Hayrettin Karaca hangi vakfın kurucusu?

TEMA Vakfı’nın kurucusu Toprak Dede Kimdir?

Hayrettin Karaca (4 Nisan 1922, Bandırma – 20 Ocak 2020, İstanbul), Türk sanayici ve çevre aktivisti. Babası Hocazade Halil Efendi, annesi Zehra Hanım olup her ikisi de Kırım muhaciri idi.

2020 yılında vefat eden Toprak Dede Kimdir?

Kamuoyunda Toprak Dede olarak da bilinen TEMA Vakfı’nın kurucusu Hayrettin Karaca, 2020 ocak ayında 97 yaşında hayatını kaybetti.

Hayrettin Karaca hangi firmanın sahibi?

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca 97 yaşında vefat etmişti.

TEMA Vakfı kurucuları kimlerdir?

Hayrettin Karaca
Nihat Gökyiğit
TEMA/Kurucuları

Hayrettin Karaca eşi kimdir?

Sevim Karacae. 1949–2001
Türkan Karacae. 1941–1946
Hayrettin Karaca/Eşi

Hayrettin Karaca ne zaman vefat etti?

20 Ocak 2020Hayrettin Karaca / Ölüm tarihi

Toprak Dede ne zaman öldü?

HAYRETTİN KARACA NE ZAMAN ÖLDÜ? “Toprak Dede” adıyla bilinen TEMA Vakfı kurucu Onursal başkanı Hayrettin Karaca 20 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da 97 yaşında ölmüştür. Cenazesi 22 Ocak 2020’de Fatih Camii’nden alınarak Edirnekapı Şehitliği’ne defnedilmiştir.

2020 yılının Ocak ayında vefat eden TEMA Vakfı’nın kurucusu doğa insanı kimdir?

Toprak Dede Hayrettin Karaca 2020 ocak ayında 97 yaşında hayatını kaybetti. Doğa ve yeşil sevgisiyle bilinen Hayrettin Karaca Türkiye’nin ilk özel arboretumunu kurdu.

TEMA Vakfı kimlerin?

Meyer, Hayrettin Karaca’dan “Şimdiye kadar hiç böylesine kişisel çıkar gütmeden, kendini insanlığın yararına çalışmaya adamış birine rastlamadım” diye bahsetmektedir. Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit, 11 Eylül 1992 yılında TEMA Vakfı‘nı birlikte kurdular.

TEMA Vakfı Şu an kimin?

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı ya da kısaca TEMA, 11 Eylül 1992 tarihinde İstanbul’da kurulmuş olan çevreci bir vakıftır….TEMA.

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı
Lider Hayrettin Karaca
Resmî site tema.org.tr

TEMA Vakfı kime bağlı?

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı ya da kısaca TEMA, 11 Eylül 1992 tarihinde İstanbul’da kurulmuş olan çevreci bir vakıftır….TEMA.

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı
Lider Hayrettin Karaca
Resmî site tema.org.tr

TEMA Vakfı şuan kimin?

Hayrettin Karaca (Toprak Dedemiz)

Hayrettin Karaca’nın çocuğu var mı?

Atay Karaca
Halil KaracaKına KaracaElif Karaca
Hayrettin Karaca/Çocukları

Hayrettin Karaca nerelidir?

4 Nisan 1922’de Balıkesir Bandırma’da dünyaya gelen Hayrettin Karaca‘nın babası 1917’de Türkiye’nin köklü giyim markası Çift Geyik Karaca‘yı kurdu. Hayrettin Karaca da ailesinin triko-örme işinin başına geçip onu ülkenin en başarılı sanayi kuruluşlarından biri haline getirdi.

Hayrettin Karaca kaç yaşında öldü?

97 yaşında (1922–2020)Hayrettin Karaca / Öldüğü zamanki yaşı