Paxil 40 mg nedir?

Paxera 40 mg nedir ne için kullanılır?

Paxera, genellikle depresyon, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), kaygı bozuklukları ve travma sonrası stres bozukluğu tedavisinde kullanılır. Kullanan kişinin ruh halini ve uyku durumunu dengeleyerek depresyonun hayatı zorlaştırıcı etkisini ortadan kaldırır.

Paxil ne kadar sürede etki eder?

paxil muadili ilaçtır. ilk günler yarım doz başlanıp daha sonra normal dozda devam edilmelidir.etkisini gösterme süresi diğer anti depresanlarda olduğu gibi 2-3 haftalık bi süredir.ortalama kullanım süresi 2 ile 6 ay arasında değişmektedir ve bu kesinlikle doktorla belirlenmesi gereken bi konudur.

Paxil ne kadar kullanılır?

Tavsiye edilen günlük doz 40 mg‘dır. Hastalarda tedaviye günde 20 mg ile başlanmalıdır ve doz haftada bir 10 mg/gün şeklinde artışlar ile yükseltilebilir. Bazı hastalar günlük dozun maksimum 60 mg olana kadar artırılmasından fayda sağlar.

Paxera mutluluk verir mi?

Paxera serotonin geri salınım inhibitörleri sınıfına ait bir antidepresandır. Serotonin kanallarını tıkayarak hücrenin serotonin ile daha fazla muhatap olmasını sağlar ve artan serotonin düzeyi kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar.

Paxera işe yarıyor mu?

Bazı kişilerde serotonin hormonu düzeyi düşük seviyededir. Kullanılan ilaç kişinin hormon dengesini tekrardan sağlar. Paxera özellikle agorafobi, depresyon , obsesif kompulsif bozukluk , sosyal anksiyete gibi durumlarda kullanılır. Bunun yanı sıra genel kaygı, endişe ve öfke hali için de paxera tercih edilir.

Paxera ne kadar sürede etki eder?

Paxera ; SSRI denilen serotonin geri lım inhibitörleri grubunda yer alır. Bu tür antidepresanlar kişinin sahip olduğu serotonin hormonunu direkt olarak etkiler. Ortalama olarak 2 hafta içerisinde etkileri ortaya çıkar.

Antidepresan Etkisi ne zaman başlar?

Yan etkilerin pek çoğu bir haftalık kullanımdan sonra ortadan kalkar. Yan etkiler çok şiddetliyse hekime bilgi vermek gerekir. Her antidepresanın yan etkileri ilaç prospektüsünde yazar.

Paxil ilaç bağımlılık yapar mı?

Psikiyatride kullanılan antidepresanlar (Cipram, cipralex, efexor, lustral, paxil, prozac, anafranil vb..), antipsikotikler (risperdal, zyprexa, zeldox, seroquel vb..), duygudurum düzenleyiciler (lityum, depakin, convulex, tegretol vb..) bağımlılık yapmazlar.

Antidepresan bir anda bırakılırsa ne olur?

Antidepresanı bırakanların yaklaşık %60’ında unutkanlık ve dalgınlık belirtileri aynı anda görülür. Birçok kişide, yoksunluk sendromu olarak adlandırılan bulgular ortaya çıkabilir. Kişi duygularını kontrol etmekte güçlük çekebilir, fevri davranışlar sergileyebilir. Bu süreç genelde bir hafta on gün sürer.

Paxera sakinleştirir mi?

Çünkü ülkemizde neredeyse en sık kullanılan bir antidepresandır. Paxera beyinde salgılanan ve sinir hücreleri arasında iletilmesiyle kişinin kendisini mutlu hissetmesine yardım eden serotonin hormonuna etki eder. Böylece kişi içinde bulunduğu çökkün, mutsuz haliyle daha kolay baş eder.

Antidepresanlar cinsel isteksizlik yapar mı?

Birçok antidepresanın cinsel isteksizlik ve orgazm güçlüğü yaratma gibi bir yan etkisi bulunmaktadır. Yine antidepresan ilaçlar erkeklerde boşalma süresini uzatabilirler, nadir olarak görülse de sertleşme zorluklarına sebep olabilirler.

Paxera erken boşalmayı önler mi?

bir başka yan etkisi geç boşalma hatta boşalamama, zaten erken boşalma sorunlarında doktorlar son zamanlarda sık sık öneriyorlar paxera‘ yı. ancak ciddi bir erken boşalma probleminiz yoksa kullanmayın, geç boşalma değil boşalamamayı doğruyor sonuç olarak. diğer bir yan etkisi de diğer anti- depresanlardan çok daha …

Paxera vücuttan kaç günde atılır?

Paroksetinin eliminasyon yarı ömrü 21 saattir. O halde vücuttan tamamen atılması için 21 x 5 = 105 saat yani yaklaşık 4 güne gereksinim vardır. Siz de zaten 4 gün önce tek doz kullanmışsınız hamile kaldığınız sırada vücudunuzda ilaçtan hamileliğinizi etkileyecek düzeyde ilaç bulunmadığı kabul edilebilir.

Antidepresanlar ne zaman kana karışır?

Antidepresan ilaçlar alındıktan sonra mideyi geçer ve ince barsaklardan emilirler. Damar yoluyla karaciğere gider orada bazı değişikliklere uğrarlar. Bazen buradan sonra ilaç farklı bir kimyasal yapı kazanarak yoluna devam eder.

Depresyon ilaçları kaç günde fayda eder?

Bu nedenle hastaya özel antidepresan kullanılır yani tedavi planı kişiye uygun olarak belirlenir. Antidepresan grubu ilaçların etkisi, bir iki gün içinde değil ilaç kullanılmaya başladıktan iki hafta sonra hissedilir ve 8’inci haftaya kadar aşamalı olarak devam eder.