Tan gazetesi ne zaman kapatıldı?

Tan gazetesi hala var mı?

6 Ocak 1959’da, hemen yanındaki binada meydana gelen patlama sonucunda Tan Matbaası binasının da yıkılmasıyla gazetenin yayın hayatı tamamen sona erdi.

4 Aralık olayı nedir?

“Tan gazetesi olayı” ya da “Tan gazetesi baskını”, 4 Aralık 1945 tarihinde sol eğilimli, günlük Tan gazetesinin bir grup tarafından yağmalanması olayıdır.

Bulvar gazetesi ne zaman kapandı?

Bulvar, Türkiye’de yayımlanmış “bulvar gazetesi” olarak yayınlanmış gazete. Gazete, siyasal iktidarın baskısı ve bunun yol açtığı ekonomik zorluklar nedeniyle 30 Kasım 1988’de kapandı. 90’ların sonunda Çukurova Holding’e geçti.

Günaydın gazetesi ne zaman kapandı?

Kutmangil’in iki yıl sonra silahlı saldırı sonucu öldürülmesinden sonra gazete, son sahibi olacak Mehmet Saruhan tarafından satın alındı. Ancak gazetenin 1998 yılında kupon dolandırıcılığı ile suçlanmasından bir yıl sonra Ağustos 1999’da gazete kapanmak zorunda kaldı.

Bugün kapandı mı?

11 Ekim 1961 tarihinde Kemal Ilıcak tarafından kurulan Halka ve Olaylara Tercüman gazetesi, Kemal Ilıcak’ın 1993’te vefatından sonra mali bir krize girmesi nedeniyle Haziran 1993’te Sedat Çolak’a satıldı ve 19 Ocak 1995 tarihinde de kapandı.

Şok gazetesinin sahibi kim?

Şok, Türkiye’de yayımlanan günlük gazete. 9 Ocak 2002 tarihinde Dinç Bilgin tarafından yayına başladı. Daha sonra Sabah gazetesi ile birlikte Turgay Ciner tarafından satın alındı. 4 Nisan 2004’te ise ABC Medya tarafından satın alındı.

Ulus gazetesi kime ait?

Gazete, 1983 yılında Günaydın gazetesinin sahibi olduğu Haldun Simavi tarafından satın almasıyla birlikte Ulus adıyla yeniden yayına başladı. 1988 yılında Günaydın ve Tan (gazete) gazetesi ile birlikte Asil Nadir satın aldı.

Albayrak gazetesini kim çıkardı?

İstanbul’dan Erzurum’a geldiğinde Albayrak gazetesini çıkaran Süleyman Necati ve şehrin diğer ileri gelenleri ile de irtibata geçmiş ve İstanbul’daki gelişmeleri bölge halkına anlattıktan sonra, Erzurum’un Ermeni tehlikesiyle karşı karşıya kaldığına dikkati çekerek, cemiyetin çalışmalarından bahsetmiştir.

4 Aralik Dünya Ne günü?

Madencilerin koruyucu azizesi olarak kabul edilen Santa Barbara’nın 4 Aralık tarihinde bu mağaraya yerleşmesi ve mağarada çalışmakta olan madencileri koruyor olmasına inanılması, önce Anadolu’da daha sonrada Avrupa ve tüm dünyadaDünya Madenciler Günü” olarak kutlanılmasına neden olmuştur.

338 yılında ne oldu?

Chaeronea Muharebesi MÖ 338 yılında Boeotia bölgesindeki Heroneya’da Makedonya Kralı II. Filip yönetimindeki ordunun Atinalı ve Tebaililere karşı galip geldiği savaştır. Bu savaştan sonra Sparta hariç Güney Yunanistan tamamen Makedon himayesi altına girmiştir. Muharebe ile ilgili bu madde taslak seviyesindedir.

Tan gazetesinin ilk sahibi kimdir?

Tan (gazete, 1983)

Gazetenin 27 Kasım 1983 tarihli sayısının ilk sayfası
Tür Günlük gazete
Format Orta boy
Sahibi Haldun Simavi (1983-1988) Asil Nadir (1988-1993) Bekir Kutmangil (1993-1995) Mehmet Saruhan (1995-1999)
Yayımcı Web Holding

Bulvar Dergi nedir?

asparagaslarla geçinen gazetelere verilen genel ad. genellikle tabloid formatta, dunyanin her yerinde asparagas, dedikodu ve sosyete cilginliklarini kendine haber malzemesi yaparak ayakta kalan gazete cesididir.

Son gazetesini kim çıkardı?

Kurucusu Cemil Sait Barlas’tır. 1960’ta İstanbul’da yayınlanmaya başladı ve AP’nin yayın organı oldu. Devamlı yazarları Tekin Erer, Mümtaz Faik Fenik, Adviye Fenik’ti.

Star gazetesi var mı?

Star, 1999-2019 yıllarında Türkiye’de yayınlanmış günlük, ulusal gazetedir. …

Habertürk gazetesi ne zaman kapandı?

Ciner Yayın Holding, gazetenin 5 Temmuz 2018’de çıkacak son sayısı ile basılı yayın hayatına veda edeceğini, bundan böyle haberturk.com olarak dijital yayınına devam edeceğini duyurdu.