Facebooku olmayanlar WhatsApp kullanabilir mi?

WhatsApp hangi bilgileri Facebook ile paylaşacak?

Diğer Facebook şirketleri ile paylaşılan bilgiler arasında; hesap kayıt bilgileri (telefon numaranız), işlem verileri, hizmetle ilgili bilgiler, hizmetleri kullanırken diğer kişilerle etkileşim kurma şekliyle ilgili bilgiler, mobil cihaz bilgileri, çerezler, konum bilgileri ve IP adresi yer alıyor.

WhatsApp mesajları facebookta paylaşılıyor mu?

WhatsApp‘ın, WhatsApp rehberinizdeki kişileri Facebook ile veya başka herhangi bir Facebook şirketiyle paylaşmadığını ve bu yönde herhangi bir planın bulunmadığını önemle vurgulamak isteriz.

WhatsApp her şeyi paylaşacak mı?

WhatsApp yeni sözleşmeyle kullanıcılarının ulaşabildiği bütün özel bilgilerini kaydedecek ve diğer şirketleriyle paylaşacak. … Ayrıca WhatsApp, üçüncü tarafların (telefon rehberindeki bir kişi ya da hizmet aldığınız başka bir şirket gibi) kullanıcı hakkında sağlayacağı veriler için de kullanım ve paylaşım onayı istiyor.

WhatsApp bilgileri satıyor mu?

Biliyorsunuz ki, 2014 senesinde Facebook tarafından satın alınan WhatsApp geçtiğimiz aylarda kullanıcı telefon verilerinin Facebook ile paylaşılacağını duyurdu. Bu duyuruya bakacak olursak, grup şirketler içi veri transferi olarak görebiliriz.

WhatsApp hangi verileri topluyor?

Kullandığınız tüm IP adresleri. WhatsApp kullandığınız tüm cihazların marka ve model bilgileri. WhatsApp profil fotoğrafınız. WhatsApp ile senkronize ettiğiniz tüm kişilerin telefon numaraları.

WP hangi verileri paylaşacak?

WhatsApp’ın Facebook ile paylaştığı veriler arasında telefon numaranız, WhatsApp’ı ne kadar süre ve ne kadar sıklıkla kullandığınız, diğer kullanıcılarla nasıl bir etkileşim içinde olduğunuz, cihazınızla ilgili bilgiler, IP adresiniz, işletme sisteminiz, tarayıcı verisi, bataryanın sağlığı, uygulamanın versiyonu, mobil …

Facebook kullanıcı bilgileri paylaşıyor mu?

FACEBOOK: 87 MİLYON KİŞİNİN VERİSİ SIZDIRILDI Facebook, yaklaşık 87 milyon kişiye ait verinin Cambridge Analytica adlı politik danışmanlık şirketi ile uygunsuzca paylaşılmış olabileceğini açıkladı. ABD merkezli sosyal medya şirketi, verisi sızdırılan kişilerin bazılarının ülke dışından olabileceğini bildirdi.

WhatsApp artik Kullanilmayacak mi?

Son yılların en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, 1 Kasım’dan itibaren artık bazı telefonlarda desteklenmeyecek. Whatsapp‘ın internet sitesinden yapılan duyuruda, uygulamanın Android için OS 4.1, iPhone için ise IOS 10 ve üzerini kapsayan sistemde kullanılabileceği açıklandı.

WhatsApp verileri ne zaman paylaşacak?

WhatsApp Kullanıcı Verileri, 8 Şubat’tan İtibaren Facebook ile Paylaşılmaya Başlıyor! WhatsApp, gizlilik ilkesi ve platform koşullarını 8 Şubat 2021 tarihinde güncelleyeceğini duyurdu.

WhatsApp kişisel verileri paylaşacak mı?

İşte bu noktada kişisel verilerin kullanılması çok önemli oluyor. Şirket kişisel verileri paylaşabilmesi için bu sözleşmeyi kullanıcılarına dayatıyor. WhatsApp verileri Facebook ile paylaşacak. Facebook’un da bu verileri başka şirketlerle paylaşmayacağının bir garantisi yok.

WhatsApp hangi verileri kullanıyor?

Hesap bilgileri raporunda hangi bilgiler var? WhatsApp hesabınıza kayıtlı telefon numaranız. Kullandığınız tüm IP adresleri. WhatsApp kullandığınız tüm cihazların marka ve model bilgileri.

WhatsApp bilgileri nerede paylaşıyor?

NE OLMUŞTU? * WhatsApp tarafından açıklanan yeni gizlilik ilkelerine göre Facebook ile veri paylaşımına izin isteyecek. Veriler Facebook’un yanında şirketin diğer yan kuruluşlarıyla da paylaşılmış olacak.

WhatsApp verileri ne yapacak?

WhatsApp‘ın kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşıp paylaşmadığı konusu, bugüne kadar genel olarak tartışılan bir meseleydi. Ancak 2021 yılında bu durum değişecek. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalara göre WhatsApp kullanıcılarının verileri, artık Facebook ile paylaşılacak.

WhatsApp eski verileri paylaşacak mı?

WhatsApp‘ın kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşıp paylaşmadığı konusu, bugüne kadar genel olarak tartışılan bir meseleydi. Ancak 2021 yılında bu durum değişecek. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalara göre WhatsApp kullanıcılarının verileri, artık Facebook ile paylaşılacak.

Facebook bilgilerimizi kiminle paylaşır?

Adınız, cinsiyetiniz, kullanıcı adınız ve kullanıcı kimliğiniz (hesap numaranız), profil fotoğrafınız ve kapak fotoğrafınız, Herkese Açık Profilinizi oluşturur. Bu bilgiler de herkese açıktır.