Seyfi Dursunoğlu nasıl Huysuz Virjin oldu?

Seyfi Dursunoğlu mirası kime kaldı?

Vefatından yıllar önce vasiyetnamesini hazırlatan Seyfi Dursunoğlu nam-ı diğer Huysuz Virjin, Üsküdar’daki eviyle bankadaki yüklü miktarda birikimini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bıraktı.

Huysuz kaç yaşında?

Seyfettin “Seyfi” Dursunoğlu (1 Ekim 1932, Trabzon – 17 Temmuz 2020, İstanbul), bilinen sahne adıyla Huysuz Virjin, Türk drag queen, şarkıcı ve sunucu.

Seyfi Dursunoğlu vasiyeti nedir?

Huysuz Virjin karakterini yaratan Seyfi Dursunoğlu‘nun vasiyeti açıklandı. Vasiyete göre; Dursunoğlu, röportajlarında birçok kez belirttiği gibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na oturduğu Üsküdar’daki evini ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikimini bıraktı.

Huysuz neden öldü?

“KOAH hastası olan ve aynı zamanda 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören değerli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu’nu maalesef bugün saat 16:45’te kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, tüm sanat camiasına ve sevenlerine sabır diliyoruz.”

Huysuz Virjin in serveti ne kadar?

Tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybeden “Huysuz Virjin” lakaplı Seyfi Dursunoğlu, yıllar önce mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bıraktığını açıklamıştı. Dursunoğlu “Ne kadar mirasınız var?” sorusuna ise, “15 milyona yakın bir param var” diye yanıt vermişti.

Huysuz Virjin in mal varlığı ne kadar?

Huysuz Virjin olarak tanınan sanatçı Seyfi Dursunoğlu, “40 yıllık birikimim olan 15 milyon liralık mirasımı Türkan Saylan’ın derneği Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlamaya karar verdim” dedi.

Seyfi Dursunoğlu ailesi kimdir?

Seyfi, 1 Ekim 1932’de, Trabzon’da, Selvi ve Mehmet Dursun çiftinin yedi çocuğundan altıncısı olarak dünyaya geldiğinde ailesi, ona ‘Seyfettin’ adını vermişti. Aslında soyadları ‘Tursun’du; ancak sonradan ‘Dursun’ olmuştu.

Huysuz gerçek mi?

Seyfi Dursunoğlu, 1 Ekim 1932, Trabzon doğumlu bilinen sahne adıyla Huysuz Virjin, Türk drag queen, şarkıcı ve sunucudur. 1970’lerden 2000’lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye’de televizyonların tanınan bir eğlence figürü hâline geldi. 17 Temmuz 2020 de vefat etti.

Seyfi Dursunoğlu’nun yeğenleri kimler?

Geride bıraktığımız yılın temmuz ayında hayatını kaybeden ve servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlunun vasiyetine yeğenleri Evren Saydan ve Erhan Saydan’ın itiraz etmesi sonrası yeğeni Güliz Buyrukbilen’in avukat kızı Gizem Özköseoğlu konuştu.

Huysuz Virjin in mirası ne oldu?

Vasiyetnameye göre sanatçının Üsküdar Kandilli’deki evi ile bankalardaki paraları derneğe kaldı. Dursunoğlu, otomobilini, uzun yıllardır yanında çalışan Ümit Yazıcı’ya bırakırken, şahsi eşyalarını ise yeğeni Güliz Buyrukbilen’e bıraktı.

Huysuz yaşıyor mu?

17 Temmuz 2020Seyfi Dursunoğlu / Ölüm tarihi

Seyfi Dursunoğlu mezarı nerede?

Zincirlikuyu Mezarlığı, İstanbul, TürkiyeSeyfi Dursunoğlu / Defnedildiği yer

Seyfi Dursunoğlu evi nerede?

Huysuz Virjin karakteriyle sevdiğimiz Seyfi Dursunoğlu‘nun vefatının ardından mirası ilk kez ortaya çıktı. Dursunoğlu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na oturduğu Üsküdar’da bulunan evini ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikimini bıraktı.

Seyfi Dursunoğlu servetini nereye bağışladı?

‘Huysuz Virjin’ tiplemesiyle hafızalara kazınan Seyfi Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020 tarihinde 87 yaşındayken hayatını kaybetti. Vefatından yıllar önce vasiyetnamesini hazırlatan sanatçı, Üsküdar’da oturduğu ev ile bankadaki yüklü miktarda birikimini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bıraktı.

Seyfi Dursunoğlu mal varlığını nereye bağışladı?

EVİNİ ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME VAKFI’NA Dursunoğlu, röportajlarında birçok kez belirttiği gibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na oturduğu Üsküdar’daki evini ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikimini bıraktı.