GTIN numarası nerede yazar?

Ürün kimlik numarası nedir?

GTIN, genel olarak satılan ürünlerin kimlik numarası olarak bilinmektedir. GTIN, genellikle ürünü üretimini yapan üretici tarafından belirlenmektedir. … Firmaların satışını yaptığı ürünler için bir GTIN belirlendiyse bu numaralar ürünün paketi üzerinde yer alan barkodun altındaki sayılardır.

EAN kodu nasıl bulunur?

Ürününüzün ambalajındaki (veya kapağındaki) barkodun üst veya alt kısmında bulunan ISBN, UPC veya EAN kodlarına bakın. GTIN-14 kodları kargo konteynerinde bulunur.

GTIN numarası nereden alınır?

Firmalar, GTIN-8 numarasını edinmek için ürünün ambalaj örneği ile birlikte doğrudan GS1 Türkiye’ye başvurmalıdırlar. 8 basamaktan oluşan GTIN-8 numarasının barkodu, EAN-8 barkod alfabesi kullanılarak basılır.

GTIN kodu nedir?

Ticari ürünlerin üzerinde barkodlara basılmış şekilde yer alan, ürün çeşidini dünya üzerinde özgün (tekrar etmeyen) olarak tanımlayan numaraya GTIN denir.

Barkod sorgulama nasıl yapılır?

Barkod sorgulama artık barkod okuyucular sayesinde artık çok kolay….Bunun için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

  1. Google Play Store’u açın ve “barkod tarayıcı” araması yapın.
  2. İstediğiniz uygulamayı bulun, kurun ve ardından Android cihazınızda açın.
  3. Ekranın ortasında beliren kutuya kadar bir barkod veya QR kodu tutun.

Amazonda ürün numarası nedir?

Amazon Standart Kimlik Numaraları Amazon öğeleri tanımlamak için kullanılır. Bunlar, 10 harf ve rakamdan oluşan benzersiz bloklardan oluşur. Gerekli ürünün ASIN kodu, Amazon ürün bilgileri sayfasında bulabilirsiniz. Amazon‘un ISBN barkodunu kullandığı kitaplar için unutulmamalıdır.

EAN kodu nereden alinir?

EAN barkod kodu ülkemizde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde bulunan Milli Mal Numaralama Merkezi tarafından verilir. EAN-UCC sistemini kullanmak isteyen üretici, ithalatçı, ihracatçı ve dağıtıcı firmalar Milli Mal Numaralama Merkezine başvurarak üye olmak zorundadırlar.

Ülkemizin EAN barkod kodu nedir?

Ülke kodu: Ean tarafından verilmiş ülke numarasıdır. Her ülkenin kendine ait bir kodu vardır. Ülkemizin kodu 869’dur.

GTIN numarası nasıl bulunur?

GTIN numarasını bulmak için ürününüzün ambalajını kontrol edin. Türkiye’de satılan ürünlerde barkodun altındaki 13 haneli kod numarası GTIN numarasıdır.

GTIN numarası nasıl öğrenilir?

Ürünlerin Global Ticari Öğe Numarası (GTIN) benzersizdir ve uluslararası olarak kabul görür. GTIN mevcut olduğunda, ürününüzün ambalajında veya kitap kapağında bulunan barkodun yanında yer alır.

GTIN ne işe yarar?

14 Şubat 2017 yılında ise Türkiye’nin de yer aldığı bazı ülkelerde GTIN, ürün reklamları için zorunlu hale gelmiştir. GTIN (Global Trade Item Number), yaygın olarak kullanılan benzersiz ürün tanımlayıcısıdır. … Satışını yaptığınız ürüne GTIN tanımlanmışsa, ürün paketi üzerindeki barkod alanında GTIN yer alacaktır.

Barkod numarası nasıl alınır?

Barkod almak isteyen üreticiler, ithalatçılar, dağıtıcılar ve ihracatçılar öncelikle Milli Mal Numaralama Merkezine üye olmalıdır. Buraya üye olan firmalar EAN-UCC numarası verilmektedir. Verilen numara sadece o firmaya ait olmaktadır. Başka bir firma tarafından kullanılması mümkün değildir.

Orjinal ürün barkod sorgulama nasıl yapılır?

Barkod sorgulama artık barkod okuyucular sayesinde artık çok kolay….Bunun için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

  1. Google Play Store’u açın ve “barkod tarayıcı” araması yapın.
  2. İstediğiniz uygulamayı bulun, kurun ve ardından Android cihazınızda açın.
  3. Ekranın ortasında beliren kutuya kadar bir barkod veya QR kodu tutun.

Orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır?

e-Devlet Kapısı Bu hizmeti kullanarak, son tüketim yerindeki ürünlere ait künye numarası ve ürünün geçmişine ilişkin bilgiler sorgulanabilmektedir.

Amazon’da ürün kimliği nedir?

Çoğu kategoride, Amazon‘da yeni ürün sayfaları oluşturmak ve liste kayıtları sunmak için ürünlerinizi endüstri standardında ürün tanımlayıcılarla ilişkilendirmeniz gerekir. … Ürün kimlikleri, GTIN veya Global Ticaret Ürün Numarası olarak adlandırılan benzersiz tanımlayıcılar sisteminin bir parçasıdır.