Taşucu SEKA kime satıldı?

Taşucu limanı kime satıldı?

Mayıs ayında Resmi Gazete’de Taşucu Limanı‘nın özelleştirilmesi ve üzerindeki taşınmazların satışı için açılan ihale sonuçlandı. 684 milyon lira karşılığında limanın işletme hakkı ve taşınmazlar sahibi CEY Grubu Ortak Girişimi’nin oldu. Diğer bazı illerde daha özelleştirmeler gerçekleşti.

Silifke SEKA ne zaman kapandı?

SEKA (tam adı: Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları A.Ş), Türkiye’de kâğıt sanayiinde yatırım ve planlamalar yapan kamu kuruluşudur. 1998 yılında özelleştirme kapsamına alınıp anonim şirkete dönüştürüldü. Kuruluş, 2005 yılında Sümer Holding ile birleştirilerek kapatıldı.

Taşucu SEKA ne zaman kapandı?

Son teklif tarihi eylül olarak açıklandı. Türkiye Selüloz ve Kâğıt Fabrikası’na (SEKA) ait işletmelerden biri olarak 1984 yılında faaliyete geçen Taşucu, SEKA Akdeniz İşletmesi Kâğıt Fabrikası olarak 2003 yılına kadar faaliyet gösterdi.

Ceynak holding kimin?

Ali Avcı. 14 yaşında çırak olarak girdiği firmada, 19 yaşında ortak, daha sonra patron oldu. Şu an 100 milyon dolar ciroya ulaşan Ceynak Lojistik ve Samsunport limanlarının sahibi.

Cey Grup kimin?

Para dergisinden Rahime Baş Uçar’ın haberine göre; Ali Avcı, Türkiye’nin tarım ve gıda lojistiğinin yüzde 70’ini elinde tutan Cey Group‘un patronu.

Mersin Silifke otobanı ne zaman bitecek?

225 km/saat hızında Tren Seti Projesi tasarım çalışmalarını da tamamladık. Prototipi 2022 yılında tamamlamayı ve 2023 yılında seri üretimine geçmeyi planlıyoruz. 2035’e kadar yaptığımız planlamada demiryolu araç ihtiyacımız 17,4 milyar euro’dur.”

Silifke SEKA kime satıldı?

2003’te özelleştirme kapsamına alınan, 2017’de Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne geçen Taşucu Seka Limanı ve art alanı, 18 yıllık inişli çıkış maceranın ardından özelleştirildi. Mersin’deki Cey Grubu ortak girişimi 684 milyon liraya, limanın işletme hakkını 40 yıllığına aldı.

Taşucu SEKA arazisi ne oldu?

2003’te özelleştirme kapsamına alınan, 2017’de Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne geçen Taşucu Seka Limanı ve art alanı, 18 yıllık inişli çıkış maceranın ardından özelleştirildi. Mersin’deki Cey Grubu ortak girişimi 684 milyon liraya, limanın işletme hakkını 40 yıllığına aldı.

SEKA neden kapandı?

SEKA bu kentin simgesiydi. Bir devlet kuruluşuydu. 10 binin üzerinde işçinin çalıştığı dönemler olmuştu. Zaman içerisinde teknoloji yenilenememesi, devlette olmasından dolayı siyasetçilerin arpalığı haline gelmesi gibi nedenlerle 2005 yılında kapatıldı.

Ceynak lojistik Ali Avcı Kimdir?

Ali Avcı, 1956 Adana Ceyhan doğumlu. Çukurova Üniversitesi’nde muhasebe eğitimi aldıktan sonra, 13 yaşındayken, nakliye aracılığı yapan Ceyhan Nakliyat‘ta çırak olarak çalışmaya başlamış. 19 yaşına geldiğinde bu şirkete ortak olmuş. 1984’te ayrılıp Mersin’de kendi şirketini kurmuş.

Ceynak sahibi nereli?

Nerede doğdunuz, nerede okudunuz? Ceyhan’ da doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Ceyhan’da, Yükseköğrenimimi ise Çukurova Üniversitesi’nde tamamladım.

Ali Avcı nereli?

Adana’nın Ceyhan ilçesinde 1956 yılında doğan Ali Avcı; ilk ve orta öğretimini bu ilçede, yükseköğrenimini Çukurova Üniversitesi-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı.

Mersin otobanı nerede bitiyor?

Mersin-Silifke Otoyolu projesi Otoyol, Mersin-Silifke arasında D-400 kara yoluna paralel bir şekilde ilerleyecek, Silifke’nin kuzeyinden geçecek ve Taşucu’nun doğusunda sonlanacaktır.

Çeşmeli otoban ihalesi yapıldı mı?

Tarih: 23 Eylül 2021 Perşembe 23:22 Çeşmeli-Taşucu Otoyolunun ilk etabı olan Çeşmeli-Kızkalesi otoyolunun ihalesi tamamlandı. İhaleye katılan tek firma olan Kolin İnşaat, yaklaşık 50 kilometrelik yolun yapımı için 4 milyar 889 milyon 885 bin lira teklif etti.

Izmit SEKA Kağıt Fabrikası kime satıldı?

Özel yasa ile 2003 yılında Albayrak Holding’e satıldı Varank, 1980’de üretime giren SEKA Kağıt Fabrikası‘nın, faaliyetini 2000’de sonlandırdığını anımsatarak, özelleştirme kapsamında 2003’te Albayrak Holding’e satılan fabrikanın, 10 yıl süren itiraz süreci nedeniyle faaliyete geçemediğini iddia etti.