Tanju Okan oğlu kim?

Tanju Okan çocuğu var mı?

Tansu OkanTanju Okan / Çocukları

Tanju Okan eşi kimdir?

Nur ErbayTanju Okan / Eşi (e. 1967–1968)

Tanju Okan hayatta mı?

Bu konserden kısa bir süre sonra, 23 Mayıs 1996’da Tanju Okan hayatını kaybetti. Vasiyeti üzerine Urla’daki İskele Kabristanı’na gömüldü.

Tanju Okan kaç yaşında?

Alkole olan düşkünlüğüyle bilinen Tanju Okan, sağlık problemleri yaşamaya başladı. Bu nedenle, fiili sanatsal yaşamına son vererek 1995 yılında Urla’ya yerleşti. Burada siroz teşhisiyle hastaneye kaldırılan sanatçı, 23 Mayıs1996’da birçok unutulmaz eserini ardında bırakarak 58 yaşında hayata veda etti.

Tanju Okan kac cocugu var?

Tansu OkanTanju Okan / Çocukları

Tanju Okan Zerrin Doğan neden ayrıldı?

Genç aşıklar, her şeye rağmen aşklarını doludizgin yaşamaya devam ettiler. Ancak, Zerrin‘in ailesi, Okan‘ın ‘alkolik’ ve ‘işe yaramaz bir şarkıcı’ olduğunu düşünüyordu… En baştan beri bu beraberliğe sıcak bakmayan aile, en sonunda harekete geçti ve kızlarını Amerika’ya gönderme kararı aldı.

Kadınım bestecisi kimdir?

Kadınım şarkısının müziği Reggiani’ye, sözleri Mehmet Teoman’a aittir.

Tanju Okan Evlendi mi?

Nur ErbayTanju Okan / Eşi (e. 1967–1968)

Tanju Okan mezarı nerede?

İZMİR(AA) – 23 Mayıs 1996 günü hayata gözlerini yuman müzisyen ve sinema oyuncusu Tanju Okan için Urla Belediyesi, Urla İskele Kabristanı’nda bulunan mezarı başında anma töreni düzenledi. Anma törenine sadece Urla Kent Konseyi Başkanı Prof.

Tanju Okan kac dogumlu?

27 Ağustos 1938Tanju Okan / Doğum tarihi

Tanju Okan kaç çocuğu var?

Tansu OkanTanju Okan / Çocukları

Kadınım kime yazıldı?

Küçük büyük demeden herkesin keyifle dinlediği usta sanatçı Tanju Okan, 23 Mayıs 1996 tarihinde vefat etti. Eserleriyle yaşatılan Tanju Okan’ın, dinleyenleri perişan eden ‘Kadınım‘ şarkısını, kendisinden zorla koparılan eski eşi Zerrin Erdoğan’a yazdığını biliyor muydunuz? Tanju Okan’ın aramızdan ayrılışının 25. yılı.

Kadınım söz müzik kime ait?

Kadınım şarkısının müziği Reggiani’ye, sözleri Mehmet Teoman’a aittir.

Levent Yüksel Kadınım sözleri kime ait?

* Albümünüzdeki tüm şarkıların müzikleri ve içlerinden sekizinin sözleri Sezen Aksu’ya ait. Yolunuz nasıl kesişti? – Yıllar önce Levent Yüksel‘in albümündeki ‘Kadınım‘ şarkısının sözleri kafama takıldı. “Kadınım, söyle sen mutlu oldun mu, onları da öptün mü, seviştin mi” falan gibi şeyler vardı sözlerde.

Zerrin Doğan Kimdir Tanju Okan?

Conversation. Hikayeden de kısaca bahsedeyim madem: Zerrin Doğan, nüfuzlu ve zengin bir ailenin kızı. Tanju Okan da kariyerinin zirvesinde, bir evlilik yapıp bitirmiş ancak içki içmesiyle de nam salmış bir sanatçı.