Genişletilmiş trafik sigortası nedir?

Sınırsız IMM trafik sigortası nedir?

Limitsiz İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası, aracın kullanılmasından doğan maddi/hukuki sorumluluğu, Trafik Sigortası limitleri ile varsa Kasko Sigortası kapsamında yer alan, İhtiyari Mali Sorumluluk teminatı limitlerinin üzerinde kalan kısmını sınırsız olarak tazmin eder.

Ihtiyari mali sorumluluk sigortası ne demek?

Sigorta sahiplerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılabilen İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, araç sahiplerinin üçüncü kişilere verebileceği zararları kapsar. Üçüncü kişilere verilen maddi veya fiziksel zararların zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanmayan kısımları karşılanır.

Kasko ile trafik sigortası arasındaki fark nedir?

Trafik sigortası, eğer poliçe sahibi hatalıysa karşı tarafın kazadan kaynaklanan maddi ve bedensel zararlarını karşılayacak bir sorumluluk sigortasıdır. Yani trafik sigortası, karşı tarafın mağduriyetini baz alır. Kasko ise poliçe sahibinin mağduriyetini önlemeye odaklanır.

Trafik sigorta primi neden yüksek çıkar?

Aracın Hasar Kaydına Dikkat! Aldığınız aracın kazaya karışıp karışmadığı, ne kadar hasar aldığı trafik sigorta primi için önemli. Kaza geçirmiş araçların trafik sigortası primi kaza yapmayan araçlara göre daha yüksek oluyor. Eğer aldığınız araç hiç kaza yapmamışsa hasarsızlık indirimi alabiliyorsunuz.

Ak Sigorta IMM Plus limitsiz nedir?

Aksigorta, araç sahiplerinin üçüncü şahıslara verebilecekleri olası zararlar sonucu, yüksek bedelli maddi yükümlülüklerin altında kalmalarını engellemek amacıyla, kasko ürünlerine isteğe bağlı olarak Sınırsız İMM teminatı ekledi.

Ihtiyari mali mesuliyet sigortası ne kadar olmalı?

Zorunlu trafik sigortasına ek olarak 200-250 liraya sınırsız maddi ve manevi ihtiyari mali mesuliyet poliçesi yaptırılması gerekiyor. Ekstradan olması halinde ise İMM poliçesi 350 lira civarına yapılabiliyor. İhtiyari mali mesuliyet sigortası hem kaskosuz hem de kaskolu araçlarda geçerli oluyor.

Kasko IMM değer kaybı öder mi?

Değer Kaybı Kasko‘dan İstenir mi? Değer kaybı, kaskodan istenemez. Değer kaybı asıl olarak karşı tarafın zorunlu mali sorumluluk poliçesinden teminat miktarı kadar istenir. Ancak üst limiti aşan değer kaybı talepleri için kaskoya gidilebilir.

Trafik sigortası ve kasko aynı şey mi?

Zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarlarını teminat altına alırken, kasko sigortası kaza durumunda sizin aracınızı güvence altına alır. Kasko teminatları, aracınızın hasara uğraması, çalınması ve benzeri gibi durumları kapsar. Kasko bedeli de bu nedenle sigorta poliçenizin kapsamına göre değişir.

Trafik kasko ne işe yarar?

İsteğe bağlı yaptırılan bir sigorta türü olan kasko ; temel olarak trafik kazası, yangın, çalınma ve doğal afet gibi durumlarda aracınızda meydana gelen zararları teminat altına alır. Kasko poliçesi yaptırmak isteyen sürücüler ayrıca, çeşitli ek teminatlarla farklı riskleri de güvence altına alabilir.

Trafik sigortası fiyatları neye göre değişir?

Teminat ve limitler tamamen devlet tarafından belirlenir. Fakat ödeyeceğiniz sigorta primleri, hizmet aldığınız sigorta şirketine göre değişkenlik gösterir. Değişimdeki en temel esas ise hasarsızlıktır. %20 ile %60 artırım oranlarında fiyatlar farklılıklar gösterebilir.

Hasar kayıtlı araç son kullanıcıya sigortası etki eder mi?

Evet, etkiler. Araç işletenlerine kayıtlı oldukları illere göre Trafik Sigortası Tarife ve Talimatlarında belirtilen oranlarda il trafik hasar yoğunluğu indirimi yapılır.

IMM Plus nedir?

Tam adı “Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası” olan İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası; araç sahibinin üçüncü şahıslara verdiği maddi zararın, trafik sigortası teminatları kapsamında karşılanmasının ardından kalan kısmı (maddi ve manevi) güvence altına alan bir sigortadır.

IMM ne kadar olmalı?

Zorunlu trafik sigortasına ek olarak 200-250 liraya sınırsız maddi ve manevi ihtiyari mali mesuliyet poliçesi yaptırılması gerekiyor. Ekstradan olması halinde ise İMM poliçesi 350 lira civarına yapılabiliyor. İhtiyari mali mesuliyet sigortası hem kaskosuz hem de kaskolu araçlarda geçerli oluyor.

Kasko IMM ne kadar olmalı?

çok pahalı olmayan araçlar için imm kasko poliçesinde ölüm kişi başına 20.000 , ,ölüm-sakatlık kaza başına 60.000 ve maddi kaza başına 20.000 olarak geçer. önemli olan kısım maddi kaza başına olan kısmıdır.

IMM değeri nedir?

Zorunlu trafik sigortasının karşı araçta tamamını karşılamadığı maddi hasarın, kapsamı aşan tutarını tazmin eden İMM, zorunlu trafik sigortasının limitlerinin üzerindeki zararları da karşılar.