iPhone 5s servis yok sorunu nasıl çözülür?

Telefonumda servis yok yazıyor neden?

Şebeke hatasına yol açabilecek durumlardan biri SIM kartın yuva içerisine tam olarak yerleşmemesinden kaynaklanabilir. Böyle bir durumda servis yok hatası ile karşı karşıya kalınır. Diğer yandan telefonun “ayarlar” bölümünden “uçak modu” alanına girilmeli ve uçak modunun aktif olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Servis yok hatası nasıl düzeltilir?

Android Cihazlarda Servis Yok Sorunu Nasıl Çözülür?…Aşağıdaki adımları deneyin:

 1. Ayarları açın.
 2. Mobil Ağ seçeneğine tıklayın.
 3. Ağ Operatörleri seçeneğine tıklayın ve telefonun bağlantı için alanı taramasını bekleyin.
 4. Listeden operatörü seçin.
 5. Sorunun geçip geçmediğini kontrol edin.

iPhone servis yok nedir?

iPhone‘unuz “servis yok” diyorsa, Wi-Fi bağlantısı yapmadığınız sürece arama yapamaz, SMS gönderemez veya internete bağlanamazsınız.

iPhone SIM sınırlaması yok ne demek?

Lütfen iPhone‘unuzla gelen SIM kartı takın veya desteklenen bir operatörün mağazasını ziyaret edin.) Bu iletiyi iOS 14 yüklü aygıtınızda görüyorsanız aşağıdaki adımları izleyin: Ayarlar > Genel’e gidip Hakkında’ya dokunun. Operatör Kilidi bölümünde “SIM sınırlaması yok” şeklinde bir ileti görüntülenir.

Servis yok niye yazar?

Operatörünüzle irtibat kurarak: Hesabınızın etkin olduğunu ve hesabınızda sorun olmadığını doğrulayın. Bulunduğunuz yerde kesinti olmadığından emin olun. Aygıtınızda hücresel servis alımının engellenip engellenmediğini ve aygıtınızın doğru veri planıyla ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.

Telefon Sebekesi nasil geri gelir?

Uçak modunun açılıp yeniden kapatılması şebeke sorunun çözümü açısından en hızlı yöntemlerden biridir. Bunun yanı sıra beklenmeyen bir şebeke durumunda telefonun yeniden başlatılması da faydalı olacaktır. Telefonunuzu yeniden başlatarak ya da kapatıp açarak şebekede gelişen sorunu çözmeniz mümkün olabilir.

Televizyonda servis yok ne demek?

Sinyal zayıf veya yok sorunu çözümü Gevşemiş veya tamamen yerinden çıkmış olabilir. Kanal listesi bile görünmüyorsa o zaman uydu alıcısı ile televizyonu birbirine bağlayan kabloyu kontrol ediniz. Televizyonun ya da receiver kanal listesine bakarak kanalların güncel olup olmadığına bakınız.

iPhone neden SIM kart okumuyor?

SIM kart tepsisinin tamamen kapandığından ve yerine oturduğundan emin olun. Farklı bir iPhone ya da iPad modelinin veya başka bir telefon üreticisinin SIM tepsisini kullanıyorsanız tepsi yerine tam oturmuyor olabilir. Başka bir SIM kart kullanmayı deneyin.

Telefon neden çekmez iPhone?

iPhone ayarlarınızı kontrol edin Ayarlar’a gidip Uçak Modu’nu açın, beş saniye bekleyin, ardından bu ayarı kapatın. Rahatsız Etme ayarını kontrol edin. Ayarlar > Odak > Rahatsız Etme’ye gidin ve bu ayarın kapalı olduğundan emin olun. Engellenmiş telefon numaraları olup olmadığını kontrol edin.

SIM kart algılamıyor ne yapmalıyım?

Telefon Sim Kartı Okumuyor Hatası Nasıl Düzeltilir? Cihazınızda telefon sim kartı okumuyor hatası alıyorsanız, öncelikle cihazını yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Sorun düzelmezse sim kartı çıkarıp, yeniden takmanız gerekebilir. Farklı bir telefonunuz varsa kartınızı ona takarak test edebilirsiniz.

Turkcell neden servis yok diyor?

Hesabınızın etkin ve iyi durumda olduğunu doğrulayın. Bulunduğunuz yerde kesinti olmadığından emin olun. Aygıtınızın, hücresel servisleri almasının engellenip engellenmediğini ve doğru veri planıyla ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.

Telefonda şebeke modu ne olmalı?

Android telefonlarda 4.5G ayarı nasıl yapılır?

 1. Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
 2. Seçeneklerden “Şebeke Ayarları“na girin.
 3. Bu bölümde şebeke modu bölümüne girin.
 4. Açılan seçeneklerden 4G veya LTE olarak yazan seçeneği işaretleyin.

1 Nis 2016

Şebeke ayarı nasıl yapılır?

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Anasayfadan “Uygulamalar” bölümüne dokunun.
 2. Ayarlar”a giriş yapın.
 3. “Mobil Erişim Noktası ve İnternet” bölümünü seçin.
 4. Şebeke Modu”na dokunun.
 5. “LTE / 4.5G” şebeke modunu seçin.

Kanallar gitti nasıl geri gelir?

Televizyondaki kanalları yanlışlıkla sildiniz. Bunu zahmetsiz yüklemenin tek yolu Türksat kanal güncelleme sistemi ile yani, TKGS ile kanalları yüklemektir. Tv ilk kurulum yaparken ve silinen kanalları geri getirmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bekleme modundan nasıl çıkılır?

Boşta kalan süreyi takip ederek televizyonu kapatma

 1. HOME düğmesine basın, ardından [Ayarlar] öğesini seçin.
 2. [Sistem Ayarları] → [Eko] → [TV Boşta Bekleme] → süreyi seçin. Ayarlanan süre geçtiğinde, güç otomatik olarak kapanır. [Kapalı] seçilirse, güç kapanmaz.