Hızlı şarj olması için ne yapmalıyız?

Telefon şarj olmadığında ne yapılır?

İşte şarj olmayan telefonunuzda deneyebileceğiniz birkaç çözüm önerisi;

 1. Telefonu baştan başlatın.
 2. Güvenli modda şarj etmeyi deneyin.
 3. Farklı kablo/priz/adaptör deneyin.
 4. Yazılımsal bir sorun olmadığından emin olun.
 5. Şarj portunu temizleyin.
 6. Kablosuz şarjı deneyin.
 7. Şarj girişinin kuru olmasına dikkat edin.

27 Tem 2020

Telefonun şarjı en hızlı nasıl biter?

Telefonunuzun Şarjını Hemen Bitiren Uygulamalar

 1. Facebook. Yapılan araştırmalara göre pili en çok tüketen uygulamalar arasında birinci sırada Facebook yer alıyor. …
 2. Whatsapp. Açık olduğu süre boyunca ciddi derecede bataryanın azalmasına sebep oluyor.
 3. Antivirüs Programları …
 4. Snapchat. …
 5. Instagram. …
 6. Skype. …
 7. Youtube. …
 8. The Weather Channel.

Hızlı şarj neden yavaş doluyor?

Telefon yavaş şarj oluyor uyarısı alıyorsanız bunun nedeni şarj kablosunun yıpranmış olması olabilir. Şarj kablosunda ya da soket kısmında meydana gelen bozulmalar şarj konusunda size sorun çıkartabilir. Özellikle de iPhone marka telefon modellerinde kullanılan şarj kabloların ömrü ne yazık ki çok uzun değildir.

Telefonum çok yavaş şarj oluyor ne yapmalıyım?

Akıllı Telefonun Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

 1. Sahte şarj cihazı kullanmayın.
 2. Kabloda hasar olup olmadığını kontrol edin.
 3. Bataryada problem olabilir.
 4. Şarj portu arızalanmış veya tozlanmış olabilir.
 5. Güç kaynağı yetersiz kalıyor olabilir.
 6. Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin.

Telefon neden hızlı şarj olmuyor?

Veri kablosunun, şarj cihazının, şarj bağlantı noktalarının ve soketin doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin. Bağlantılar gevşekse, kabloyu çıkarın ve tekrar takın. 2. Şarj işlemini etkileyebileceğinden, şarj temas noktalarında veya bağlantı noktalarında kir veya leke olmadığından emin olun.

Şarjı olmayan telefon nasıl açılır?

Güç düğmesini basılı tutun Öncelikle, telefonunuzun Güç düğmesini 5-7 saniye süreyle basılı tutmayı deneyin. Bu işlem genellikle telefonun yeniden başlatılmasını sağlar.

Bir telefon şarjı neden çabuk biter?

Şarjın Çabuk Bitmesine Neden Olan Başlıca Durumlar Whatsapp ya da Messenger gibi uygulamalar, arka planda çalışmaya devam ederek telefonun şarjının kısa sürede bitmesine neden olacaktır. Bu tip uygulamalar aynı zamanda arka planda veri indirme eyleminde bulunarak telefonun depolama alanını da doldurabilir.

Hızlı şarj kaç dakikada dolar?

Akıllı telefon üreticilerinin süper hızlı şarj yarışında Xiaomi öne geçti. 200W gücündeki HyperCharge, 4000mAh kapasiteye sahip bir bataryayı 8 dakikada yüzde 100 şarj etti.

Sarj aleti neden yavas doldurur?

Amper olarak ifade edilen ve adaptörlerin çıkış gücünü yansıtan oran da telefonunuzun bataryasının yavaş dolmasına sebebiyet verebilir. Standart bir şarj aleti şehirlerde evlere gelen 220 volt elektriği 5 volta düşürerek telefonun bataryasının dolmasını sağlar.

Telefon neden geç şarj eder?

Telefonların yavaş şarj olmasının en büyük nedenlerinden biri de şarj kablosunun yeterli gücü sağlayamamasıdır. Bu nedenle orijinal olmayan şarj kablolarından kesinlikle uzak durmanızı öneririz. Orijinal olmayan şarj kabloları düşük hızlara sahip olduğu için telefonu düzgün bir şekilde şarj edemeyecektir.

Hızlı şarj özelliği hangi telefonlarda var?

2020 Yılının En Hızlı Şarj Olan Akıllı Telefon Listesi Yayınlandı​:

 • Xiaomi Mi 10 Ultra – 21 dakika.
 • Realme X50 Pro – 33 dakika.
 • Oppo Find X2 Pro – 43 dakika.
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 46 dakika.
 • Huawei Mate 40 Pro – 49 dakika.
 • Realme X3 Superzoom – 56 dakika.
 • OnePlus Nord – 57 dakika.
 • OnePlus-8 Pro – 60 dakika.

Cep telefonu neden şarj olmaz?

Şarj kablonuzu kontrol edin: Telefon şarj almıyorsa, bunun en yaygın nedenlerden biri, şarj kablosunun hasar görmesidir. Çünkü kablolar sürekli eğilir ve bükülür. Kablolar, hareket halindeyken sabit tutulması en zor parçalardır. Bu nedenlerden dolayı, şarj kabloları diğer tüm bileşenlerden daha hızlı eskir ve bozulur.

Acma kapama tusu Calismayan telefon nasil acilir?

Artık yavaş yavaş ortadan kalkıyor olsa da, Android işletim sistemine sahip telefonların önünde ya da arkasında sizi ana sayfaya yönlendirecek fiziksel bir ana ekran tuşu bulunuyor. Güç tuşu bozulan telefon böyle bir tuşa sahipse, o tuşa ve aynı anda ses tuşlarına basarak telefonu uyandırabilirsiniz.

Çöken telefon nasıl açılır?

Kilitlenmiş Android telefonu kurtarma modunda açmak için; Power (açma kapama) ve Ses Açma tuşuna aynı anda bir süre basmak gerekiyor. Telefon kurtarma modu ile açıldığında yine ses düğmeleri kullanılarak ” sistemi yeniden başlat ” seçeneği üzerine gelip, yine power düğmesine basılarak telefon yeniden başlatılabilir.

Telefonun şarjı neden kendi kendine azalır?

Şarj sorunları yazılım ve donanım kaynaklı olabilir ve yazılım gibi sorunlarda ilk olarak akla gelen arka planda çalışan uygulamalar olmaktadır. Çünkü arka planda çalışan uygulamalar genelde şarjın önemli ölçüde azalmasına neden olur.