Or kodu nasıl okutulur?

Telefondan QR kod nasıl okutulur?

Uyumlu Android telefonunuzda veya tabletinizde yerleşik kamera uygulamasını açın. Kamerayı QR koduna doğru çevirin. Android telefonunuzda veya tabletinizde görünen banner’a dokunun. Oturum açma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın.

WhatsApp Or kodu nasıl okutulur?

Android

 1. WhatsApp‘ı açın > Diğer seçenekler > Ayarlar’a dokunun.
 2. Adınızın yanında gösterilen QR simgesine dokunun.

Restoranda QR kod nasıl okutulur?

Kameranızı QR Menü üzerindeki karekodu tam görecek şekilde tutun. Google Lens uygulaması, kodu otomatik olarak algılar. Ardından QR kod üzerinde renkli bir nokta görünecektir. Bağlantıyı veya şifrelenmiş diğer bilgileri, ekranın altındaki açılır bir pencerede görüntülemek için noktanın üzerine dokunabilirsiniz.

Samsung QR kod nasıl okutulur?

Kameranızdan QR kodlarını tarama özelliğini etkinleştirmek için lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

 1. 1 Uygulamalar ekranına erişmek için ekranı yukarı veya aşağıya doğru kaydırın.
 2. 2 Kamera uygulamasına dokunun.
 3. 3 Sol üstte yer alan Ayarlar Simgesine dokunun.
 4. 4 QR kodlarını tarama özelliğini etkinleştirin.

BE 23 Kas 2564

Kod okuma nasıl yapılır?

Kameranızı QR koduna doğru tutun. Lens uygulaması, kodu otomatik olarak algılar. Ardından QR kod üzerinde renkli bir nokta görünecektir. Bağlantıyı veya şifrelenmiş diğer bilgileri, ekranın altındaki açılır bir pencerede görüntülemek için noktanın üzerine dokunabilirsiniz.

QR kodu nerede bulunur?

Muhtemelen QR kodlarını daha önce görmüşsünüzdür. Bu kodlar, web sitelerinden reklamlara kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Biraz barkodlara benziyorlar ancak bu kodlar, dikey şeritler yerine kare şeklinde şablonlardan oluşuyor.

WhatsApp karekod okutunca ne olur?

Telefonunuza indirdiğiniz Whatsapp for Whatscan uygulamasını açtığınızda ekrana gelen QR kodunu herhangibir telefonun WhatsApp‘ını açarak kodu okutunuz. QR okuttuğunuz telefona gelen bütün WhatsApp mesajları artık sizin telefonuza anlık olarak inecekcektir.

Baska birinin WhatsApp nasil girilir?

Başkasının WhatsApp‘ına Girme Nasıl Yapılır?

 1. WhatsWeb For Whatscan uygulamasını indirin.
 2. WhatsApp mesajlarını okumak istediğiniz kişinin cihazını alın.
 3. WhatsApp uygulamasını açın.
 4. Menüden bağlı cihazlara girin.
 5. “Cihaz Bağla” seçeneğine basın.
 6. Kendi cihazınıza indirdiğiniz WhatsWeb For Whatscan’i açın.
 7. Karekodu okutun.

Karekod ile sipariş nasıl verilir?

Nasıl Çalışır?

 1. Masaya oturan müşteriniz QR kodu cep telefonunun kamerasıyla taratır.
 2. POS sisteminizle entegre çalışan QR Menu Order sayfasına erişerek en güncel menüye ulaşır, siparişini bu sayfa üzerinden verir.
 3. Sipariş, mutfağa ve POS sisteminize aynı anda ulaşır.

Karekod sistemi nasıl çalışır?

KAREKOD NASIL KULLANILIR? Tek yapmanız gereken gerekli uygulamayı indirdikten sonra telefon veya tabletinizin kamerasını koda doğru tutmak. Karekod, otomatik olarak karekodunu tanıyacaktır. Eğer karekod bir web sitesini içeriyorsa ilgili adrese otomatik olarak yönlendiriliyorsunuz.

Samsung barkod okuyucu nerede?

Google uygulamasını açın ve alt çubuktaki ‘Güncellemeler’ butonuna dokunun. Ardından ekranın altındaki Google Lens ikonuna dokunun. Kameranızı QR koduna doğru tutun. Lens uygulaması, kodu otomatik olarak algılar.

QR kod nedir nasıl alınır?

Adını ingilizcede Çabuk Tepki anlamına gelen Quick Response kelimelerinin baş harflerinden alır. İçeriği bir metin, web sitesi adresi, video link dahil herhangi bir veri olabilir. QR Code okuyucu bir yazılım vasıtasıyla bir cep telefonu rahatlıkla QR Code okuyabilir ve ilgili ürün veya servis sayfasını açabilir.

QR kod Tarayıcı ne işe yarar?

Karekod, akıllı telefonlar tarafından okunabilen iki boyutlu bir barkoddur. İki boyutlu bir barkodda 4000’den fazla karakteri kodlamaya izin verir. Kare kodlar kullanıcı tarafından metin görüntülemek, URL açmak, adres defterine bir kişi kaydetmek veya metin mesajları oluşturmak için kullanılabilir.

WhatsApp başka cihazlarda kullanın ne demek?

Aktarılan detaylara göre WhatsApp, bünyesine aynı hesabı farklı bir cihazda kullanma özelliği ekleyecek. Kullanıcılar, özelliğin platforma eklenmesinin ardından hesaplarına aynı anda 4 farklı cihazdan giriş yapabilecek. Yeni özellik, SMS üzerinden gelen bir doğrulama kodu aracılığıyla hayata geçirilebilecek.

WhatsApp’tan telefon dinlenir mi?

“Basit bir yazılımla WhatsApp üzerindeki haberleşmeler bütün telefonlardan görülebilir. Yazışmalar eşleştirme yöntemi ile takip edilebilir ve dinlenebilir… Dünyadaki hiçbir haberleşme ve yazılım güvenli değildir.