Mersin’e en yakın havaalanı neresi?

Mersin’e en yakın havaalanı neresi?

Maalesef Mersin / İçel şehrinde havalimanı bulunmuyor. Bu konuma en yakın havalimanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na karayolu ile 1 saat 2 dakikada ulaşabilirsiniz.

Mersin uçakla nasıl gidilir?

Mersin‘de henüz havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Mersin uçuşlarınız için Adana’da bulanan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kullanabilir ve sonrasında otobüs, servis veya araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Mersin Yeni havalimanı nerede?

Çukurova Bölgesel Havalimanı

Çukurova Bölgesel Havalimanı İnternational Airport.
Havalimanı tipi Sivil
Sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi
Hizmet verdiği şehir Mersin, Adana, Osmaniye
Yer Tarsus, Mersin

Mersinde havalimanı neden yok?

Ancak henüz tam olarak bir havaalanından bahsetmemiz mümkün değildir. Bundan neredeyse 6 – 7 yıl önce temeli atılan Mersin‘deki Havalaanı ne yazık ki hala inşaat aşamasında tamamlanmayı beklemektedir. Bu yüzden şimdilik mersin adana tren saatleri kontrol edilerek adana havaalanı kullanılabilir.

Çukurova Havalimanı ne durumda?

Çukurova Havalimanı 2022’de açılıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çukurova Havalimanı‘nın yüzde 92.3’nün tamamlandığını ve birinci etabının 2022’de faaliyete geçeceğini duyurdu.

Mersin uçak ile kaç saat?

İstanbul-Mersin arası uçuş mesafesi toplam 665 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.

Mersin’e uçak var mı?

Mersin’de şuanda aktif olarak hizmet veren bir hava limanı bulunmadığından uçuşlar, en yakın il olan Adana’daki Şakirpaşa Havalimanından gerçekleşmektedir. Çukurova’da bulunan havalimanı çevre illerin de hava ulaşımı için durak noktasıdır.

Çukurova Havalimanı nereye?

Çukurova Bölgesel Havalimanın yapıldığı yerin de isabetli bir seçim olduğunu belirten Kozuva, havalimanından Mersin’in 45 kilometre, Adana’nın 35 kilometre, Tarsus’un 10 kilometre mesafede olduğunu söyleyerek, “Bana göre olması gereken yerde yapılan bir havalimanı. Hem Mersin’den hem Adana’dan bağlantı yolları var.

Istanbul Mersin uçak bileti kaç TL?

İstanbul Mersin Uçak Seferleri

En Ucuz Sefer 170 TL
Seyahat Mesafesi 678 km
Sefer Süresi 1 sa 24 dk

Yeni havaalanı nereye yapılıyor?

5 yeni havalimanı nereye yapılacak Haberi DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım “Rize-Artvin ile Karaman, Yozgat, Edirne ve Antalya’nın batısına da havalimanı yapılması düşünülüyor.

Şakirpaşa Havalimanı taşınıyor mu?

Mersin’in Tarsus ilçesinde inşası devam eden Çukurova Havalimanı‘nın altyapı inşaatının yüzde 92,3’ü tamamlandı. Havalimanının birinci etabının 2022 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Osmaniyeye havaalanı nereye yapılacak?

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Toprakkale ilçesi Sayhüyük köyü yakınlarında 5 bin 700 dönümlük bir arazinin iniş-kalkış pisti olarak belirlendiği söyledi.

Tarsus Havalimanı ne durumda?

Mersin’in Tarsus ilçesinde inşası devam eden havalimanı tamamlandığında hem yolcu hem kargo taşımacılığına hizmet edecek. Çukurova bölgesine ihracat ve turizm alanlarında büyük katkı sağlaması hedeflenen havalimanı, istihdam açısından da bölgeyi besleyecek.

Adana Çukurova Havalimanı ne zaman açılacak?

Çukurova Bölgesel Havalimanı‘nın açılışı için geri sayım başladı. 2022 yılının son çeyreğinde hizmete açılması beklenen havalimanının bölgenin turizm ve ticaretine katkıda bulunması bekleniyor.

Mersin istanbul uçakla kaç saat sürer?

İstanbulMersin arası uçuş mesafesi toplam 665 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.