Hatay Stadyumu ne kadara mal oldu?

Yeni Hatay stadyumu kaç bin kişilik?

25.000Yeni Hatay Stadyumu / Kapasite
25.000 kapasiteli Hatay Stadyumu UEFA ve FIFA standartlarında belirtilen programlara uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Seyirci tribünleri alt ve üst olmak üzere 15.000 kişilik alt tribün ve 10.000 kişilik üst tribünden oluşmaktadır.

Hatay stadyumu kim yaptı?

Yeni Hatay Stadyumu
Mimar Alper Aksoy- Erdem Dokuzer
Genel müteahhit MD İnşaat & Sertka İnşaat
Ev sahibi Hatayspor
Kapasite 25.000

Akyazıyı kim yaptı?

Stat inşaatı TOKİ tarafından yapılan sözleşme ile projeyi Sarıdağlar & STY & Yertaş Ortaklığı aldı. Stadyumun inşaatı dönemin başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir temel atma töreniyle 24 Kasım 2013’te başladı.

Hatay yeni stadı ne zaman açılıyor?

25 Haziran 2021Yeni Hatay Stadyumu / Açılış tarihi

Antakya stadı kaç kişilik?

Antakya Atatürk Stadyumu, Hatay’da bulunan futbol stadyumu. Türkiye Futbol Federasyonu verilerine göre 5.583 seyirci kapasitesine sahiptir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait olan stadyum, Süper Lig kulübü Hatayspor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Dünyanın en büyük stadı kaç kişilik?

Rungrado 1 Mayıs Stadyumu Oldukça büyük olan bu stat 150.000 seyirci kapasitesine sahiptir. Dünyanın en büyük stadyumu olan Rungrado stadı 1989 yılında yapılmıştır. Kuzey Kore’de oldukça popüler olan bu stadyum kapasitesi ve görünümü ile tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Antakya Atatürk Stadyumu ne olacak?

Hatay’a yapılan yeni stadyum sonrasında Antakya Atatürk Stadı’nda yıkım başlandı. Eski stat yerine millet bahçesi yapılacak. Hatay’da 71 yıl önce inşa edilen Antakya Atatürk Stadı yıkılıyor. Stadın yerine ise Millet Bahçesi yapılacak.

Recep Atakaş kimdir nerelidir?

Kurucumuz. Recep ATAKAŞ 1953 yılında Atakaş ailesinin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. Lise eğitimini de Kırıkhan’da tamamladıktan sonra 1973 yılında bölgenin endüstri merkezi olarak bilinen İskenderun’a yerleşti ve çocukluk hayallerini gerçekleştirmek ve tüccar olmak için ilk adımlarını attı.

Ts nin yeni stadı nerede?

Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park StadyumuTrabzonspor / Arena/Stadyum

Hatay stadyumu hangi ilçede?

14 Kasım tarihinde TOKİ tarafından ihalesi yapılan Hatay Stadyumu, 25 bin seyirci kapasitesine sahip. Narlıca Belediyesi’nin yakınındaki Hatay Stadyumu‘nun 2015 senesinin sonunda hizmete açılması planlanıyor…

Antakya stadyumu kaç kişilik?

Antakya Atatürk Stadyumu, Hatay’da bulunan futbol stadyumu. Türkiye Futbol Federasyonu verilerine göre 5.583 seyirci kapasitesine sahiptir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait olan stadyum, Süper Lig kulübü Hatayspor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Adana stadı kaç kişilik?

16.0955 Ocak Fatih Terim Stadyumu / Kapasite

Antakya eski stadyum ne olacak?

Atakaş Hatayspor’un 71 yıllık Antakya Atatürk Stadyumu, ‘Millet Bahçesi’ne dönüşüyor. Yeni Hatay Stadyumu‘nun yapılmasının ardından, 1950 yılında Antakya‘ya kazandırılan 7 bin seyirci kapasiteli eski stadın yıkımı tamamlandı.

Türkiyenin en büyük stadı hangisi?

İstanbul‘da yer alan Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 76.761 seyirci kapasitesi ile Türkiyenin en büyük stadyumudur.

Dünyanın en büyük stadyumu hangi takıma ait?

Camp Nou Dünyaca ünlü Barcelona takımının kullandığı bu stadyumun kapasitesi 99 bindir. Geniş bir stat olmasının yanında sahanın zemini ve diğer imkanları ile son derece popüler olmayı başarmıştır. Camp Nou, dünyanın en büyük stadyumları arasında yer almaktadır.