne sıklıkla verilmeli?

Kediler için oldukça faydalı olan yaş mamaların ne sıklıkla kedilere verilmesi birçok insanın merak ettiği bir husustur. Kediler, haftada minimum 2 ya da 3 kere bu mamalardan rahatlıkla tüketebilir. Sindirim açısından çeşitli kolaylıklar sağlayan bu mamalar, birçok kedi sahibi tarafından tercih edilmektedir.

Anne kedinin sütü ne zaman biter?

Kedilerin sütten kesilmesi yaklaşık 2 aylık sürede tamamlanır. Fakat anneleri ile birlikte yaşamaya devam etmelerinin önerildiği süre 3-4 ayı bulabilir. Bu süre yavrular ve anne özelindeki değişkenler doğrultusunda şekillenebilmektedir.

Doğum yapmış kediye nasıl yaklaşılır?

Hamile veya Yeni Doğum Yapmış Kedilere Nasıl Yaklaşılır?

 1. Kafasını geri çekme,
 2. Yere çömelme,
 3. Kuyruğunu hızlı bir şekilde etrafında sallıyor olması,
 4. Göz bebeklerinin büyümesi ve gözünü size veya diğer kediye doğru sabitlemesi,
 5. Kulaklarını geriye doğru yatırması,
 6. Tüylerini kabartarak ses çıkarması,

Evde doğum yapan kediye nasıl yardım edilir?

Yavru kediler doğduğunda, derhal annelerine doğru sürünmeli ve onu emmeye başlamalıdır; bunu yapmayanlar için yavru sütünü yanınızda bulundurun. Anne kedi, emzirmenin ardından yavruları yalamazsa, sindirime ve dışkılamaya yardımcı olmak için nemli bir kompres ile masaj yapmanız gerekir.