Kayseri Milletvekilleri hangi partiden?

Kayseri milletvekilleri kimler?

Milletvekilleri listesi

Meclis Dönemi Milletvekili Siyasi Parti
TBMM 27. Dönem Mehmet Özhaseki Adalet ve Kalkınma Partisi
Mustafa Elitaş
Taner Yıldız
İsmail Emrah Karayel

Kayseri Büyükşehir Belediyesi hangi partiden?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi

Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy sayısı
AK PARTİ 500.621
İYİ Parti 248.947
SAADET 21.688

AKP Konyada yüzde kaç oy aldı?

Konya Büyükşehir Belediyesi

1.522.655 5.044
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy oranı
AK PARTİ p,5
İYİ Parti ,2

Ismail Tamer hangi partiden?

Adalet ve Kalkınma Partisiİsmail Tamer / PartisiAdalet ve Kalkınma Partisi, 14 Ağustos 2001 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “AK PARTİ” şeklindedir. Simgesi ampuldür. TBMM’de 285 milletvekili ile en çok üyeye sahip partidir. Vikipedi

Kayseri’de kaç tane milletvekili var?

2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu sonrası kabul edilen kararla TBMM üye sayısı 550’den 600 vekile çıkarılırken daha önce 9 milletvekili çıkarabilen Kayseri bu seçimle beraber 10 milletvekili çıkaracaktır.

Sevgi Esen hangi parti milletvekili?

1974-1980 yıllarında Kayseri Belediye Meclisi Üyesi, Encümen Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. TBMM 21. Dönem DYP Kayseri Milletvekili – İngilizce bilmektedir. Trafik kazasında eşi Doktor Nahit Esen’i kaybetmiştir, 4 çocuk annesidir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kimin?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’nin büyükşehir sınırlarının içinde belediye işlerini yürüten kamu kuruluşudur. Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç’tır.

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı kim oldu?

Ahmet Çolakbayrakdar, uzun dönem Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı yaptı. 3 dönem Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediye Başkanı oldu ve görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

AKP Konya Milletvekili kaç tane?

2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu sonrası kabul edilen kararla TBMM üye sayısı 550’den 600 vekile çıkarılırken daha önce 14 milletvekili çıkarabilen Konya bu seçimle beraber 15 milletvekili çıkaracaktır.

Konya milletvekilleri kimler?

Milletvekilleri listesi

Meclis Dönemi Milletvekili Siyasi Parti
TBMM 1. Dönem Rıfat Saatçi Yok
TBMM 2. Dönem Eyüp Sabri Hayırlıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Fuat Gökbudak
Hacı Bekir Sümer

Ismaeil TAMR kimdir?

Kayseri Devlet Hastanesi ve Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliği, Özel Acıbadem ve Kayseri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanvekilliği, Sivaslı Dernekler Federasyon Başkanlığı görevlerinde bulundu. 24 ve 26. Dönemde Kayseri Milletvekili seçildi. Almanca bilen Tamer, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ismail Tamer kaç yaşında?

65 yaşında (10 Ağustos 1956)İsmail Tamer / Yaş

Sivas kaç milletvekili var?

2018 Türkiye genel seçimleri’nde resmî adıyla 27. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin seçimi,Bu seçimde Sivas ilinin 5 milletvekili seçilmiş ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanılmıştır.

Nahit Esen Kimdir?

Ayrıca TBMM Adalet komisyon ve Anayasa komisyonu üyeliği yapmıştır. 2008 yılından bu yana Tüv-Türk Kayseri Araç Muayene İstasyonları A.Ş. Ortağı ve Yönetim Kurulu başkanıdır. Halen Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığına bağlı olarak Uzman Arabulucu Avukat olarak görev yapmaktadır.

Ali Hasdal kimdir?

Ali HASDAL 1960 Yılında Kayseri’de doğdu. 1983 Yılında Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2004 Yılında Fen İşleri Dairesi Başkanlığı görevine atandı.