Tantalın simgesi nedir?

Kriptonun simgesi nedir?

7439-90-9Kripton / CAS numarası

Bulmacada boyun eğen ne demek?

Radi kelimesi boyun eğen, kabul eden, razı gelen anlamına gelir. Bulmacalarda sıklıkla sorulan boyun eğen kelimesinin alternatif cevaplarından bir diğeri de İtaatkar sözcüğüdür.

Açıklık bulmacada ne demek?

Hiç kimsenin inkar edemeyeceği şekilde ortada ve açık olan şeylere aşikar denir. Aleniyet kelimesi, açıklık, netlik anlamına gelir. Besbelli kelimesi açıklık ve aleniyet ile eş anlamlıdır.

Iridyum simgesi nedir?

7439-88-5İridyum / CAS numarası

Kurçatovyum simgesi nedir?

Rutherfordiyum, rutherfordyum ya da Kurçatovyum, Albert Ghiorso tarafından 1969 yılında bulunmuş geçiş elementlerinden biri. Atom numarası 104 olan element, Rf veya Ku harfleriyle sembolize edilmiştir.

Eğme nedir bulmaca?

Bükme ile eğme sözcükleri eş anlamlıdır. Bazı yörelerde içine patates konan böreklere de bükme denir. Bükme kumaşların diğer adı ise ibrişimdir.

Bulmacada Öngün ne demek?

Ongun Kelimesinin 8 harfli yanıtları Bayındır, refaha ulaşmış ve gelişme sağlamış olan demektir.

Bulmacada açıklama ne demek?

Kelime bulmaca oyunları, kare ve ya çengel bulmacalarında karşımıza çıkan Açıklamalar kelimesinin bulmaca anlamı nedir sorusunun cevabı iki kelimedir. Bunlardan biri 6 harften oluşan İZAHAT kelimesidir. Bununla birlikte 9 harfli karşılığı olan MÜLAHAZAT kelimesi de sıklıkla tercih edilmektedir.

Bulmaca kuş yuvası ne demek?

Harf Harf BulmacadaKuş Yuvası‘ Yanıtları Kuş yuvası sorusunun en sık rastlanan cevabı 6 harfli olan aşiyan kelimesidir. Cevaptaki harf sayısına göre kuş yuvası sorusuna 3 harfli ise uya, 4 harfli ise vekn ya da vern olmaktadır. Cevap boşluğu 5 harfli ise yuvak, 6 harfli ise aşiyan olmalıdır.

İridyum tehlikeli mi?

İridyumun radyoaktif formu insan sağlığı için son derece tehlikelidir. Radyoaktif İridyum-192, kurşun bloklar içinde muhafaza edilebilir. Açık alanda bırakılırsa 30 metrelik alandaki insanlarda ölümcül radyasyon etkileri oluşur.

Aktinyumun simgesi nedir?

7440-34-8Aktinyum / CAS numarası

Metneryum simgesi nedir?

i. (Lat.) 25˚C’de katılaştığı ve gri renkte olduğu varsayılan, atom numarası 109, atom ağırlığı 268, sembolü Mt olan yapay element.

Telli balıkçıl nedir bulmaca?

Telli balıkçıl karşılığı 4 harflidir. Bazen de okar kelimesini vererek bu kelimenin karşılığını istemektedir.

Bulmaca gösteri ne demek?

Bu soruya verilebilecek en kısa cevap üç harflidir: Şov. İngilizce kökenli ”şov” kelimesinin orijinali ”Show” şeklinde yazılır. Gösteri Bulmaca Cevabı Nedir? Başta tiyatro oyunları olmak üzere sanatsal içerikli gösteriler temsil olarak adlandırılır.

Düşmanlık nedir bulmaca?

Yedi harfli cevap: Husumet Türk Dil Kurumu tarafından onaylanmış sözlüklerde geçen düşmanlık kelimesinin eş anlamlıları bu kelimelerdir.