Müslüme nin olayı ne?

Müslüme olayi nedir?

Yörük Yağal ailesi kış ayını geçirmek için Karaman’dan Mersin’in Gülnar ilçesine göçtü. 7 çocuklu ailenin 6’ncı çocuğu olan Müslüme Yağal 10 Kasım tarihinde saat 17.00 dolaylarında kayboldu. Yörük kızı Müslüme için seferber olundu, tüm bölge didik didik arandı. Aramalar 10’uncu gününde sonuç verdi.

Müslüme nin dedesi ne yaptı?

Türkiye’nin gündemine oturan Müslümenin ölümünden sorumlu tutulan dedesi Hasan Yağal, Diyarbakır Cezaevi Kampüsü Yüksek Güvenlikli Cezaevine alındı. Mersin’in Gülnar ilçesinde 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın ölümüne ilişkin adliyeye sevk edilen tutuklanmıştı.

Müslüme olayı gerçek mi?

Hayatını kaybeden minik Yörük kızı Müslüme Yağal’ın ölümüyle ilgili tutuklanan ve gelinine tecavüz eden Hasan Yağal’ın tecavüzden doğan 14 yaşındaki çocuğuna da cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı. … Meğer Müslüme‘nin tecavüzcü dedesi 14 yaşındaki çocuğunu da taciz etmiş!

Son Dakika Müslümeye ne oldu?

Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için 10 Kasım’da Gülnar ilçesinin 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi’ne gelen 7 çocuklu Yağal ailesinin 6’ncı çocuğu Müslüme, saat 17.00 sıralarında kayboldu. … Otopsinin ardından Müslüme‘nin cenazesi, memleketi Karaman’da toprağa verildi.

Müslüme nin dava sonucu ne oldu?

Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cesedi bulunan Müslüme Yağal’ın (3) şüpheli sıfatıyla gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 8 aile ferdinden dede Hasan Yağal, tutuklandı. Anne, baba ve kardeşlerinin de aralarında bulunduğu 7 kişi ise savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Müslüme dedesi babası mı?

Aile üyeleri gözaltına alındı ve sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı ancak Müslüme‘nin dedesi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu gelişmenin ardından, Müslüme‘nin biyolojik babasının dedesi olduğunun öğrenilmesi Türkiye’yi şok etti!

Müslümenin dedesine cezaevinde ne oldu?

İstanbul’da samuray kılıcıyla Başak Cengiz’i öldüren Can Göktuğ Boz ile Mersin’de kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Müslüme‘nin dedesi Hasan Yağal, Diyarbakır Yüksek Güvenlikli Cezaevi‘ne konuldu.

Müslüme Yağal neden öldü?

Kaybolmanın yaşandığı gece esen şiddetli rüzgarlar nedeniyle bölgede hissedilen sıcaklığın 11 dereceye düşmesini değerlendiren adli tıp uzmanı Ahmet Hilal, Yağal‘ın bu koşullarda “24 saat içinde hayatını kaybedeceğini” belirtti.

Müslüme olayı nerede?

Müslüme Yağal, 10 Kasım 2021’de Mersin’in Gülnar ilçesinde kayboldu. Olay gerçekleştiğinde 2,5 yaşında olan Yağal’ın kaybolmasında 10 gün sonra bedeni bulundu ve öldüğü açıklandı. Olayın gerçekleştiği gün sorgulanmış aile bireylerinden Yağal’ın dedesi Hasan Yağal tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Büyükşen cinayeti son durum ne oldu?

Konya’nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce öldürülen Necla (54) ve Metin Büyükşen (55) çifti cinayetiyle ilgili tutuklanan Afganistan uyruklu çoban Abdulhamid U., adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Müslüme neden öldü sözcü?

Yörük ailenin 2.5 yaşındaki kızının cansız bedenine ulaşıldı. Mersin’in Gülnar ilçesinde Yörük ailenin 2,5 yaşındaki kızı Müslüme, 10 Kasım’da çadırlarının önünde bisikletiyle oynarken kaybolmuştu.

Müslüme nin annesi öldü mü?

Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolduktan sonra cansız bedeni 10 gün sonra bulunan Müslüme Yağal’ın vücudunda öldürücü travmatik lezyon görülmediği belirtilmişti.

Müslümenin babası kim cikti?

Küçük kızın DNA örneği ise dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı. Bu durum Müslüme‘nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.

Hasan yagal ne oldu?

Mersin’de kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni ormanlık alanda bulunan Müslüme’nin cinayet davasında dede Hasan Yağal tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Hasan Yağal neden tutuklandı?

70 yaşındaki Yağal‘ın, ‘altsoya karşı kasten öldürme’ suçundan tutuklandığı öğrenildi.