Makro yazılımı nasıl yapılır?

Makro nedir nasıl yapılır?

Makro, istediğiniz sıklıkla çalıştırabileceğiniz bir eylem veya eylemler kümesidir. Makro oluşturduğunuzda, fare tıklatmalarınızı ve bastığınız tuşları kaydedersiniz. Makroyu oluşturduktan sonra, çalışma şeklinde küçük değişiklikler yapmak için makroyu düzenleyebilirsiniz.

Armory Crate Macro nasıl yapılır?

Armoury Crate‘te Aygıt① başlığı altında ROG STRIX IMPACT② ayarlar sayfasını açabilirsiniz. “Butonları”③seçmek için işlev atamak istediğiniz fare işlev tuşunu④ seçin ve işlevi atayın (ör. kaydır-tıkla). Fare işlev tuşu seçildiğinde Makro⑤ öğesini seçerek, daha önce Makro olarak kaydettiğiniz işlevi⑥ atayabilirsiniz.

Makro tuş nasıl atanır?

Fare’ye çift tıklayın. Düğmeler sekmesini tıklatın. Düğme atamasıaltında, işlev atamak istediğiniz bir düğmenin kutusunu tıklatın ve ardından bu düğmeye atamak istediğiniz işlevi tıklatın.

Razer mouse macro nasıl yapılır?

Razer Synapse 3’te makro atamak için:

 1. Razer Synapse 3 özellikli ürününüzü bilgisayarınıza takın.
 2. Razer Synapse 3’ü açın ve “MODÜLLER”> “MAKRO” seçeneğine tıklayarak makro atamak istediğiniz cihazı seçin.
 3. Makroyu atamak istediğiniz tuşa tıklayın.
 4. Görünen sol sütundan “MAKRO” yu seçin.

Makro nedir ne işe yarar?

Makrolar, yinelenen görevlerde yardımcı olmak için tekrarlanabilen olaylar (tuş vuruşu, fare tıklamaları ve gecikmeler gibi) dizisidir. Uzun veya çalıştırması zor dizileri yeniden yürütmek için de kullanılabilir. Microsoft Fare ve Klavye Merkezi’ne kaydedilmiş bir makroyu bir tuşa veya fare düğmesine atayabilirsiniz.

Makro ne demek ne işe yarar?

Word’de makrolar oluşturarak ve çalıştırarak sık kullanılan görevleri otomatik hale getirebilirsiniz. Makro, bir görevi otomatik olarak gerçekleştirmek için birlikte gruplandırıp tek bir komut haline getirdiğiniz bir dizi komut ve yönergedir.

Asus armoury Crate nasıl indirilir?

 1. Adım: ASUS Resmi Destek Sayfasından Sürücüyü indirin. …
 2. Adım: ARMOURY CRATE Service klasörünü açın. …
 3. Adım: Yüklemeden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 4. Adım: ASUS Resmi Destek Sayfasından ARMOURY CRATE UWP uygulamasını indirin.

Armoury Crate nasıl kurulur?

1. “ArmouryCrateInstallTool.zip” dosyasını indirin. 2. Sıkıştırılmış “ArmouryCrateInstallTool.zip” dosyasını açın ve “ArmouryCrateInstaller.exe” öğesine çift tıklayarak kurulumu başlatın. 3. Tek bir Uygulama (Armoury Crate veya Aura Creator) veya her iki uygulamayı yüklemek için seçim yapın.

Tuş atama nasıl yapılır?

Klavyem için kısayol tuşlarını nasıl yeniden atayabilirim?

 1. Microsoft Mouse ve klavye merkeziniindirin ve yükleyin.
 2. Yapılandırmak istediğiniz klavyeyi bağlayın.
 3. Başlangıç düğmesini ve ardından Microsoft Fare ve Klavye Merkezi’ni seçin.
 4. Görüntülenen tuş adları listesinden yeniden atamak istediğiniz tuşu seçin.

Makro nasıl açılır?

Makroyu içeren çalışma kitabını açın. Geliştirici sekmesinin Kod grubunda Makrolar’a tıklayın. Makro adı kutusunda, çalıştırmak istediğiniz makroya tıklayın ve Çalıştır düğmesine basın.

Razer nasıl makro açılır?

Razer Synapse 3’ü açın ve “MODÜLLER”> “MAKRO” seçeneğine tıklayarak makro atamak istediğiniz cihazı seçin. Makroyu atamak istediğiniz tuşa tıklayın. Görünen sol sütundan “MAKRO” yu seçin. “MAKRO ATA” altında, açılır menüden atamak istediğiniz makroyu seçebilirsiniz.

Razer DeathAdder makro var mı?

Razer DeathAdder V2’yi bilgisayarınızdaki uygun bir USB bağlantı noktasına takarak standart fare işlevlerini kullanabilirsiniz. Ancak makro kayıt, pro gibi gelişmiş özellikleri etkinleştirmek için Synapse 3’ü yüklemeniz gerekecektir.

Makro ne için kullanılır?

Makrolar, yinelenen görevlerde yardımcı olmak için tekrarlanabilen olaylar (tuş vuruşu, fare tıklamaları ve gecikmeler gibi) dizisidir. Uzun veya çalıştırması zor dizileri yeniden yürütmek için de kullanılabilir. Microsoft Fare ve Klavye Merkezi’ne kaydedilmiş bir makroyu bir tuşa veya fare düğmesine atayabilirsiniz.

Makro düzeyde ne demek?

Makro sosyoloji, mikro sosyolojinin küçük gruplarıın ilişkilerini ele alan yaklaşımının tersine, ‘makrodüzeyde ya şehir ve kilise gibi büyük kollektivitelerin, ya da daha soyut bir şekilde, sosyal sistemler ve sosyal yapıların analiziyle ilgilenir.

Makro fotoğraf ne demek?

Makro fotoğrafçılık, çekilmek istenilen objeleri 1:1 ya da daha üstünde bir büyütme oranıyla fotoğraflama işlemidir. Diğer bir deyişle, çekilmek istenen nesnenin boyutu ne kadar ise film veya sensöre en az aynı şekilde yansımasıdır. Yani çok küçük nesneleri büyütmek anlamına gelir.