Kıbrısta hangi telefon hatları var?

Türk hattı Kıbrısta kullanılır mı?

Geçici süre tatil veya iş ziyareti ile Kuzey Kıbrıs‘a gelenler hernagi bir KKTC GSM hattı alarak kendi telefonlarını 3 ay (90 gün) süreyle kullanabilirler, tabiki Türkiye’den getirdiğiniz cep telefonunuz, mevcut Türkiye hattınız ile KKTC’de süresiz çalışabilir.

Kıbrıs’ta hangi telefon hatları var?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet göstermekte olan gsm operatörleri Turkcell (KKTCELL) ve Vodafone (Telsim) hatlarınızı dolaşıma açtırarak kullanabilirsiniz. Avea hat kullananlar roaminge açık telefonlarını, şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirler.

Kıbrıs cep telefonu ile nasıl aranır?

Kuzey Kıbrıs‘tan aranacak herhangi bir telefon numarası için”0” sonra da aranacak şehrin otomatik telefon kodu ile numarası tuşlanacaktır. Kuzey Kıbrıs‘taki telefon aboneleri Türkiye’den aranırken önce “0” Kuzey Kıbrıs alan kodu ile “392”ve 7 rakamlı abone numarası çevrilecektir (tuşlanacaktır).

Türkiye’den Kıbrıs Turkcell nasıl aranır?

– Kuzey Kıbrıs Turkcell hattınızdan 533kısa numarasını, diğer operatörler ve sabit hatlardan ise +905338780533 numarasını tuşlayarak Kuzey Kıbrıs Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

Kıbrıstan alınan telefon Türkiye’de çalışır mı?

Yurtdışından getirilen telefonlar 60 gün kayıt yaptırmadan kullanılabilmektedir. Cihaz 60 gün içinde kayıt edilmemesi durumunda iletişime kapatılmaktadır. IMEI bilgisine sahip cihazların tamamının kayıt altına alınması gerekmektedir.

Kıbrısı aramak yurtdışı mı?

(Kıbrıs yönüne yaptığınız aramalar da yurt dışı arama olarak ücretlendirilmektedir.)

Kıbrıs yurt dışı sayılır mı?

Peki KKTC size göre yurtiçi mi sayılıyor, yurtdışı mı? – Yurtdışı ki dış hatlar terminalinden uçuyorsunuz. Peki yurtdışına nüfus cüzdanı ile çıkılır ? – Kesinlikle hayır.

Türk Telekom KKTC’de çekiyor mu?

KKTC Konuşma Paketi, bireysel ve kurumsal tüm faturalı müşterilerimiz için KKTC‘de geçerlidir. KKTC Paketi 30 gün boyunca geçerlidir ve otomatik olarak yenilenmez. KKTC paketinden 30 günlük kullanım süresi içinde 1’den fazla kez yararlanılabilir. Paketteki kullanılmayan dakikalar sonraki aya devretmez.

Türkiyeden Kıbrıs’ı aramak ne kadar?

Türkiye’den Yurt Dışını Arama Tarifesi

Fayda Yönü İçeriği
K.K.T.C. – Mobil Hatlar 1,78 TL/DK
K.K.T.C. – Sabit Hatlar 1,78 TL/DK
Diğer – Mobil Hatlar 5,25 TL/DK
Diğer – Sabit Hatlar 5,25 TL/DK

Kibris i aramak ücretli mi?

Bu aramaların ücretlendirmelerini için ilgili sekmelerde bulabilirsiniz. 9 Ekim 2020 itibariyla Kibris aramalari hem faturali hem faturasizda dk basina 1,95 TL olarak, kisa mesaj adedi ise 1,22 TL olarak güncellenecektir.

Turkcell Kıbrıs’ı aramak ücretli mi?

​Alo Kıbrıs 1 Saat Paketi ile sadece 49,90 TL’ye Kuzey Kıbrıs’daki yakınlarınızı tam 1 saat arayabilirsiniz. Üstelik 1 ay boyunca geçerli paketinizde cep ve sabit hat ayrımı yok; Kuzey Kıbrıs’ın tüm cep ve sabit operatörlerine yapılan aramalarda geçerli. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Kıbrıs girişi ile telefon kayıt edilir mi?

Pasaport telefon kaydı yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan temel belge. Yurt dışına çıkış yapıldığını kanıtlayan pasaportun yanı sıra kimlikle çıkış yapılan Gürcistan, Moldova, Azerbaycan, Ukrayna ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) seyahatleri de telefon kaydı yapabilmek için yeterli.

KKTC ye girişte karantina var mı?

Hava-deniz yolları ve ada dışından gelip kara sınır kapılarını kullanarak KKTCye giriş yapacak 6 yaş ve üzeri olan herkes, seyahatten önceki son 72 saat içinde Güvende Kal uygulaması veya Güvende Kal web sitesinde yer alan KKTCye Giriş Formu bölümünden Dijital Seyahat Belgesi oluşturması gerekmektedir.

Kıbrıs’ı aramak kaç TL?

Standart Uluslararası Arama ve SMS Fiyatları

Sabit Hat (TL/dk.) Mobil Hat (TL/dk.)
Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kuzey Amerika* 1,58 2,55
Orta Doğu 2,80 2,80
Diğer 3,47 3,47
K.K.T.C. 2,04 2,04

Kıbrıs yurt içi mi yurt dışı mı?

Peki KKTC size göre yurtiçi mi sayılıyor, yurtdışı mı? – Yurtdışı ki dış hatlar terminalinden uçuyorsunuz. Peki yurtdışına nüfus cüzdanı ile çıkılır ? – Kesinlikle hayır.