Rafting Türkiye’de en çok nerede yapılır?

Türkiye’de en tehlikeli rafting nerede yapılır?

Türkiye‘nin En Çılgın Nehri: Çoruh Türkiye‘de rafting denilince akla gelen ilk akarsu Çoruh’tur. Dünyanın en hızlı akan nehirleri arasında bulunan Çoruh, bu özelliği ile rafting sporunun gözdesi.

Rafting hangi illerde var?

Türkiye’de Rafting Yapılacak 5 Yer

 • Çoruh Nehri, Artvin.
 • Fırtına Deresi, Rize.
 • Köprüçay, Antalya.
 • Dalaman Çayı, Muğla.
 • Munzur Çayı, Tunceli.

14 Eki 2016

Hangi nehirde rafting yapılmaktadır?

Türkiye’de rafting yapılacak en iyi 10 nehir

 • EN İYİ 10. Çoruh Nehri – Artvin. …
 • ÇORUH NEHRİ Dünyada ilk 10 arasında. …
 • FIRTINA VADİSİ WWF’nin koruma listesinde. …
 • DALAMAN ÇAYI. Turistlerin gözdesi. …
 • MELEN NEHRİ Haftasonu rafting macerası …
 • İKİZDERE NEHRİ Acemilere de uygun. …
 • MUNZUR ÇAYI. Teknik çalışma gerekli. …
 • KÖPRÜÇAY.

Türkiyede hangi akarsularda rafting yapılır?

Türkiye’nin her bölgesinde rafting için elverişli nehirler bulunmaktadır. Özellikle Köprüçay, Dalaman Çayı, Alara Çayı, Dim Çayı, Çoruh Nehri, Melen Çayı, Eşen Çayı, Manavgat Çayı, Zamantı Çayı, Fırtına Deresi, Maçka, Tortum, Kelkit Çayı ve Barhal Çayı bunların en bilinenleridir.

Rafting ücreti ne kadar?

Rafting Fiyatları; Rafting + Standart ekipman + Rehberlik hizmeti + öğle yemeği dahil Fiyat 119 tl. Rafting + Gidiş – dönüş ulaşım + Standart ekipman + Rehberlik hizmeti + öğle yemeği dahil Fiyat 179 tl.

Çoruh Nehri rafting nerede?

Çoruh‘un raftinge elverişli olan kesimleri İspir-Yusufeli sınırındaki Çamlıkaya köyünden başlayıp, Artvin’e kadar olan 127 Km.’lik bölümüdür ki bu bölümün tamamı ilçemiz sınırları içerisindedir. Çoruh, Türkiye’nin en zor rafting nehri olarak kabul ediliyor.

Dalaman’da rafting ne kadar?

Her gün gerçekleştirilen Dalaman Çayı Rafting hizmetleri, Saat 09.00 itibariyle başlamaktadır. Dalaman Çayı- Rafting Fiyatları ortalama 150-200 TL arası gibi bir fiyat istenmektedir.

Rafting en iyi nerede yapılır?

Dünyanın debisi en yüksek nehirlerinden biri olan Artvin’deki Çoruh Nehri, Türkiye’de rafting denince akla ilk gelen rotalardan biri. Her yıl binlerce kişinin bu deneyimi yaşadığı Çoruh Nehri’nde profesyonel ve amatörler için 4 farklı etaptan oluşan 169 kilometrelik bir rafting parkuru mevcut.

Karadeniz’de Hangi nehirde rafting yapılır?

Profesyonel rafting sporcuları Çoruh nehrinde rafting yapmaktadır. Dünya sıralamasında 4. sırada gelmektedir. Çoruh nehri oldukça uzun bir nehirdir. Karadeniz bölgemizde Fırtına deresinde rafting yapabilirsiniz. amatör ve profesyonel sporcular için uygun bir nehirdir.

Fethiye rafting nerede yapılır?

Dalaman Nehri’nde rafting Fethiye bölgesinin en çok tercih edilen günlük gezi programlarından biridir. Nehrin hız seviyesi 3-4 civarıdır. Rafting açık havada geçen bir macera sporudur. Dalaman Nehri’nde bu sporu deneyimli ve nitelikli rehberlerimiz ve personelimiz ile birlikte tam bir eğlence haline getireceğiz.

Antalya rafting kaç TL?

Rafting Fiyatları; Rafting + Standart ekipman + Rehberlik hizmeti + öğle yemeği dahil Fiyat 119 tl. Rafting + Gidiş – dönüş ulaşım + Standart ekipman + Rehberlik hizmeti + öğle yemeği dahil Fiyat 179 tl.

Rafting yaparken ne giymeli?

Eğer yaz dönemlerinde gelecekseniz aynı denize gider gibi yanınıza şort, tişört, mayo , haşema , deniz ayakkabısı ( yoksa biz veriyoruz),spor ayakkabı, güneş kremi (cildiniz hassassa) spor ayakkabı gibi kişisel malzemeler almalısınız. Bu malzemeler rafting esnasında kullanılmaktadır.

Artvin Rafting nerede?

RaftingArtvin Çoruh’un raftinge elverişli olan kesimleri İspir-Yusufeli sınırındaki Çamlıkaya köyünden başlayıp, Artvin‘e kadar olan 127 Km.’lik bölümüdür ki bu bölümün tamamı ilçemiz sınırları içerisindedir.

Coruh nehri nerededir?

Önce batı doğrultusunda akıp Bayburt ve İspir’den geçtikten sonra bir yay çizerek Yusufeli’nin Yokuşlu Köyü önünde Artvin il sınırlarına girer. Yusufeli, Artvin ve Borçka’nın içerisinden geçtikten sonra Borçka’nın Muratlı kasabasından geçerek burada il ve ülke sınırlarını terk eder ve Batum’da Karadeniz’e dökülür.

Muğla rafting nerede yapılır?

Rafting için en çok tercih edilen yerlerden biri olan Dalaman Çayı çılgınca akan suları ile hem eğlence imkânı sunmakta hem de dinlenmek isteyenlerin uğrak noktası olmaktadır. Rafting yapmak için herhangi bir eğitim veya ön tecrübeye ihtiyaç duyulmamaktadır.