Tayland’a ne zaman gitmeli?

Taylanda ne zaman gidilmez?

Tayland’a kesin gidilmez diyebileceğimiz bir zaman aralığı yok fakat muson yağmurlarına yakalanmak istemiyorsanız, kasım ve şubat ayları arasında gidebilirsiniz. Yine de Tayland‘ın farklı bölgelerini ne zaman ziyaret edebiliriz, bakalım.

Tayland şuan hangi mevsimde?

Tayland, tropik iklime sahiptir ve mevsimler kısaca üç ana bölüme ayrılmaktadır. Kasım ve Şubat ayları arasındaki döneme serin mevsim; Mart ve Nisan ayları arasındaki döneme sıcak mevsim; Mayıs ve Kasım ayları arasındaki döneme ise yağışlı mevsim adı verilmektedir.

Tayland hep yaz mı?

Tropikal iklim kuşağında olan Tayland‘da mevsimler serin mevsim, sıcak mevsim ve yağışlı mevsim olmak üzere üçe ayrılır. Kasım ve Şubat ayları arasında geçen serin mevsim seyahat için en ideal dönemdir. Sıcaklıklar genelde 20-27 derece arasında değişir.

Bir insan taylanda niye gider?

Tayland‘ın ne kadar güzel bir ülke olduğundan uzun uzun bahsetsem de ülkeyi yalnızca güzel sıfatıyla nitelemek mümkün değil. Çünkü ülke aynı zamanda macera dolu. Farklı aktiviteler, adrenalin seviyeni artıracak tecrübeler ve başka bir yerde yaşayamayacağın yerel eğlenceler Tayland‘ı senin için unutulmaz kılacak.

Phuket Eylül ayında gidilir mi?

Phuket‘e yılın her döneminde gidilebilir ama eskiden beri, yılbaşı periyodunda zirve yaparak en kalabalık olduğu zaman Ekim sonu ile Nisan başı arasıdır.Bu periyot dahilinde gelmeyi düşünüyorsanız hayal kırıklığına uğramamak için tatilinizi olabildiğince önceden planlamanız gerekir.

Temmuz ayında Tayland’a gidilir mi?

TAYLAND’A GİTMEK İÇİN EN İYİ MEVSİM En iyi zaman: Kasım’dan Mart’a kadar.

Tayland Kaç mevsim?

Tayland‘ın tropikal, genellikle sıcak, nemli ve muson yağmurlarının egemen olduğu iklimi kabaca 3 mevsime ayrılıyor.

Tayland’ın iklimi nasıl?

Taylandın iklimi bütün yıl hemen hemen sıcak ve nemlidir. Orta bölgelerde yer alan ovalarda sıcaklık nadir olarak 18°C’nin altına iner. Kasım ve şubat aylarında hava sıcaklığı aşağı yukarı bu miktardadır. Mart ve mayıs aylarında ise bu rakam 38°C’ye kadar yükselir.

Tayland tehlikeli mi?

Tayland genel olarak son derece güvenli bir ülke. Silahlı soygun, tecavüz, taciz gibi hadiseler yok denecek kadar az. Bu yüzden burası kadın gezginlerin bile tek başlarına rahatça gezebilecekleri ender ülkelerden birisi. Bu açılardan, Tayland‘ın ABD ve Avrupa’daki birçok yerden daha güvenli olduğu bile söylenebilir.

Tayland fakir mi?

Fakir bir ülke olan Tayland‘da insanlar geçimlerini sağlamak için yaratıcı yöntemler bulmuşlar. Bunlardan belki de en sevimlisi fotoğrafçılık.

Phukete ne zaman gidilmeli?

Adayı ziyaret etmek için en ideal zaman serin sezondur. Kasım ayından şubat ayına dek süren serin sezonda nem oranı düşük, hava sıcak ve açık, yağış ise az olur. Mart ayından mayıs ayına dek süren sıcak sezonda yağış görülmez ancak hava sıcaklığı bunaltıcı olabilir.

Tayland’a eylülde gidilir mi?

TAYLAND’A GİTMEK İÇİN EN İYİ MEVSİM Ama yılbaşı döneminde çok kalabalık ve pahalı oluyor. İdeal değil ama uygun zaman: Nisan’dan Haziran’a ve Eylül‘den Ekim’e. Çok sıcak ama en azından yağmursuz. İyi yanı ise daha az kalabalık olması.

Tayland’a Haziranda gidilir mi?

TAYLAND’A GİTMEK İÇİN EN İYİ MEVSİM Ama yılbaşı döneminde çok kalabalık ve pahalı oluyor. İdeal değil ama uygun zaman: Nisan’dan Haziran‘a ve Eylül’den Ekim’e. Çok sıcak ama en azından yağmursuz. İyi yanı ise daha az kalabalık olması.

Temmuz ayında Phukette gidilir mi?

Phuket’e yılın her döneminde gidilebilir ama eskiden beri, yılbaşı periyodunda zirve yaparak en kalabalık olduğu zaman Ekim sonu ile Nisan başı arasıdır.Bu periyot dahilinde gelmeyi düşünüyorsanız hayal kırıklığına uğramamak için tatilinizi olabildiğince önceden planlamanız gerekir.

Tayland hayat ucuz mu?

Tayland; konaklama, yeme-içme ve alışveriş imkanları açısından Türkiye’den daha ucuz bir ülke. Tayland‘ın para birimi “Baht” ve 1 TL; 8.5 Baht’a denk geliyor. Türk vatandaşları; hava alanından girişlerde 30 günlük ve karadan girişlerde 15 günlük vizesiz gezme imkanına sahip.