Mersin Saklıkent kanyonu nerede?

Sakli cennet hangi şehirde?

Toros Dağlarının eteklerindeki ‘saklı cennet‘: Burada Venedik’ten fazlası var. Mersin’in Çamlıyayla ilçesinde yer alan Kisecik Kanyonu, iki dağ arasındaki sal gezisiyle ziyaretçilerini huzurlu bir yolculuğa çıkarıyor. Şehir dışından kanyona gelen ziyaretçiler, doğaya hayran kaldıklarını belirtti.

Mersin Kisecik Kanyonu nasıl gidilir?

Mersin‘den Kisecik Kanyonu‘na gitmek için Ayavagediği Yaylası’na ulaştıktan sonra Çapar, Böğrüeğri, Boztepe ve Kisecik Mahallelerini takip etmelisiniz. Kisecik Köyü’nden sonra Sarıkavak Mahallesi yönünde ilerlerseniz kanyona ulaşacaksınız.

Saklı Cennetler nerede?

Saklı cennet olarak da adlandırılan kanyonda, su kirlenmesin diye ulaşım sal ile yapılıyor. Mersin’in Çamlıyayla ilçesindeki Kisecik Kanyonu doğası ile dikkat çekiyor. Çamlıyayla Kaymakamı Muhammet Zencirli, “Kanyonumuz yöre halkı için “Saklı cennet” olarak adlandırılmaktadır.

Mersin saklı cennet kanyonuna nasıl gidilir?

Saklı cennet ile Mersin arasındaki uzaklık 58 km kadardır. Kanyona yaklaşık 1 saat 25 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Tarsus’tan Kanyona gitmek isteyenler, Tarsus’tan yaklaşık 52 km uzaklıkta bulunuyor. Sarıkavak köyünden, Mersin Gözne Ayvagediği tarafından ise Kisecik köyünden saklı cennete gidebilirsiniz.

Mersin Ayşenin yarığı nerede?

AA’nın haberine göre Toros Dağlarının eteklerindeki Çamlıyayla ilçesine bağlı Kisecik Mahallesi’nde bulunan ve adını mahalleden alan kanyona, dar ve keskin virajların bulunduğu zorlu yolculuğun ardından ulaşılıyor.

Tarsus Saklı Cennet nerede?

Saklı Cennet Kanyonu Sarıkavak Hakkında; Saklı Cennet Kanyonu, Mersin ilinin Çamlıyayla ilçesi Sarıkavak – Kesecik Köyleri arasında bulunmaktadır. Araç ile ulaşılması zor olan bu doğal harikası Özel mülklerin bulunduğu bir alan içerisin de yer almaktadır.

Kisecik Kanyonu kaç km?

Mersin Kisecik Kanyonu Kaç Km? Mersin Kisecik kanyonu, oldukça geniş bir alana kurulmuştur. 3 Kilometrelik bir alana kurulan bu kanyonu gezebilmek için ortalama 1 gününüzü ayırmanız gerekmektedir.

Saklı Cennet Kanyonu Sarıkavak Kisecik nerede?

Saklı Cennet Kanyonu Sarıkavak Hakkında; Saklı Cennet Kanyonu, Mersin ilinin Çamlıyayla ilçesi Sarıkavak – Kesecik Köyleri arasında bulunmaktadır. Araç ile ulaşılması zor olan bu doğal harikası Özel mülklerin bulunduğu bir alan içerisin de yer almaktadır.

Mersin Erdemli Saklı Cennet nerede?

Doğu Akdeniz’in en önemli turizm kentlerinden Mersin‘in Çamlıyayla ilçesinde yer alan ve yöre halkı tarafından saklı cennet olarak anılan Kisecik Kanyonu, iki dağ arasında sallarla yapılan yolculuk, dik yamaçlar arasındaki zorlu parkur ve yeşil doğasıyla her geçen gün ziyaretçi sayısını artırıyor.

Halfeti saklı cennet nerede?

Şanlıurfa’nın bir ilçesi olan Halfeti, yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. 2000 yılında Birecik Barajı’nın yapılmasıyla yarısı sular altında kalan diğer yarısında ise yerleşim yerleri oluşturulan Halfeti, saklı bir cennet olarak ilçede en çok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor.

Mersin Saklı Cennet hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Çınaraltı Saklı Cennet yakınından geçiyor: 110, 26M, 32A, 32B.

Adana Kanyon nerede?

Gezilecek Yerler Karaisalı İlçesi sınırları içerisinde Kapıkaya Köyü’nde yer alan Kapıkaya Kanyonu, Adana’ya 72 kilometre, Karaisalı İlçe Merkezi’ne 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Adana Tarsus saklı cennet kaç km?

Adana‘dan Tarsus Saklı Cennet arası 98 km‘dir.

Fethiye Saklıkent kanyonu nerede?

Muğla’nın Fethiye ve Antalya’nın Kaş ilçelerinde yer alan Saklıkent Milli Parkı içerisinde Saklıkent Kanyonu yer alır. Tam olarak Fethiye‘nin Foça Mahallesinde yer alır. Antalya merkeze 200 km mesafede yer alan kanyon, Fethiye‘ye 46 km mesafede yer alır.

Lamos kanyonuna nasıl gidilir?

Mersin-Silifke karayolu üzerinde bulunan Limonlu mahallesine ulaştıktan sonra Limon Caddesi ile karayolunun kesiştiği kavşaktan kuzeye Kayacı yönüne sapılır. Yaklaşık 3.5 km.lik asfalt yol takip edilerek Lamos vadisinin, Kayacı mevkiindeki girişine ulaşılır.