Masumlar apartmanin gercek hikayesi nedir?

Masumlar Apartmanı gerçekte nerede?

Masumlar Apartmanı‘nın çekildiği apartman, daha önce Şahsiyet dizisinde de kullanılmıştı. Dizilere ev sahipliği yapan apartman Asmalı Mescit Mahallesi’ndeki Jurnal Sokak’ta yer alıyor. Gerçek bir hayat hikayesi olan “Masumlar Apartmanı“, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun içi” romanından esinlenerek hazırlandı.

Masumlar Apartmanı ne anlatmak istiyor?

Onur Güvenatam tarafından yaratılan dizi İstanbul’da aynı evde yaşayan dört kardeşin psikolojik durumunu ve etraflarındaki hayatı konu alır. Dizi, Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2004 yılında yayımlanan Madalyonun İçi romanının “Çöp Apartman” bölümünden uyarlanmıştır.

Masumlar Apartmanı hikayesi nasıl bitiyor?

MASUMLART APARTMANI FİNALİ Masumlar Apartmanı finalinde ise Gülben ve Safiye kullandığı ilaçlardan sonra iyileşme sürecine girer. 3 ay sonunda Safiye evden çıkarak doktorun kliniğine gitmeyi başarırken 1 yılın sonunda ise apartmanda yer alan bütün çöpler atılır.

Masumlar Apartmanı Neriman gerçekte kimdir?

22 yaşındaki Gizem Katmer, bu aralar Masumlar Apartmanı dizisindeki Neriman karakteriyle ilgileri üzerine çekmektedir. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sahne Sanatları-Oyunculuk bölümünden mezun olan Gizem Katmer, Perdesiz Performans Oyunculuk atölyesinde tiyatro oyunculuğu da yapmaktadır.

Masumlar Apartmanı Safiye neden 4 kere yıkıyor?

Çünkü Safiye toplumsal cinsiyetin hükmünde kız çocuğu olarak doğmanın utancını temizliyor. Çünkü Safiye her yaprağını en az üç kez sayarak yıkadığı ıspanakları değil o ıspanakla eve girme ihtimali olan arsız, kontrolsüz, çamurlu, karanlık, namussuz dünyayı yıkıyor.

Masumlar apartmanına nasıl gidilir?

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan Asmalı Mescit Mahallesi’ndeki Jurnal Sokak’a gitmek için, 32T,35C,46Ç,54E,55T,66,72T,93T otobüsleri, Marmaray, M2 metro hattını ya da dolmuşları tercih edebilirsiniz.

Masumlar Apartmanı hangi ailenin hikayesi?

Gerçek bir hayat hikayesi olan “Masumlar Apartmanı“, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun içi” romanından esinlenerek hazırlandı. Korumacı dedesi ve erkek kardeşiyle birlikte yaşayan İnci’nin hayatı (Farah Zeynep Abdullah), yaptığı bir kazayla değişecektir.

Masumlar Apartmanı hangi aileyi anlatıyor?

Sizler için bu noktaları araştırdık… Çöp Ev hikayesinde Safiye, Gülben ve Neriman kardeşlerin hayatı konu alınıyor. 2003 yılında basılan bu kitap aslında 1990’lı yıllarda Ankara’dan geçen gerçek bir hikayeyi anlatıyor.

Masumlar Apartmanı psikoloğa giden kim?

Seda Akman 13 Ocak 1978 tarihinde Kütahya’da dünyaya geldi. Türk sinema ve dizi oyuncusu. Liseden sonraki 4 yılını Ankara’da geçirdi. 1997 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi’nde diksiyon ve oyunculuk üzerine üç aylık bir kurs gördükten sonra aynı yıl Kanal 6’da Jetset adında bir TV programı sundu.

Masumlar Apartmanı Neriman hastalığı nedir?

ilk bölümde diğerlerine göre daha normal bir ruh haline sahip görünen astım hastası bir karakteri canlandıran Masumlar Apartmanı sakini Neriman aslında mazoşist bir yapıya sahip, ev içerisinde yaşadığı büyük gerilimin izleri kollarında açıkça görülen Neriman strese girdikçe kollarını yara açana kadar kaşıyıp üstüne …

Safiyenin hastalığı ne?

Masumlar Apartmanı Safiye’nin hastalığı Safiye temizlik takıntısı var, her şeyin kirli olduğunu düşünüyor, kız-erkek arkadaşlığını kabul etmiyor, biriktirme hastalığı var.

Masumlar Apartmanı Gülben hastalığı nedir?

Masumlar Apartmanı Gülben‘in hastalığı obsesif bozukluk olarak görülmektedir.

Masumlar Apartmanı seti nerede?

Masumlar Apartmanı dizisinin çekimleri İstanbul’un otantik ilçesi Balat ve Beyoğlu’nda yapılıyor. Masumlar Apartmanı‘nın çekildiği apartman, daha önce Şahsiyet dizisinde de kullanılmıştı. Dizilere ev sahipliği yapan apartman Asmalı Mescit Mahallesi’ndeki Jurnal Sokak’ta yer alıyor.

Masumlar Apartmanı hanın işyeri neresi?

Dizi de Birkan Sokullu’nun hayat verdiği Han karakterinin iş yeri Kadıköy tarafındayken Han, kız kardeşleri Safiye ve Gülben’in kaldığı ev ise Sultanbeyli’yi bölgesinde olacak. Masumlar Apartmanı dizisinde Han ve Farah Zeynep Abdullah’ın hayat verdiği İnci karakterinin aşk sahneleri ise Beykoz bölgesinde çekilecek.

Gülben kiminle evleniyor?

Gülben‘in Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi kitabında yer aldığı gibi Esat ile evlendiği görülmüyor daha doğrusu Masumlar Apartmanı’ın derlendiği Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabında Esat geçimiyor. Kitapta geçen bilgilere göre Gülben, komşularından birinin kardeşi olan Selami ile evleniyor.