Saklıkent Antalyanın hangi ilçesinde?

Saklıkent Antalya’nın hangi ilçesinde?

Saklıkent Millî Parkı veya yaygın adıyla Saklıkent Kanyonu, Antalya-Muğla sınırını çizen Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu kanyondur. Muğla’nın Seydikemer ilçesi sınırları içerisindedir. Suyun kolayca aşındırabileceği Kalkerli arazide, fay çatlaklarının da yardımıyla sarp ve derin bir kanyon oluşmuştur.

Saklıkent nerelerde var?

Hem Antalya hem de Muğla il sınırları içerisinde konumlanan Saklıkent Kanyonu, Eşen Çayı’nın kollarından biri olan Karaçay (Kocaçay) üzerinde bulunur. Kaş’tan yaklaşık 65 km, mesafede bulunan kanyon, Patara’ya ise 30 kilometre uzaklıktadır.

Saklıkent hangi şehirdedir?

Saklıkent Kanyonu Nerededir, Hangi Bölge ve İldedir? Muğla’nın Fethiye ve Antalya’nın Kaş ilçelerinde yer alan Saklıkent Milli Parkı içerisinde Saklıkent Kanyonu yer alır. Tam olarak Fethiye’nin Foça Mahallesinde yer alır. Antalya merkeze 200 km mesafede yer alan kanyon, Fethiye’ye 46 km mesafede yer alır.

Saklıkent kanyon Antalya arası kaç km?

Antalya Saklıkent Arası Kaç Km? Saklıkent ile Antalya arası mesafe D330 karayolunu kullanarak 195 Km ve yaklaşık 2 saat 41 dakika uzaklıktadır.

Saklıkente giderken ne giyilir?

Saklıkent Kanyonu’na giderken yanınıza mutlaka lastik ayakkabı ya da deniz ayakkabısı, su geçirmez çanta ve su geçirmez elbiseler almanızı öneririz. … Suyun içinden yürümek ve kayaların üzerinden atlamak kimi zaman tehlikeli olabiliyor.

Antalya Saklıkent Nerede Kalınır?

Saklıkent Kayak Merkezi yakınındaki oteller

 • Saklıkent Mountain Sky Hotel. Saklıkent Kayak Merkezi ile 0,6 kilometre. …
 • Yenivadi. Saklıkent Kayak Merkezi ile 14,4 kilometre. …
 • Villa TaçMahal. Saklıkent Kayak Merkezi ile 13,7 kilometre. …
 • Saklıköy Evleri. …
 • Flamingo Residence. …
 • Mene Suites. …
 • LemonPark House. …
 • Güler Butik Hotel.

Saklıkent nasıl bir yer?

Saklıkent, Türkiye Cumhuriyeti’nin güneyinde, Antalya’nın Kaş ve Muğla’nın Fethiye ilçelerinde bulunan Saklıkent Millî Parkı içinde yer alan bir kanyondur. Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu kanyon, Antalya’ya yaklaşık 200, Fethiye’ye 46 ve Kaş’a 64 kilometre mesafededir. …

Saklıkent Kanyonu Antalya nerede?

Saklıkent Kanyonu içerisinde Saklıkent Kanyonu bulunmaktadır. Tam olarak Fethiye’ ilçesinin Foça Mahallesinde yer almaktadır. Antalya merkez ilçesine 200 km uzaklıkta bulunan bu muhteşem kanyon, Fethiye’ye yalnızca 46 km mesafede bulunmaktadır.

Saklıkent hangi ülkededir?

Saklıkent Milli Parkı; Antalya ve Muğla illeri arasındaki sınırı çizen Eşen Çayı’nın bir kolu üzerinde yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük kanyonu olma özelliğine sahip Saklıkent Kanyonu’nu barındıran milli park içerisinde kızılçam, sedir ve karaçam ormanları yer almaktadır.

Saklıkent Kanyonu kışın açık mı?

Suları soğuktur.. yaz aylarında o soğuk suda yürümek en keyifli etkinliktir..kış zamanı sular soğuk olduğu için yürümeniz zor olur..yaz ve Bahar aylarında daha keyifli bir gezi olur..

Saklıkente giderken yanımıza ne almalıyız?

Saklıkent Kanyonu’na giderken yanınıza mutlaka lastik ayakkabı ya da deniz ayakkabısı, su geçirmez çanta ve su geçirmez elbiseler almanızı öneririz. Kaygan kayalardan düşmemek için lastik bir ayakkabı kiraladıktan sonra turunuza başlayabilirsiniz.

Saklıkent’te denize girilir mi?

Saklıkent Kanyonu Hakkında Bilgi Saklıkent Kanyonu taban debisi yüksek suyla dolu olduğundan, suyun içine girilemiyor. Geçiş ve giriş için kanyonun dik yamaçlarına demir çubuklarla asılmış 200 metrelik tahta bir köprü kullanılıyor. Köprü sonrasında oldukça soğuk olan Karstik kaynaklar karşınıza çıkıyor.

Saklıkent Antalya Ne zaman gidilir?

Saklıkent Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilmeli Genellikle Aralık ayının sonunda başlayıp mart ayında sona ermektedir. Kar kalınlığı mevsimine göre değişkenlik göstermekte olup ortalama kar kalınlığı 100 – 230 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Kar kalınlığı zirve noktalarda 5 metreye kadar çıkmaktadır.

Saklıkent kayak merkezinde Nerede Kalınır?

Saklıkent Kayak Merkezi yakınındaki oteller

 • Yenivadi. Saklıkent Kayak Merkezi ile 14,4 kilometre. …
 • Villa TaçMahal. Saklıkent Kayak Merkezi ile 13,7 kilometre. …
 • Saklıköy Evleri. Saklıkent Kayak Merkezi ile 16,2 kilometre. …
 • Flamingo Residence. …
 • Mene Suites. …
 • LemonPark House. …
 • Güler Butik Hotel. …
 • Beldibi Beach Hotel.

Fethiye Saklıkent dolmuşları nereden kalkıyor?

Ölüdeniz’de iseniz ölüdenizin merkezinde sahilde olan dolmuşları kullanabilir. Minibüs ücretleri 7.75 TL’dir. Ölüdeniz’den Fethiye istikametine doğru gittiğiniz zaman otogar durağında (muğla makası) inip oradan Saklıkent minübüslerine binebilirsiniz.