Telefonumun teknik özelliklerini nasıl öğrenirim?

Telefon özelliklerini nasıl öğrenebilirim?

Telefonun işlemcisinin özelliklerini kontrol etmek için Google Play Store’dan Android OS telefonunuza CPU-Z veya Droid Hardware Info uygulamasını indirerek kurulumdan sonra CPU-Z veya Droid Hardware Info uygulamasını kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Telefon Ramine nasıl bakılır?

Geliştirici seçenekleri sekmesine dokun. Bu, Telefon hakkında seçeneğinin ya doğrudan üstündedir ya da doğrudan altındadır. Bellek seçeneğini bul ve ona dokun. Bu seçeneğin konumu Android‘ine bağlı olarak değişeceğinden Bellek seçeneğini bulana kadar Geliştirici Seçenekleri menüsünde aşağı kaydır.

Telefon Bilgileri nerede yazar?

Android Telefon İşlemci Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Aşağıda göreceğiniz bağlantıya tıklayarak Google Play Store üzerinden Droid Hardware Info’yu indirin.
  • Gerekli izinleri vererek programın kurulumunu yapın. Program açıldığında “Cihaz”, “Sistem” ve “Bellek” başlığında toplanan teknik bilgileri göreceksiniz.

16 Ağu 2020

Bir telefonun ne kadar kullanıldığını öğrenme?

Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın. Dijital Denge ve ebeveyn denetimleri’ne dokunun. Grafik, bugünkü telefon kullanımınızı gösterir.

Benim telefonum hangi model?

Telefon marka ve modelinizi öğrenmenin en kolay yolu IMEI numarası ile yapılmaktadır. Cihazınızda sırası ile *#06# yapınız. Karşınıza 15 haneli IMEI numarası gelecektir.

*# 7353 nedir?

Hızlı Test Menüsü : * # 7353 # Bu kod sadece Samsung Galaxy modeli telefonda çalışmakta ve genel test işlemine benzer bir menü açılmasını sağlamaktadır. Bu komut ile telefondaki kamera, ses, Bluetooth, sensor ve benzeri donanım veya gömülü yazılımları kolayca test edebilirsiniz.

RAM belleğe nasıl bakılır?

RAM bellek modelini öğrenmek için öncelikle bilgisayarınızı açmanız gerekir. Daha sonra görev yöneticisini açarak performans sekmesine tıklayabilirsiniz. Solda yer alan sütundan belleği seçin ve sağ üstte yer alan bilgiye göz atın. Bu alanda size belleğinizin türünü ve kaç GB olduğunu gösterir.

Kaç GB telefon almalıyım?

Kullanım hedefiniz bolca oyun oynamayı içeriyorsa: Telefonunuzun dahili depolaması mümkün olduğunca yüksek olmalı. En az 64 GB modelleri tavsiye ediyoruz. Eğer oyun sayısını az tutarım derseniz 32 GB ile de işinizi halledebilirsiniz.

Cihazımın modeli ne?

Telefon marka ve modelinizi öğrenmenin en kolay yolu IMEI numarası ile yapılmaktadır. Cihazınızda sırası ile *#06# yapınız. Karşınıza 15 haneli IMEI numarası gelecektir.

Telefon modeli nerede yazar?

Ayarlar kısmına girdiğinizde ekranın en alt kısmında Telefon Hakkında yazan kısmına girin. Durum yazan bölgede cihazın modeli yazıyor olacaktır.

Telefonum ilk ne zaman açıldı?

İlk telefon 1876’da Alexander Graham Bell, ilk cep telefonu ise 1973’te Martin Cooper tarafından icat edildi.

Telefonu ne zaman açtım?

Amerikalı mucit Alexander Graham Bell’in telefonu icadı ve yardımcısı Thomas Watson’la 10 Mart 1876’da yaptığı ilk telefon görüşmesi, insanlığın uzaktan iletişim çabalarında yeni bir çığır açtı.

Benim telefonum kaç model?

Samsung ya da LG gibi herhangi bir Android telefonun Ayarlar uygulamasına girerek, sayfanın en altında bulunan Hakkında başlığına dokunun. Ardından Model Numarası olarak geçen ibarenin altına göz atın. Buradaki yazıyı Google’da arattığınızda telefonunuzun modelini göreceksiniz.

Telefonun çıkış tarihi nasıl öğrenilir?

*#0000# ile sadece telefonda yüklü olan yazılımın versiyonunu ve bu versiyonun hangi tarihte çıktığını görebilirsiniz…*#06# ise sadece IMEI numarasını görmek içindir. Nokia modellerinde *#92702689# tuşlayarak telefonun üretim tarihini ve diğer bir kaç bilgiyi görmek mümkün…

* * 8351 * * Ne işe yarar?

6- Kendi Konuşmalarınızı Dinleyin; Yalnızca android telefonlarda geçerli olduğu iddia edilen bu özelliğe göre, *#*#8351#*#* kodunu tuşlayarak son 20 telefon görüşmesindeki kendi konuşmalarınıza ulaşabiliyorsunuz.