Tekirdağ nerede denize girilir?

Tekirdağ Çorlu deniz var mı?

Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Çorlu ilçesinde, ziyaretçilerine yaz aylarında denize girebilecekleri bir halk plajı bulunmaktadır. Plaj, günübirlik deniz tatili yapmak için Çorlu’daki en ideal noktadır.

Tekirdağ’da denize girilir mi?

200m plaj uzunluğuna sahip olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Marmara Evleri Halk Plajı 5m/8m plaj genişliğine sahiptir. Şehir merkezi içersinde yer alan plaj, havaalanına 200km mesafede bulunmaktadır. 230m plaj uzunluğuna sahip olan Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesi Mürefte Halk Plajı 5m/8m plaj genişliğine sahiptir.

Tekirdağ Saray denize yakın mı?

Denize rahatlıkla girilip, tatil yapılabilecek bir diğer ilçe ise Saray oldu. Karadeniz’e olan kıyısı ve temiz deniz suları ile ünlü plajları İYİ not aldı.

Yeniçiftlik deniz temiz mi?

İstanbul’dan Tekirdağ’a tatil yapmak için gelenlerin en çok tercih ettiği plajlar arasında olan Yeniçiftlik plajında bulunan yosunlar ve plaj kumun kirli olması vatandaşları tedirgin ediyor. Şu ana kadar hiçbir yetkilinin sahil kısmını temizlemediğini söyleyen tatilcilerin tek isteği plajın temizlenmesi.

Tekirdağ Süleymanpaşa denize yakın mı?

Tekirdağ‘ın merkez ilçesi Süleymanpaşa‘da denize girilebilecek birçok nokta bulunmaktadır. Belediyenin kendi açtığı plajlar dışında, ünlü tatil beldesi Kumbağ’ı da barından ilçede çok sayıda özel plaj hizmet vermektedir.

Kumbağda deniz temiz mi?

tekirdag yöresinde tatil mekanı olan kasaba. rüzgarı fena olmadığı için sörfçüler sever. ismi kumsal ve üzüm bağlarının karışımından gelir, denizi marmaraya göre temiz, insanları sevecen, kışları ılık ve yağışlıdır, deniz, güneş ve turistlere rağmen yine de denyo biryerdir.

Tekirdağ hangi ilçelerinde deniz var?

Pek çoğu yerleşimin antik dönemlere kadar gittiği Tekirdağ ilçeleri arasında, deniz tatili için tercih edebileceğiniz Süleymanpaşa, Şarköy ve Marmaraereğlisi ilçelerinde mavi bayraklı plajlar da bulmak mümkündür.

Tekirdağ deniz temiz mi?

Tekirdağ ve ilçelerinde en kötü puanı alan ilçe oldu. Yapılan incelemelerde Süleymanpaşa’da yer alan plajlardan denize girme, deniz suyu temizliği, kolibasil oranı, yoğunluk oranı, park, yemek, sağlık vb tüm konuların incelendiği değerlendirmede 9 tanesi “İYİ” puan alırken, 3 plaj “KÖTÜ” puan aldı.

Tekirdağ mı büyük Çorlu mu?

Çorlu, Tekirdağ ilinde kapladığı alan bakımından dördüncü sıradadır. Çorlu‘nun yüzölçümü 991 km. ‘ye yakındır.

Tekirdağ hangi denize kıyısı var?

Türkiye’nin, tamamı Avrupa Kıtası’nda bulunan 3 ilinden biri olan Tekirdağ, Marmara Denizi‘nin kuzeybatısında az engebeli, zengin alüvyonlarla kaplı topraklar üzerinde bulunmaktadır.Doğusunda İstanbul, batısında Edirne ve Çanakkale, güneyinde Marmara Denizi ve kuzeyinde Kırklareli ve kısa bir kıyıyla Karadeniz ile …

Tekirdağ denizi güzel mi?

Trakya bütün olarak düşünüldüğünde, deniz açısından zengin bir bölgedir. Her ne kadar akılda Marmara Denizi kıyıları kalmış olsa da, Ege ve Karadeniz’e kıyıları olan ilçeleri ile bu bölge, deniz tatili yapmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bölgelerden biridir.

Tekirdağ Saray deniz var mı?

Eski adıyla Kastro, şimdiki ismiyle Çamlıkoy Trakya’nın Bahçeköy deresinin Karadeniz’e döküldüğü yerde 2.5 km. kumsalıyla, Saray‘ın sahil şerididir.

Kastro neden kapali?

Haber Merkezi ‘Kastro‘ olarak bilinen Çamlıkoy Tabiat Parkı, Saray Kaymakamlığı kararı ile geçici olarak kapatıldı. Kapatılma gerekçesinin koronavirüs tedbirleri çerçevesinde işletmede yapılan denetimlerde eksiklik tespit edilmesi olduğu öğrenildi.

Marmara Ereğlisi denizi nasıl?

Marmara Ereğlisi‘nin denizi oldukça sakindir. Temiz ve doğal bir kumsalı bulunan Marmara Ereğlisi‘nde denize girmek de oldukça keyiflidir. Marmara Ereğlisi‘nin kumları ince ve rahatsız etmeyecek kadar narindir. Denizde çok az dahi olsa yosunlar bulunmaktadır.

Marmara Ereğlisi’nde denize girilir mi?

İlçe Marmara Denizi‘nin en temiz sahillerinden birine sahiptir. … İstanbul’a da yakın olması ile dikkat çeken Marmara Ereğlisinde Dallas Plajı, Kumsal Beach Club, Takıl Beach Cafe ve Kadınlar Plajı denize girilecek en güzel yerler arasında öne çıkmaktadır.