Mavera ne zaman final yapacak?

Mavera ne zaman final?

Toplamda 26 bölümden oluşan dizinin dün (6 Mayıs’ta) 25. bölümü yayınlandı. Kalan 1 bölümün yayınlanmasının ardından Mavera dizisi 7 Mayıs’ta yayınlanacak olan 26. bölümle ekranlara veda edecek.

Mavera 2 sezon olacak mı?

Hâce Ahmed Yesevi’nin destansı hikayesini anlatan ‘Mavera‘ dizisi Ramazan ayı boyunca her gün saat 23.45’te TRT 1 ekranlarında yayınlandı. Ancak artık final geldi… Mavera dizisi 7 Mayıs Cuma akşamı son bölümü ile izleyicilerine veda edecek.

Mavera ne kadar sürecek?

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, tarihteki ilk Alperenlerin hikayesi Mavera, 12 Nisan Pazartesi günü ilk bölümüyle izleyenlerin karşısına geçti. Ramazan ayına özel olarak çekilen Mavera dizisi Ramazan ayı boyunca her gün saat 23.45’de TRT1 kanalında yayına girecek ve 12 Mayıs tarihinde bitecek.

Mavera bitti mi?

Mavera dizisi 12 Nisan 2021 Pazartesi günü yayınlanmaya başladı. Dizi hafta içi her gün yayınlanıyor. Mavera dizisi 11 Mayıs Salı akşamı 30. bölümü ile final yapacak.

Mavera dizisi ne oldu?

Es Film’in yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın yaptığı ramazana özel mini bir dizi Mavera, 12 Nisan 2021 tarihinde ilk kez TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başladı. Toplamda 30 bölümden oluşan dizi Ramazan bayramında son bulacak.

Mavera dizisi kaç bölüm olacak?

Ramazan ayı boyunca TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan Mavera dizisi, bir mini dizi olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Ramazan ayının sonuna gelinmesiyle beraber final veren dizi, toplamda 26 bölümden oluşuyor.

Mavera kimi anlatıyor?

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, tarihteki ilk Alperenlerin hikayesi Mavera, Yusuf Hemedani tarafından Bağdat’a gönderilen Hace Ahmed Yesevi’nin o dönem adeta küçük bir dünya olan Bağdat’ta verdiği dirlik ve beraberlik dersinin mücadelesini anlatıyor.

Mavera Necat kimdir?

Adrian Can- Necat Adrian Can 1979 İstanbul doğumludur. Ortaokuldan sonra Almanya’da oyunculuk eğitimi aldı. Olay Yeri, Suç Mahali, Elbette Davetlisin ve Anna dizi filmlerinde rol aldı. Adrian Can Trt1 de Ramazan ayında yayınlanacak olan Mavera dizisinde rol aldı.

Mavera her gün mü?

Ramazan ayına özel olarak çekilen Mavera dizisi 12 Nisan Pazartesi günü ilk bölümü ile izleyiciyle buluştu. Dizinin son bölümü ise 12 Mayıs tarihinde yayınlanacak. Mavera dizisi, Ramazan ayı boyunca her gün saat 23.45’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Mavera dizisi Hace kimdir?

Korel Cezayirli 2 Nisan 1976’da Ankara’da doğan Türk oyuncudur. İlk-orta-lise eğitimini yine Ankara’da tamamladı. 1985–1994 yılları arasında sırasıyla; yüzme basketbol ve artistik buz pateni dallarında lisanslı sporcu oldu.

Mavera son bölüm ne oldu?

Final bölümünde; Hace’yi öldürmek için davranır, ancak başka bir çare kalmadığından halifenin kızı Asife tarafından öldürülür.

Mavera dizisi neyi anlatıyor?

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, tarihteki ilk Alperenlerin hikayesi Mavera, Yusuf Hemedani tarafından Bağdat’a gönderilen Hace Ahmed Yesevi’nin o dönem adeta küçük bir dünya olan Bağdat’ta verdiği dirlik ve beraberlik dersinin mücadelesini konu alıyor.

Mavera nedir dizi?

MAVERA DİZİSİ KONUSU Dizide, Hace Ahmed Yesevi ve beraberindeki Türkistanlı üç derviş, Yusuf Hemedani tarafından zamanın parlak şehirlerinden biri olan Bağdat’a gönderilir. Yusuf Hemedani tarafından Bağdat yerleşkesine gönderilen Ahmed Yesevi’nin Bağdat’ta verdiği mücadeleyi konu alacak.

Maveranın konusu nedir?

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, tarihteki ilk Alperenlerin hikayesi Mavera, Yusuf Hemedani tarafından Bağdat’a gönderilen Hace Ahmed Yesevi’nin o dönem adeta küçük bir dünya olan Bağdat’ta verdiği dirlik ve beraberlik dersinin mücadelesini konu alıyor.

Mavera vezir Atıf kimdir?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı, senarist, roman yazarı. 10 Temmuz 1977, Gaziantep doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı (2014) mezunu. Okul sonrası Londra’da Arcola Theatre bünyesinde çalıştı.