İran çalışma izni nasıl alınır?

Türk vatandaşı İran’da kaç gün kalabilir?

Türk vatandaşları İran‘a her girişte 90 gün turistik olarak kalabilirler. 90 günü aşmaları halinde para cezası ödemeleri ve Emniyet makamlarından çıkış vizesi almaları gerekmektedir. İran vatandaşları Türkiye‘de 180 gün içinde 90 gün kalabilirler.

Türkiye İran vatandaşlarından vize istiyor mu?

Türkiye, komşularımızdan Irak, Suriye, Gürcistan ve Rusya vatandaşlarına vize uyguluyor. Ancak, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve İran vatandaşlarına Türkiye‘ye girişlerinde vize uygulamıyor. İran ile Türkiye arasında karşılıklı vize muafiyeti anlaşması var.

Irana pasaport ne kadar?

Not 2: İran, 2019 itibari ile ülkeye giriş ve çıkışlarda Türk pasaportlarına damga vurmuyor. Artık Türkler, İran’a vizesiz ve herhangi bir ücret ödemeden girebiliyor.

Iranlılar nasıl Türk vatandaşı olur?

İranlı vatandaşların Türkiye‘ye bilimsel, teknolojik, sosyal, ekonomik, kültürel, sanatsal alanda alışılmışın üstünde hizmet sunması, sanayi tesisi getirmesi durumunda ilgili bakanlık tarafından haklarında gerekçeli teklifte bulunulup Türk vatandaşlığı hakkı kazanabilirler.

İran’da kaç gün kalınabilir?

İran Vize İstiyor Mu? İran‘ı turistik amaçla ziyaret etmek isteyen, umuma mahsus pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil), diplomatik pasaport (siyah ve kırmızı), ve hizmet pasaportu (gri) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla İran‘a vizesiz olarak giriş yapabilir.

Türk vatandaşı irana gidebilir mi?

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları İran’a 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

İran hangi ülkelerden vize istemiyor?

Vize Muafiyeti

 • Ermenistan 180 gün içinde 90 gün.
 • Azerbaycan 30 gün.
 • Bolivya 30 gün.
 • Çin 21 days.
 • Mısır 20 gün.
 • Gürcistan 45 gün.
 • Irak. …
 • Hong Kong 21 gün.

Türk vatandaşları irana gidebilir mi?

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları İran’a 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

İran gezisi kaç TL?

En pahalısı yabancılar için 7 lira civarında. Yani deme o ki, İrana girip, çıkmanızı –hangi yolu kullanacağınız çok değişik olabileceği için- hesaba katmazsak, Tebriz, Tahran, İsfahan gibi 3-4 tane İranın en gözde şehirlerini kapsayan 7 günlük bir İran gezisi sizin için en az 300 TL ve en fazla 1200 TLye mal olur.

Iranlılar Türkiye’de gayrimenkul alabilir mi?

İran ile Türkiye arasında da tam karşılıklılık uygulaması bulunmuyor. Bu yüzden İran şartsız ev alabilecek ülkeler listesinde bulunmuyor. İranlıların ev alabilmesi için özel izin almaları gerekiyor. Bunun için İçişleri Bakanlığı’na başvurmaları şart.

Irana giden hangi ülkeye giremez?

Vize istenmeyen ülkeler

 • Ermenistan 180 gün içinde 90 gün.
 • Azerbaycan 30 gün.
 • Bolivya 30 gün.
 • Çin 21 days.
 • Mısır 20 gün.
 • Gürcistan 45 gün.
 • Irak. …
 • Hong Kong 21 gün.

Irana gitmek icin ne gerekli?

İran‘ı turistik amaçla ziyaret etmek isteyen, umuma mahsus pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil), diplomatik pasaport (siyah ve kırmızı), ve hizmet pasaportu (gri) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla İran’a vizesiz olarak giriş yapabilir.

İran kaç ülkeye vizesiz gidebilir?

Henley Vize Kısıtlamaları Endeksi’nin Şubat 2020 yayınına göre İran vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 41 ülkeye seyahat edebilirler.

Iran’a gitmek için ne gerekli?

İran’ı turistik amaçla ziyaret etmek isteyen, umuma mahsus pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil), diplomatik pasaport (siyah ve kırmızı), ve hizmet pasaportu (gri) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla İran’a vizesiz olarak giriş yapabilir.

İran vatandaşları Türkiyeye girebilir mi?

İRAN vatandaşları 90 gün süreli turistik amaçlı seyahatlerde Türkiye vizesinden muaftır. 90 günü aşkın turistik ziyaretler için oturum izni alınması zorunludur. Esasen, Türkiye dış temsilciliklerince verilen vizelerin süresi de 90 günü aşamaz.