Sağlıkçıların günü ne zaman?

Sağlıkçılar günü ne zaman 2022?

– Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere, tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.

Sağlık çalışanı günü ne zaman?

Bu duygu ve düşüncelerle, sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde fedakârca görev yapan bütün sağlık çalışanlarımızın ‘7 Nisan Dünya Sağlık Günü‘nü kutlar, tüm Kırklarelili hemşerilerime sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

13 Ekim Hangi sağlık Günü?

Sağlıkla İlgili Önemli Gün ve Haftalar

ÖNEMLİ GÜNLER
Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası 4-10 Ocak
Dünya Palyatif Bakım Günü (Ekim ayının ikinci cumartesi)
Uluslararası Afet Risklerinin Azaltılması Günü 13 Ekim
Dünya El Yıkama Günü 15 Ekim

Sağlık Haftası ne zaman 2022?

Öte yandan 1976 yılından bu yana ise 14 Mart’ı içine alan hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmiştir ve tüm hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. 14 Mart 2022 yılında pazartesi gününe denk gelecek.

11 Ocak Sağlıkçılar günü mü?

Tüm sağlık camiasının hak ettiği değeri görmesi, gerekli çalışmaların yapılması ve atama sayılarının iyileştirilmesi dileğiyle 11 Ocak Türkiye Sağlıkçılar Günü kutlu olsun.

Kanser haftası ne zaman 2022?

4 Şubat Dünya Kanser Günü (2022)

Dünya Sağlık Günü her yıl hangi gün kutlanmaktadır?

Dünya Sağlık Günü, her yıl 7 Nisan’da Dünya Sağlık Örgütü’nün ve diğer ilgili kuruluşların sponsorluğunda kutlanan küresel bir sağlık bilinci günüdür. 1948’de DSÖ Birinci Dünya Sağlık Asamblesi’ne sahip oldu.

Hastalar günü ne zaman?

Ulusal düzeydeki yasal düzenleme Tıbbi Deontoloji Nizamnamesi, Hasta Hakları Yönetmeliği, İnsan Hakları ve Biyotıp Sözleşmesi gibi mevzuatlarda yer almaktadır. Ülkemizde 1998’de, 26 Ekim “Hasta Hakları Günü” olarak kabul edilmiştir.

Özel günler nelerdir?

  • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı …
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı …
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı …
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı …
  • 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası …
  • 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde İletişim Başkanlığından farkındalık kampanyası

14 ekim ne günü olarak kutlanır?

ÖNEMLİ GÜNLER VE HAFTALAR

OCAK
14 Ekim 2017 Cumartesi Dünya Standartlar Günü (Tüketiciyi Koruma Haftası)
16 Ekim 2017 Pazartesi Dünya Gıda Günü
Ekim ayının 3. haftası Standartlar Haftası
24 Ekim 2017 Salı Birleşmiş Milletler Günü

Kanser haftası ne zaman?

Halkın kanser ve kanserden korunma konusunda farkındalığını artırmak için ülkemizde, her yıl 1-7 Nisan tarihleri arasında “Ulusal Kanser Haftası” etkinlikleri düzenlenmektedir. Çoğu zaman, bu belirtiler kansere bağlı değildir.

Kanser Ayı Ne Zaman?

Kanser taramalarının en önemli basamaklarından biri farkındalık çalışmalarıdır. Mart ayı da Kolorektal kanser farkındalık ayı olarak tüm dünyada ve ülkemizde kabul görmüş ve çeşitli etkinliklerle farkındalık oluşturulmaya çalışılan bir aydır.

7 Nisan Dünya Sağlık Günü neden kutlanır?

7 Nisan 1949 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) anayasasının uygulanmaya başlanmasıyla birlikte her yıl 7 Nisan Dünya Sağlık Günü kutlanmaya başlandı. Dünya Sağlık gününde sağlık alanında araştırmaları teşvik, rehberlik etmek ve farkındalık yaratılan günde neredeyse tüm dünyada sağlık çalışmaları yürütülür.

Hasta hakları hangi gun?

Ulusal düzeydeki yasal düzenleme Tıbbi Deontoloji Nizamnamesi, Hasta Hakları Yönetmeliği, İnsan Hakları ve Biyotıp Sözleşmesi gibi mevzuatlarda yer almaktadır. Ülkemizde 1998’de, 26 Ekim “Hasta Hakları Günü” olarak kabul edilmiştir.

Obezite ile mücadele haftası ne zaman?

11 EKİM DÜNYA OBEZİTE İLE MÜCADELE GÜNÜ