Sarıgerme nasıl bir yer?

Sarıgerme de deniz nasıl?

Plaj temiz ve sakindir. Deniz tabanı kum olduğu için rahatlıkla girilebiliyor. Bunun dışında denizi çok temiz ve berrak olduğundan dibindeki altın sarısı kumları görebiliyorsunuz. Sarıgerme plajının üst tarafındaki ormanlık alan kamp yeri olarak kullanılıyor.

Sarıgerme de nereler gezilir?

Sarıgerme Gezilecek Yerler

 • Baba Adası
 • Pisilis Antik Kenti.
 • Sarçed Plajı
 • Aşı Koyu.
 • Sarsala Koyu.

25 Ara 2018

Sarıgerme güzel mi?

Sarıgerme (Sarçed) Plajı, şüphesiz Türkiye’nin en güzel plajlarından biridir. Üstelik mavi bayraklı plajlarımızdan biridir. Boylu boyunca uzanan altın sarısı kumsalı, kum zambakları ve ferahlatan rüzgarı ile bazı tatilcilerin vazgeçilmezidir.

Sarıgerme nerelere yakın?

Sarıgerme‘ye arabayla nasıl gidilir: Sarıgerme, Dalyan’a 21 km, Dalaman’a 12 km, Ortaca’ya 20 km, Muğla’ya 102 km, İstanbul’a 837 km, İzmir’e 305 km ve Ankara’ya ise 657 km mesafede yer alıyor. Sarıgerme‘ye Muğla-Fethiye Karayolu’nda yer alan Ortaca ilçe merkezi üzerinden ulaşım sağlanıyor.

Sarıgerme Plajı hangi deniz?

Sarıgerme Plajı, Ortaca ilçesine bağlı olmasına rağmen daha çok Dalaman Sarıgerme diye biliniyor. Sebebi ise Dalaman ilçe merkezine çok daha yakın olması. 7 kilometrelik sahil şeridi, altın sarısı kumlarının üzerinden çıkan kum zambakları, sığ denizi ile Türkiye’nin en güzel plajlarından biri bence Sarıgerme Plajı.

Kayacık sahili nerede?

Muğla’da yer alan Dalaman Kayacık Plajı, Dalaman ilçesinde yer alan ve son zamanlarda popülerliğe kavuşan bir plaj olarak karşımıza çıkıyor.

Sarıgerme de neler yapılır?

Denizin üstünün tadını yeterince çıkardıysanız, bir de derinlerde neler var göz atın. Su sporlarıyla ünlü Sarıgerme‘de dalış yaparak muhteşem deniz altı manzarasını seyre dalabilir ya da sürekli esen rüzgarlar ile sörf yapabilir veya su kayağı, kano gibi sporları deneyebilirsiniz.

Sarıgerme de ne yenir?

Bazı farklı yöresel yemekler ise dülger balığı mantısı, şevket-i bostan, hindiba, mantar dolması, turpotu salatası, yaprak sarması gibi ilginç ve oldukça lezzetli yemeklerdir. Sarıgerme‘de gezerken kızarmış dondurmanın tadına bakabilirsiniz. Taze sıkılmış meyve sularını deneyebilirsiniz.

Sarıgerme de nerede kalınır?

Sarıgerme Otelleri

 • Dolphin Apart & Hotel. Şehir merkezine 0,3 kilometre. …
 • Sarıgerme Apart. Şehir merkezine 0,4 kilometre. …
 • Street61 Studios. Şehir merkezine 0,5 kilometre. …
 • The Palm Apart Sarıgerme. Şehir merkezine 1,3 kilometre. …
 • Begonville Apartment Villa Sarigerme. …
 • Hotel Sevgi 2. …
 • Sirman Suite Boutique Hotel. …
 • Iberia Villas.

Sarıgerme hangi bölgede?

Sarıgerme, Türkiye’nin Ege Bölgesi‘nin güneyinde, Muğla ilinin Ortaca ilçesine bağlı olan bir mahalledir. Sarıgerme, Dalyan Çayı ile birlikte Sarısu arasında yer alan sahil şeridi üzerinde, Akdeniz kıyısında büyüleyici bir konuma sahiptir.

Pisilis antik kenti nerede?

Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Pisilis Antik Kenti‘ne giriş yasağı protesto edildi. Ortaca’nın Sarıgerme Mahallesindeki bir otelin sınırları içerisinde bulunan Pisilis Antik Kenti‘ne giriş yasağı Ege Yolcu Motosiklet grubu tarafından protesto edildi.

Sarıgerme hangi ilçeye bağlı?

Ortaca Otogarı’na ulaşım sağlandığında Sarıgerme Minibüs Kooperatifi’ne ait dolmuşlar vasıtasıyla Sarıgerme‘ye rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Muğla‘nın Ortaca ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Sarıgerme, Dalaman Çayı’nın Akdeniz’e döküldüğü bir konumda bulunuyor.

Sarsala Koyu denizi nasil?

Sarsala Koyu‘nun denizi biraz taşlı ama çarşaf gibi dalgasız denizi ile korkusuzca yüzmenin tadını çıkarabileceğiniz bir yerdir. … Sarsala Koyunda yüzmenin ve güneşlenmenin yanı sıra plaj voleybolu, muz, deniz bisikleti gibi çeşitli aktivitelerle eğlenceli zaman geçirebileceğiniz bir yerdir.

Kayacık neresi?

Kayacık 37.595329 enlem ve 33.212059 boylamda yer almaktadır. Karapınar ilçesine bağlıdır. Kayacık haritası Konya ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 1006 metredir.

Marmaris Sarıgerme nerede?

Sarıgerme, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin güneyinde, Muğla ilinin Ortaca ilçesine bağlı olan bir mahalledir. Sarıgerme, Dalyan Çayı ile birlikte Sarısu arasında yer alan sahil şeridi üzerinde, Akdeniz kıyısında büyüleyici bir konuma sahiptir.