Mavi Marmara olayı ne oldu?

Mavi Marmara tazminatı ne oldu?

Geçen hafta, İsrail tarafından Mavi Marmara‘da hayatını kaybedenlerin ailelerine verilmesi için Türkiye’ye ödenen 20 milyon dolarlık tazminatın, ailelere verilmediği ortaya çıkmıştı.

Mavi Marmara gemisi şu an nerede?

A.Ş.’ye satıldı. Denizcilik şirketine, ihale bedelini ödemesi için 10 gün süre verildi. Geminin, Somali’nin Başkenti Mogadişu Limanı’nda bulunduğu öğrenildi.

Mavi Marmara meselesi nedir?

Dünya üzerinde insan hak ve hürriyetlerinin ihlal edildiği bölgelerin başında Ortadoğu coğrafyası geliyor. Milyonlarca insanın en doğal hakkı olan yaşama hakkına kastedilmesi yanı sıra yüz binlerce insan da haksız ve hukuksuz bir şekilde hapishanelerde özgürce yaşam hakkından mahrum ediliyor.

Mavi Marmara sahibi kimdir?

MV Mavi Marmara

Tarihçe
Komorlar
Sahibi: Koza Deniz Nakliyat
İşletmeci: Koza Deniz Nakliyat
İnşa eden: Türkçe: Türkiye Gemi Sanayi A.Ş.

İsrail tazminat ödedi mi?

Tazminatlar, Köln’de bulunan İsrail satın alım delegasyonuna direkt olarak ödendi.

Mavi Marmara gemisi olayı ne zaman oldu?

İstanbul. İsrail’in, Gazze’ye insani yardım götüren ve “Rotamız Filistin, Yükümüz Özgürlük” sloganıyla yola çıkan Mavi Marmara gemisine 31 Mayıs 2010’da düzenlediği saldırının üzerinden 11 yıl geçti.

Erdoğan Bey gemisi nerede?

Adı da Erdoğan Bey olarak değiştirilen geminin halen Maltepe – Adalar hattında çalıştığı öğrenildi.

Mavi Marmara gemisi kime satıldı?

Açık arttırma sonucunda gemi, 4 milyon 853 bin liraya 2E Denizcilik Sanayi ve Ticaret AŞ’ye satıldı.

Gazze neden abluka altında?

Gazze Şeridi Ablukası, Hamas’ın Gazze Savaşı sırasında Gazze Şeridi’ni kontrol altına almasının ardından El-Fetih ve Filistin Ulusal Yönetimi’ne ait hükûmet kurumlarını ele geçirmesi üzerine Gazze Şeridi’nin İsrail ve Mısır tarafından konulan ve devam eden kara, hava ve deniz ablukasıdır.

Mavi Marmara kime satıldı?

4 MİLYON 853 BİN LİRAYA SATILDI Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ndeki mezat salonunda gerçekleşen açık artırmada, Mavi Marmara gemisi 4 milyon 853 bin liraya 2E Denizcilik Şirketi’ne satıldı.

İsrail Mavi Marmara tazminat ödedi mi?

İsrail, olaydan 3 yıl sonra Türkiye’den resmi özür dilemiş ve saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine tazminat ödemeyi kabul etmiştir. Olaydan yaklaşık altı buçuk yıl sonra İsrail 20 Milyon Dolar tazminat ödemiştir.

Mavi Marmara şehitlerine tazminat ödendi mi?

Maliye Bakanı Naci Ağbal Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına tazminatlarının ödendiğini söyledi. Gazze’ye yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara isimli gemiye 31 Mayıs 2010’da İsrail komandolarının düzenlediği baskında 10 kişi hayatını kaybetmişti.

Mavi Marmara şehitleri kimlerdir?

  • Uğur Süleyman Söylemez. 4 yıldır komada olan Mavi Marmara Gazisiydi. …
  • Cevdet Kılıçlar. Filoya katılanların doldurduğu iletişim formunda yardım edebileceğiniz alanlarla ilgili kısmı “ ne iş olsa yaparım” diye… …
  • Necdet Yıldırım. …
  • İbrahim Bilgen. …
  • Furkan Doğan. …
  • Fahri Yaldız. …
  • Çetin Topçuoğlu. …
  • Cengiz Songür.

Koza Deniz Nakliyat kimin?

Mavi Marmara’yı satın alan armatör ve işadamı Erdoğan Tümsek, gemiyi RO-RO olarak adlandırılan yolcu ve araç taşımacılığı için kullanmaya karar verdi. 40 yıldır deniz lojistik sektöründe RO-RO taşımacılığı yapan Koza Deniz Nakliyat‘ın sahibi Tümsek, gemiyi Gazze’den önce tanıdığını ve Haydarpaşa’da çürümeye terk …

Gazze kaç yıldır abluka altında?

Gazze‘de 8 yıldır abluka ve ambargo devam ediyor | İHH İnsani Yardım Vakfı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), İsrail’in Mavi Marmara gemisine gerçekleştirdiği saldırının 5. yılı dolayısıyla düzenlenen “Özgür Kudüs Yürüyüşü” öncesi bir basın açıklaması yaptı.