Mint ne renk?

Mint rengi ne demek?

Moda dünyasında mint olarak bilinen renk; halk arasında nane yeşili ya da nil yeşili olarak bilinir. Mint yeşili, ilk kez 1920 yılında İngiltere’de bir renk adı olarak kullanılan, #98FB98 hex kodlu soluk, soğuk tonlu bir yeşildir. Adını aldığı nane bitkisi kadar hafif ve taze olan mint yeşili, yeşilin açık bir tonudur.

Mint yeşili ne hangi renkler uyar?

Yeşil, ara bir renk olduğu için mavi ve sarı oranına göre farklı tonları vardır. Mint yeşili, su yeşili, koyu yeşil, açık yeşil ve fıstık yeşili gibi birçok farklı tonu bulunur. Yeşil ile uyumlu renkler; sarı, kahverengi, gri, krem, siyah ve beyazdır.

Mint Green hangi renk?

Ford Mint Green / #cfffe5 Hex Renk Kodu Hex renk kodu #cfffe5, yeşil-mavi’ın çok açık bir tonudur. RGB renk modellemesinde #cfffe5; 81.18% kırmızı, 100% yeşil ve 89.8% maviden oluşur.

Mint rengi nasıl elde edilir?

Mint Yeşili Rengi Nasıl Elde Edilir? Bu renk için mavi ve sarı eşit oranda karıştırıldıktan sonra, soluk ve soğuk tonlu bir nane rengi olana kadar yeşili hafifletmek için beyaz eklenmelidir.

Mint yeşili guzel mi?

Sezonun renk trendleri arasında ilk sıralarda yer alan renk; dilimizde nane yeşili ya da nil yeşili olarak da kullanılan ancak moda dünyasında “mint” olarak bilinen yeşil… Bu sezon renkler çok önemli ve çok çeşitli. Yeşilin bu en güzel tonlarından biri de baharının ferahlığının temsilcisi.

Indigo rengi ne renk?

İndigoyu Çinde biraz mor da bulunan koyu bir mavi olarak tanımlayabiliriz. Çok koyu ve baskın bir renk olan indigoyu dekorasyona dahil etmek ise sanıldığı kadar zor değil. Beyaz ile bir araya geldiğinde koyu ve baskın etkisini kaybedip yumuşayan indigo, yaz evlerinin vazgeçilmezi olmaya aday.

Mint rengine hangi renk yakışır?

Bu bakımdan kendisinden daha açık veya daha koyu yeşil renkleri ile mint rengini kombinlemek hem sizi farklı renk arayışından kurtaracak, hem de ton tutturma derdiniz kalmayacaktır. İyi anlaştığı diğer renkler ise pudra, lila, bebek mavisi gibi pastel tonlardır.

Mint yeşiline hangi renk şal uyar?

Parlak mint yeşili elbise kombinlerinde özellikle vizon rengi, bej, ekru, krem rengi, somon ve pudra şal kullanarak keskinliği kırabilirsiniz.

Renk tonları nasıl elde edilir?

Aşağıda renk karışımları listesi merak edenler için yer alır.

 1. Sarı – mavi karışımından yeşil.
 2. Mavi – sarı – beyaz karışımından fıstık yeşili.
 3. Mavi – sarı – az beyaz karışımından petrol yeşili.
 4. Az mavi – az yeşil – beyaz karışımından su yeşili.
 5. Mavi – az sarı karışımından koyu yeşil.
 6. Sarı – lacivert karışımından koyu yeşil.

Neyle neyi karıştırırsak Lila olur?

Lila nasıl yaparım. Mor renge beyaz rengi karıştırabilirsiniz.

Su yeşili ile hangi renk uyar?

Su yeşili ile hangi renk kombinlenir sorusunda en yumuşak ve soft uyum için toz pembe öneriyoruz. Toz pembe ve pembenin diğer tonları su yeşili ile şiirsel bir görünüm yakalamanızı sağlar. Özellikle su yeşili abiye kombinlerinde su yeşili abiye üstüne şal olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Yeşil tonları nelerdir?

İşte yaşam alanlarında örnek kullanımlarıyla birbirinden taze ve popüler yeşil tonları

 • Kuşkonmaz yeşili. (Motik / homify.com.tr) …
 • Ördek yeşili. (Bodrum Femaş Mobilya / homify.com.tr) …
 • Çay yeşili. (Prestigious Textiles / homify.com.tr) …
 • Pastel yeşil. …
 • Fıstık yeşili. …
 • Tropikal orman yeşili. …
 • Avcı yeşili. …
 • Zümrüt yeşili.

Ekru rengi ne renk?

Türk Dil kurumuna göre ekru kelimesi krem rengine yakın beyaz renk veya ağartılmamış keten görünümlü kreme yakın beyaz olarak tanımlanmaktadır. Ekru Hangi Renktir? Ekru krem rengine yakın beyaz rengidir.

İndigo olmak ne demek?

İndigo ya da kristal çocuk, IQ’su ortalama 130 civarında olan, yaşıtlarına göre üstün özellikleri olan çocuklara verilen isimdir. Çocuğun indigo çocuk olduğunun anlaşılması için tıbbi gözlem ve çeşitli testler gerekmektedir.

Mint yeşili elbiseye hangi renk şal gider?

Mint yeşili elbise kombin yapımında tercihinizi canlı tonlamaya sahip mint elbise modellerinden yana yaptıysanız kullanacağını şal renkleri de mat tonlamalardan oluşmalıdır. Parlak mint yeşili elbise kombinlerinde özellikle vizon rengi, bej, ekru, krem rengi, somon ve pudra şal kullanarak keskinliği kırabilirsiniz.