Rusya Başkonsolosu kim?

Rusya Antalya Başkonsolosu kimdir?

İlimizdeki Konsolosluklar

BAŞKONSOLOSLAR
RUSYA FEDERASYONU Oleg ROGOZA 2484468
KONSOLOSLAR
ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ Martin VETTER 3216914
İNGİLTERE Gillian Anne KARATAŞ 2292151

Istanbul Rus Başkonsolosu kim?

23 Kasım’da Rusya İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Boz…

Rusya Trabzon Başkonsolosu kimdir?

Tikhonov Valery Borisovich Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı’nın emriyle Valery Borisovich Tikhonov, Rusya Federasyonu’nun Trabzon Cumhuriyeti Başkonsolosluğu‘na atandı.

Başkonsolosluk ne işe yarar?

Konsolosluklar, açan olan ülke tarafından yabancı ülkede bulunan vatandaşlarını korumak adına çalışmaktadır. En yetkili konsolosa, başkonsolosluk denmektedir. Tüm konsolosluklar, kendi vatandaşlarını koruyabilmek adına gerekli imkanlara sahiptir.

Antalya italya Fahri Konsolosu kim?

O nedenle fahri konsoloslara da önemli görevler düşüyor. İtalya‘nın Antalya Fahri Konsolosu Ramazan Üçdan da önemli katkılar sağlayacak. İki ülke arasındaki ilişki turizm alanındaki iş birlikleri daha da geliştirecektir.

Antalya Ukrayna Konsolosu kimdir?

Antalya‘daki Ukrayna Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Vaicheslav Khomenko tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 242 312 33 77 veya eposta [email protected] ile ulaşılabilir.

Başkonsolos mu büyük Büyükelçi mi?

Konsolosluğun en tepe yöneticisine konsolos veya başkonsolos denir ve bir ülkede çok sayıda konsolos olabilir. Büyükelçiliğin başında ise büyükelçi görev yapar ve bir ülkede sadece bir büyükelçi olabilir.

Rusya nerede?

Rusya Federasyonu hem Asya hem de Avrupa Kıtası’nda bulunan bir ülkedir. Diğer yandan Kuzey Avrasya bölgesinde bulunan bir ülke olma özelliğini taşımaktadır. Ülkenin topraklarının büyük bir kısmının Asya Kıtasında yer aldığını dile getirmek mümkün.

Konsoloslukların görev ve esasları nelerdir?

Konsoloslukların görevleri, antlaşmalar ve nizamnamelerle tespit edilmiştir. Genellikle, ticari ve sınaî alanda ülkesinin çıkarlarını gözetmek, vatandaşların haklarının korunması, seyrüsefer kontrolü, noterlik gibi görevleri vardır.

Fahri konsolos ne kadar maaş alır?

Fahri konsoloslara temsil ettiği ülke tarafından herhangi bir maaş ödenmemektedir.

Fahri Konsolos maaş alır mı?

Fahri konsoloslar gönüllülük esasına göre atandıkları için çoğunlukla bu görevlerinden dolayı bir ücret almıyor. Fahri konsolosların statüleri Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi’ne dayanıyor.

Fahri konsolosluk nasıl alınır?

Fahri konsolosluk için bir kişinin başvurusu yetmiyor. Konsolos olarak seçilen kişiye o ülkenin dışişleri bakanlığınca davet mektubu gönderiliyor. Kabul ettiğinde sicili dahil birçok konuda araştırma yapılıyor ve herhangi bir engel yoksa fahri konsolos atamasını cumhurbaşkanı imzalıyor.

Büyükelçiden sonra kim gelir?

Madde 9 – Misyon Şefi Elçiler, Büyükelçilerden sonra, Misyon Şefi olmayan Elçilerden önce gelirler. Madde 10 – Büyükelçi veya Elçi ünvanını almayan Diplomatik Misyon Şefleri, bu ünvanları taşıyan Misyon Şefleri ve Maslahatgüzarlardan sonra yer alırlar.

Büyükelçi ne kadar maaş alıyor?

Büyükelçilerin maaş aralığı 5 ve 10 bin dolar arasında değişirken, ülkemizde 30 ile 50 bin TL’ye tekabül etmektedir. Büyükelçilere maaşa ek olarak, geçim ödeneği gibi başka ödenekler de sunulur.

Rusya nereye yakın?

Rusya‘nın komşuları arasında kuzeybatıda Norveç, Finlandiya; batıda Polonya, Estonya, Litvanya, Letonya, Beyaz Rusya; güneybatıda Ukrayna; güneyde Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Çin, Moğolistan ve Kuzey Kore ile denizden ise Japonya ve ABD ile sınır komşusudur.