Rıza Bey Apartmanı ne olacak?

Rıza Bey Apartmanı kaç kişi öldü?

Depremin ardından tamamen yıkılan Rıza Bey Apartmanı ile ilgili iddianame, İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı. Rıza Bey Apartmanı‘nın tamamen yıkılmasının ardından 36 kişinin hayatını kaybetmesi, 17 kişinin ise yaralanması nedeniyle açılan davanın ilk duruşması başladı.

Rıza Bey Apartmanı kaç yılında yapılmış?

İzmir Dokuz Eylül ve İstanbul Teknik Üniversitelerinden 7 akademisyenin bilirkişi olarak hazırladığı ortak rapora değinilen iddianamede, 1993 tarihli ruhsata sahip binanın Deprem Bölgesinde Yapılacak Yapılan Hakkında Yönetmelik-1975’e tabi olduğu belirtildi.

Rıza Bey Apartmanı müteahhit kim?

Ara kararın açıklanmasından önce savunması alınan müteahhit Hasan Hüseyin Özkan, son 21 yıldır Uşak’ta yaşadığını belirterek, Rıza Bey Apartmanı‘nın yıkıldığını televizyondan öğrendiğini ve çok şaşırdığını söyledi. Özkan, şunları söyledi: Ben ilkokul mezunuyum, ancak bu işlere çok emek verdim.

Izmir deprem ne zaman oldu?

İZMİR DEPREMİ KAÇ ŞİDDETİNDE? AFAD’dan yapılan açıklamada, İzmir‘in Urla açıklarında 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. saat 12.21’de meydana gelen deprem yerin 13.35 KM altında gerçekleşti.

Rıza Bey Apartmanından kaç kişi kurtuldu?

Deprem öncesi 32 daire ve 5 iş yerinin bulunduğu Rıza Bey Apartmanı‘nda 37 kişi hayatını kaybetti. Arama kurtarma ekipleri, depremden 2 saat sonra 4 yaşındaki Sıla Sarıbaş’ı enkazdan yaralı olarak çıkardı, o sırada Sıla’nın ablası Ela Sarıbaş’ın da sesi duyuldu.

Rıza Bey Apartmanı kaç daire?

rıza bey apartmanı 32 mesken ve 5 işyerinden oluşuyormuş. yapı ruhsat yılı 1993 olarak gözüküyor. bu bina daha önce depremde hasar görmüş ve güçlendirme çalışması yapılmış. diğer yıkılan binalar da aynı durumda. hepsi 2000 yılı deprem yönetmeliğinden önce yapılmış.

Rıza Bey Apartmanı nerede?

Depremden en çok etkilenen İzmir’in Bayraklı ilçesinde yıkılan Rıza Bey Apartmanı oldu. İzmir depreminde birçok bina yerle bir oldu. Bayraklı ilçesinin Sakarya Caddesi, Mansuroğlu Mahallesi’nde bulunan Rıza Bey Apartmanı‘ydı. 8 katlı apartmanda çok sayıda vatandaş yaralı kurtarıldı.

Rıza Bey Apartmanı kaç katlı?

Ege Denizi’nde Seferihisar açıklarında, geçen yıl 30 Ekim’de meydana gelen, 115 kişinin hayatını kaybettiği 6.6 büyüklüğündeki depremde Bayraklı ilçesindeki 8 katlı Rıza Bey Apartmanı‘nda 36 kişi yaşamını yitirdi, 17 kişi de yaralandı.

Hasan Hüseyin Özkan kimdir?

Selçuk-Ortaklar yolu üzerinde, 24 saat açık olan bir market işleten Hasan Hüseyin Özkan ve 24 yıllık eşi Şenay Özkan, 6 Aralık 2018 günü, başlarına çivili sopayla vurularak feci şekilde öldürüldü. Olay, markete alışveriş için gelen bir müşterinin cesetleri görüp jandarmaya ihbarda bulunmasıyla ortaya çıktı.

Izmir depremi kaç büyüklüğünde oldu?

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.00’de, merkez üssü Ege Denizi’nin İzmir açıkları olan 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Izmir depremi ne zaman oldu 2020 saat kaçta?

İşte İzmir depreminin detayları ve etkileri… Türkiye 30 Ekim 2020 tarihinde Türkiye saati ile 14.51’de büyük bir acı yaşadı. Merkez üssü İzmir ilinin Seferihisar ilçesine 23 km mesafede bulunan Ege Denizi açıklarında meydana gelen depremde İzmir‘de bir çok bina yerle bir oldu.

Izmir Rıza Bey Apartmanı kaç katlı?

1993 yılında yapı ruhsatı alan 8 katlı Rıza Bey Apartmanı 1999 depreminden sonra hasar gördüğü için yapılan çalışmalar ile güçlendirilmişti. Binada inşaatın tamamlanarak oturulmaya başlanması ise 1997 yılında gerçekleşti. Toplam 32 daire ve 5 iş yerinin bulunduğu 8 katlı bina depremde yıkılmıştı.

Rıza Bey Apartmanı hangi semtte?

Bayraklı ilçesinin Sakarya Caddesi, Mansuroğlu Mahallesi’nde bulunan Rıza Bey Apartmanı‘ydı. 8 katlı apartmanda çok sayıda vatandaş yaralı kurtarıldı. Şu ana kadar apartmandan 5 kişiyi aşkın kişinin çıkarıldığı biliniyor.

Rıza Bey Apartmanı kac katli?

Sakarya Caddesi üzerindeki 8 katlı Rıza Bey Apartmanı bu depremde hafızalara kazındı. Apartmanın 8 katı da çöktü. Arama ve kurtarma ekipleri, yaralanan apartman görevlisinden yardım alarak binada kaç daire bulunduğunu, apartmanın girişinin neresi olduğunu öğrenmeye çalıştı.

Müge Anlı markette öldürülen çift katili kim?

Selçuk ilçesine bağlı Çamlık Mahallesi’nde 24 saat açık olan bir marketi işlettikleri öğrenilen çiftin öldürülme sebebi gizemini koruyor.Anne ve babasının gece saat 02.00’de öldürüldüğünü hatırlatan çiftin kızları Begüm Özkan, cinayetin faili olarak Mehmet Kubilay Özel’i işaret etti.