Küçük Prens kitabı kaç sayfalık?

Prens kitabı kaç sayfa?

Prens

Çevirmen: Kemal Atakay
ISBN: 9789750709074
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 154
Cilt Tipi: Karton Kapak

Mutlu Prens kitabı kaç sayfa?

Mutlu Prens

Çevirmen: Roza Hakmen
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 50
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Küçük Prens kitabında hangi felsefi konular ele alınmıştır?

Kitapta dostluk, yalnızlık, sevgi,mutluluk konuları ana tema olarak işlenmiştir. Kitabın baş kahramanı olan Küçük Prens saflığı temsil eden bir karakter, arkadaşlığın maddi değerlerden daha önemli olduğunu vurgulayan bir çocuktur. Gezegeninde çok değer verdiği çiçeğiyle birlikte yaşıyor.

Küçük Prens kaç kitaptan oluşuyor?

Küçük Prens Seti (4 Kitap Takım)

Platon Devlet kitabı kaç sayfa?

Felsefe ve Siyaset Meraklıları için Başucu Kitabı

Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 372
Yayın Tarihi 2020
Yazar Platon (Eflatun)

Prens kitabı kime ait?

Prens veya Hükümdar (İtalyanca özgün adı Il Principe), Floransalı yazar Niccolò Machiavelli tarafından politika hakkında yazılmış bilimsel bir incelemedir. Asıl adı “De Principatibus” (Prenslikler Hakkında) olup 1513 yılında yazılmıştır.

Mutlu Prens 100 Temel Eser mi?

Büyük yazar Ocsar Wilde’in zengin düş gücünün ürünü olan masallar her ne kadar masal aleminde geçsede temellerini gerçek dünyadan alırlar.

Mutlu Prens türü nedir?

Çocuk Edebiyatı
Kurgu
Mutlu Prens/Türler

Küçük Prens hangi felsefi sorular?

Küçük Prens‘in daha iyi insan olma yolunda bize öğrettiği değerler: sevgi, sadakat, bağlılık, dostluk, söz verme, sorumluluk, şefkat, saflık, masumiyet, güven, alçak gönüllülük ve hoşgörüdür. Konular bu erdemler etrafında gelişir. Okuyan kişiyi hayatın anlamını sorgulamaya, aramaya ve düşünmeye yönlendirir.

Küçük Prens hangi bakış açısı?

Hikaye Prens ve Aviator’un maceralarına odaklanırken, bu maceraları bize okuyucu olarak bağlayan anlatıcı bakış açısıyla anlatılıyor. Anlatıcı doğrudan prense konuşuyor. Anlatıcı okuyucuya konuşur.

Küçük Prens 100 Temel Eser mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), ilköğretim öğrencilerine tavsiye edilen Antoine de Saint-Exupery’nin “Küçük Prens” kitabı, “Bir Türk diktatör halkına Avrupalılar gibi giyinme zorunluluğu getirdi, öyle giyinmeyenlerin cezası ölümdü” ifadeleri nedeniyle eleştirilmesinin ardından “100 Temel Eser” listesinden çıkarıldı.

Küçük Prens hikaye mi roman mı?

Küçük Prens (Fransızca özgün adı: Le Petit Prince), Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılan ve 1943’te yayımlanan masalsı bir kitaptır. Dünyanın en çok satan ve okunan kitaplarından biridir. Eserde, bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyası anlatılır.

Platon devlet kaç kitap?

Devlet (2 Cilt Takım) – Platon(Eflatun) | kitapyurdu.com.

Platon devlet kaç bölüm?

Platon, “Devlet” adlı eserinde ideal devletin nasıl olacağını belirtmiştir. Bu devlette insanlar üç sınıfa bölünmüştür; Çalışanlar (işçiler, çiftçiler, zanaatkarlar), bekçiler (askerler) ve yöneticiler.

Ünlü Küçük Prens kitabının yazarı kimdir?

Antoine de Saint-ExupéryKüçük Prens / Yazarı

Küçük Prens (Fransızca özgün adı: Le Petit Prince), Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılan ve 1943’te yayımlanan masalsı bir kitaptır.