Kaynak nasıl gösterilir örnek?

Kaynakça nasıl yazılır örnek?

Kaynakçalar oluşturulurken, önce yazar adı, sonra eserin adı, daha sonra eserin yayınlandığı yayınevi ya da kitabevi, en sonunda da eserin basıldığı şehir, son olarak da eserin basıldığı yıl yazılır. Bu bilgiler yazılırken, aralarına virgül (,) işareti konulur. Örnek: Orhan Pamuk, Kar, OP Basımevi, Antalya, 2010.

PDF kaynakçada nasıl gösterilir?

APA’da PDF Makalesine Atıf Temel Format: Yazarın soyadı, Yazarın adının baş harfi. (Yayın yılı). Makalenin başlığı [PDF dosyası]. Dergi başlığı, cilt numarası (sayı numarası) , sayfa numaraları.

Kaynakça nasıl hazırlanır APA?

APA Çeşidine Göre Kaynakça Hazırlama Bir yazara ait birden fazla yapıta atıf yapılacaksa yayın yılına alfabetik sıraya uygun harfler verilir. Yapıtın yazarının belli olmadığı bir esere atıf yapılırken de yapıt adının ilk birkaç sözcüğü yazılır ve kitabın adı italik yazılırken adından tarihi yazılır.

APA 6 kaynakça nasıl yazılır?

Tek yazarlı kitap: SOYADI, A. (Yıl), Kitabın Adı (İtalik), Şehir: Yayınevi. Örnek: BORTON, H. (1970), Japan’s Modern Century, New York: The Ronald Press Company. Birden çok yazarlı kitap: SOYADI, A., SOYADI, A., SOYADI, A. (Yıl), Kitabın Adı (İtalik), Şehir: Yayınevi.

Internet sitesi kaynak olarak nasıl gösterilir?

Kurum Adı/Site Adı, “Web Sayfa Başlığı”, erişim: Gün Ay Yıl, Web adresi.

Araştırma ödevinde kaynakça nasıl yazılır?

Kaynakça oluştururken önce yazarın adı ve soyadı, eserin adı, eserin yayınlandığı yayın evi ve basıldığı şehir, eserin basıldığı yıl yazılmaktadır. Bu bilgilerin yazımı sırasında aralarına virgül konulmaktadır.

Internet sitesi kaynakçada nasıl gösterilir?

Kurum Adı/Site Adı, “Web Sayfa Başlığı”, erişim: Gün Ay Yıl, Web adresi.

Internet kaynakları kaynakçada nasıl gösterilir?

Burada ise önce makale yazarının soyadı sonra bir virgülle ayrılarak ismi yazılır. Daha sonra sırayla tırnak içinde makalenin ismi, makalenin yayınlandığı veya gözden geçirildiği son tarih ve klasik kitap veya makale kaynakçasında yer alan yayınevi yerine, İnternetteki sitenin adresi gösterilir.

Kaynakça örnekleri nelerdir?

Kaynakçaya, araştırma, analiz veya diğer nesir örneklerinde kullanılan bilgi, fikir veya argümanların kaynağını belirtmek için kaynakça, referans veya kaynakça denir. Özellikle akademik araştırmalarda birçok çalışma makalelere kaynak olarak gösterilebilir, alıntı yapılabilir veya alıntı yapılabilir.

APA 6 kaynakça kaç punto?

 Times New roman 12 punto kullanılmalı, satır aralığı 2 olmalıdır.  Paragraflara bir tab (1,25cm) içeriden başlanmalıdır. yazılmalıdır.

TDK kaynakçada nasıl gösterilir APA?

Not: Kaynak bir kurum olduğunda; önce kısaltması, sonra kurumun tam adı yazılır. Örneğin; TDK (Türk Dil Kurumu) (2015). Genel Açıklamalı Sözlük. Ankara: TDK Yayınları.

Internet sitesi Atıfı nasıl yapılır APA?

APA formatına göre web sayfaları için yapılan atıflar parantez içinde şu şekilde gösterilmelidir: (Yıl, Ay, Gün). Eğer web sayfası tek bir yazarın adını veriyorsa, önce yazarın adı verilmelidir.

APA Stili kaynakça Nasıl Yazılır?

Kaynakça”da sırasıyla yazarın soyadı, ilk adının (bazen ilk iki adının) baş harfleri, (parantez içinde) yayının yılı, yapıtın adı, yayın bilgileri, noktalarla ayrılarak yazılır. Kitap adları başlığın ilk harfinden sonra (özel adlar dışında) bütünüyle küçük ve eğik harflerle yazılır.

Sunuma kaynakça nasıl eklenir?

Kaynakça, alıntı ve başvuru oluşturma

  1. İmlecinizi alıntı yapmak istediğiniz metnin sonuna getirin.
  2. Başvurular > Stil öğesine gidin ve alıntı stilini seçin.
  3. Alıntı Ekle seçeneğini belirleyin.
  4. Yeni Kaynak Ekle seçeneğini belirleyin ve kaynağınız ile ilgili bilgileri doldurun.

Kaynakça gösterimi nasıl yapılır?

KAYNAKÇA GÖSTERİMİ Kaynaklar yazarların soyadına göre alfabetik olarak sıralanır. Eğer yazar adı yoksa eser adı esas alınır. Bir yazarın birden çok eseri kullanılmışsa kaynaklar kronolojik sırayla yazılır.