Oyun şirketi kaça satıldı?

Zynga kaç paraya satıldı?

Washington. Take-Two’dan yapılan açıklamada, şirketin Zynga‘yı hisse başına 9,86 dolar fiyatla 12,7 milyar dolara satın aldığı bildirildi.

Peak Games kaca satildi?

Zynga, 2020’nin Haziran ayında Türk mobil oyun üreticisi Peak Games‘i 1.8 milyar dolara satın aldıklarını duyurmuştu. Peak Games böylece Türkiye’nin ilk unicornu olmuştu.

Türk oyun firması kaça satıldı?

Bütün bu zemini hazırlayan durum, 2018 yılında Zynga’ın Türk mobil oyun girişimi Gram Games’i 250 milyon dolara satın almasıyla başlamıştı. 2020 yılında ardı ardına yapılan satın almaların ve pandeminin ektisiyle yüzde 9,3 büyüyerek 159 milyar dolara ulaşan pazarda Türkiye 18’nci sırada tamamladı.

101 Okey Plus kaç paraya satıldı?

Zynga Peak’in hisselerinin tamamını satın alırken karşılığında yarısı nakit yarısı da Zynga hissesi olarak 1,8 milyar dolar ödeyecek.

Okey Plus un sahibi kim?

2017 yılında 100 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atan şirket tarihindeki en pahalı anlaşmaya imza attı. Bu anlaşma ile Zynga şirketin Spades Plus, Gin Rummy Plus ve Okey Plus gibi oyunlarının yeni sahibi olmuş Peak Games’in Toy Blast ve Toon Blast oyunları ise İstanbul merkezli şirkette kalmıştı..

Zynga kime ait?

Zynga, San Francisco merkezli video oyunları yapan bir şirkettir. Temmuz 2007’de Mark Pincus, Michael Luxton, Eric Schiermeyer, Justin Waldron, Andrew Trader ve Steve Schoettler kurmuştur.

Sidar Şahin ne mezunu?

Şahin, Boğaziçi Üniversitesi’ni lisans eğitiminin ilk senesinin sonunda bırakmıştır. Bir önceki girişimlerinden biri olan Funpac, 2003 yılında kurulmuş başarılı bir mobil oyun stüdyosudur ve oyunları 30 ülkede, 20’den fazla operatör ve portal üzerinden kullanıcılara ulaşmıştır.

Peak Games sahibi kim?

ZyngaPeak Games / Üst kuruluşu

101 Plus sahibi kimdir?

Yeni anlaşmaya Spades Plus, Gin Rummy Plus ve 101 Okey Plus ve bu oyunları geliştiren stüdyolar Zynga’nın olacak. Toplantıda paylaşılan önemli bir kaç rakam ise şu şekilde; Peak Games’in Toy Blast oyunu ABD’nin en çok oynanan 10 oyunu arasında yer alıyor.

Peak kime satıldı?

Peak Games, Toon Blast ve Toy Blast gibi mobil oyunların da aralarında bulunduğu bulmaca oyunları geliştirmektedir. Şirket, 1 Haziran 2020’de 900 milyonluk doları nakit, kalan kısmı hisse satışı ile olmak üzere toplam 1,8 milyar dolara Amerikan video oyunu şirketi Zynga’ya satıldı.

Zynga kime satıldı?

Şirket, 1 Haziran 2020’de 900 milyonluk doları nakit, kalan kısmı hisse satışı ile olmak üzere toplam 1,8 milyar dolara Amerikan video oyunu şirketi Zynga‘ya satıldı. Bu satış ile Peak Games, Türkiye’nin ilk milyar dolarlık girişimi (Unicorn girişim) oldu.

Sidar Şahin kürt mu?

peak games’in sahibi sidar şahin 1980 urfa doğumluymuş ve başarısı tüm kürt gençlerine örnek olmalıymış. sidar şahin kürt de olsa türk de olsa rus da olsa, oyun yazılımı işi nüfusun %99.99’unun anlayamayacağı bir iş olduğu için beyhude bir motivasyon çabasıdır bu.

Sidar Şahin şuan ne yapıyor?

İlkokulun ardından İstanbul’a taşındı. Peak’in kurucusu Sidar Şahin daha önce pek çok girişimde bulunmuştu. Bunlardan ilki, 2003 yılında kurduğu mobil oyun şirketi Funpac’ti. Şirket bugün Mynet bünyesinde faaliyetine devam ediyor.

Burak Vardal kimdir?

Rollic kurucu ortaklarından ve CEO’su Burak Vardal, hem Rollic’in kısa sürede ulaştığı başarının arkasındaki etmenleri paylaştı, Zynga birleşmesine dair soruları yanıtladı hem de Türkiye ve Dünyada oyun sektörü ve ekosistemi değerlendirdi. Bu birleşmenin arkasında Rollic’in sektörde yarattığı hızlı başarı var.

Peak sahibi kim?

ZyngaPeak Games / Üst kuruluşu