Kral Şakir kim yazdi?

Kral Şakir karakterleri kimlerdir?

Kral Şakir çizgi filmindeki Karhramalar;

  • Şakir: Dizideki baş kahramandır. …
  • Remzi: Şakir‘in babasıdır, bir aslandır. …
  • Necati: Mor renkli bir fildir. …
  • Canan: Beyaz renkli bir kedidir. …
  • Uyuz Tanju: Çöplüklerde yaşayan ve hep başkalarının attıklarını yiyen bir evsizdir. …
  • Bilimadamı Mirket: Çok zeki bir bilim adamıdır.

Kral Şakir Şakiri kim seslendiriyor?

Kral Şakir’i Mustafa Oral seslendiriyor. Remzi karakterini ise Atilla Şendil seslendiriyor. Kral Şakir Necati karakterini ise Levent Ünsal seslendiriyor. Canan’ı Didem Atlıhan, Kadriye karakterini Sema Kahriman seslendiriyor.

Necatiyi kim seslendirecek?

İşte Levent Ünsal biyografisi: Levent Ünsal 15 Ağustos 1965 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yülsek Okulu mezunudur. Sanat yaşamına 1983’te tiyatro oyuncusu olarak Ferhan Şensoy Tiyatrosu’nda adım attı 2002 yılına kadar burada sahneye çıktı.

Kral Şakir nasıl ortaya çıktı?

Kral Şakir karakteri nasıl ortaya çıktı? Cartoon Network Türkiye’de ilk defa yerli bir çizgi film yayınlama kararı aldıktan sonra biz de “Kral Şakir”i sunduk. Karakteri yaratırken hem çocukların hem de bizim çok sevdiğimiz hayvanlar dünyasından oluşmasını istedik. … Karakter bunların birleşiminden ortaya çıktı.

Kral Şakir hangi ülkelerde gösteriliyor?

Aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve Katar’ın da olduğu 19 ülkede yayınlanan animasyon dizisi, Cartoon Network’ün Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yayın yapan kanalı aracılığıyla 200 milyon kişiye ulaştı.

Kral Şakir fil Necati seslendiren öldü mü?

Sinema oyuncusu, dublaj ve seslendirme sanatçısı Levent Ünsal geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ünsal, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda eğitim gördü.

Kral Şakir Remzi seslendiren kim?

Atilla ŞendilRemzi / Seslendiren

Necati’nin Seslendiricisi öldü mü?

56 yaşındaki Levent Ünsal geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. Animasyon filmlerinin vazgeçilmez seslendirme ustası Ünsal’ın ani ölümü hayranlarını şoke etti. Başarılı sanatçı son olarak Kral Şakir çizgi animasyonunda Necati karakterini seslendirdi.

Necati öldü mü?

Kral Şakir’de Necati‘yi seslendiren Levent Ünsal 21 Mart günü kalp krizinden dolayı hayatını kaybetti. 😭😭😭😭😭 55 yaşında olan oyuncu ve aynı zamanda seslendirmen olan Levent Ünsal’ın vefatı herkesi üzdü.

Kral Şakir ilk ne zaman çıktı?

16 Mayıs 2016Kral Şakir / İlk bölüm yayın tarihi

Haluk Can Dizdaroğlu nereli?

Haluk Can Dizdaroğlu
Doğum 30 Eylül 1983 İstanbul
Meslek Yönetmen,Senarist
Etkin yıllar 2013-Günümüz

Kral Şakir yurtdışında yayınlanıyor mu?

Kral Şakir 18 ülkede 8 ayrı lehçede yayınlanıyor” “Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 18 ülkede ve yaklaşık 8 ayrı lehçede Kral Şakir yayınlanmaya başladı. Yani şu anda dünya çocukları Kral Şakir‘i izliyor.

Kral Şakir başka ülkelerde yayınlanıyor mu?

Türkiye’nin ilk yerli yapım çizgi filmi ‘Kral Şakir‘ Cartoon Network aracılığıyla Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve Katar’ın da aralarında olduğu 19 ülkede milyonlarca çocuk ile buluştu.

Basri amcayı kim seslendiriyor?

Seslendirme sanatçısı olarak da görev yapan Nusret Çetinel, TRT Çocuk ekranında yayınlanan Rafadan Tayfa adlı çizgi filmde Basri Amca karakterini, İbi adlı çizgi filmde Tidebo karakterini ve Aslan adlı çizgi filmde de Hasan Dede karakterini seslendirmiştir.

Kral Şakir Peyami Dede yi kim seslendiriyor?

Seslendirme kadrosu

Karakter Seslendirmen
Canan Didem Atlıhan
Kadriye Sema Kahriman
Peyami Dede Sedat Yılmaz
Uyuz Tanju Hakan Akın