Telegramın kurucusu kim?

Telegramı kim kurmuştur?

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. Telegram istemcileri hem mobil (Android, iOS, Windows Phone) hem de masaüstü sistemleri (Windows, OS X, Linux) için mevcuttur. Ağustos 2013’te yayın hayatına başlamıştır.

VK sahibi kimdir?

VK (Özgün adıyla ВКонта́кте), merkezi Saint Petersburg’da bulunan bir Rus çevrimiçi sosyal medya ve sosyal ağ hizmetidir. My World Mail.Ru ve Odnoklassniki ile beraber Mail.ru Group’a aittir.

Telegram hangi telefonlara uyumlu?

Telegram‘ı akıllı telefonlarda, tabletlerde ve hatta bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. iOS (6 ve üstü), Android (4.1 ve üstü) ve Windows Phone için uygulamalarımız var.

Telegram Arapların mı?

Conversation. Arkadaşlar Telegram uygulaması Rus kökenli, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından fonlanan, her türlü örgütün grup açabildiği tam bir istihbarat yuvası.

Telegram sahibi nereli?

Rus yazılımcı kardeşler Nikolai ve Pavel Durov tarafından kurulan Telegram uygulamasının hikayesine bir de bu açıdan bakın… Habertürk’ten Necdet Çalışkan yazdı… 1984 yılında St. Petersburg’ta doğan Pavel Durov, 2001 yılına kadar babasının çalıştığı ülke olan İtalya’da yaşadı.

Telegram hangi dille yazıldı?

İngilizce olan Telegram kelimesinin Türkçe karşılığı telgraftır. Rus asıllı yazılımcı Pavel Durov tarafından geliştirilmiştir. C++ programlama dili ile yazılmış bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Viberi kim kurdu?

Viber, çoklu platform desteği sunan ve internet üzerinden anlık mesajlaşma ve sesli görüşme imkânı sunan bir iletişim aracıdır. Metin mesajının yanı sıra kullanıcıların birbirlerine medya ve sesli mesaj göndermesine de imkân verir….Viber.

Geliştirici(ler) Viber Media Inc.
Lisans Sahipli yazılım
Resmî sitesi www.viber.com

VK nın açılımı nedir?

Vk; Tam adı Vkontakte olan ve Sovyetlerin en büyük sosyal paylaşım sitesinin kısa adıdır. Facebook ile benzer konsepte sahip bir websitesidir.

M VK com Ne Sitesi?

VK, Rusya ülkesinde çok yaygın olarak kullanılan bir sosyal medya platformudur. Bu platform üzerinde kişiler birbirlerini arkadaş olarak ekleyebiliyor ve konuşabiliyor.

Telegram hesabına başkası girebilir mi?

Gizliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için Telegram‘a kaydolurken gerçek cep telefonu hattınız yerine sanal bir numara kullanın. Bu tek kullanımlık bir sanal numara olmasın, aksi takdirde birileri yine de hesabınızı ele geçirebilir. Bilgilerinizin sizin açınızdan güvenli bir noktaya kadar özel olduğundan emin olun.

Telegrama katıldı bildirimi kimlere gider?

TELEGRAM‘DA KATILDI BİLDİRİMİ KİME GİDER? Telegram‘a katıldıktan sonra sizin bu platforma giriş yaptığınıza dair bildirimler rehberinizde kayıtlı olan herkese gidecektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey bildirimlerin sadece sizden önce Telegram kullanan kişilere gönderildiğidir.

Kimin Telegram?

Telegram Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulmuştur. Yani Telegram‘ın sahibi Pavel Durov’dur diyebiliriz. Bunun yanı sıra Telegram‘ın geliştiricileri Nikolai Durov, Pavel Durov ve Axel Neff olmak üzere 3 kişidir. Telegram ilk olarak 2013 Ağustos’ta yayınlanmıştır.

Telegram güvenli mi?

Rus programcısı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Ağustos 2013’te kurulan Telegram hem mobil hem de masaüstü sistemleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Telegram hangi şirkete ait?

Telegram Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulmuştur. Yani Telegram‘ın sahibi Pavel Durov’dur diyebiliriz. Bunun yanı sıra Telegram‘ın geliştiricileri Nikolai Durov, Pavel Durov ve Axel Neff olmak üzere 3 kişidir. Telegram ilk olarak 2013 Ağustos’ta yayınlanmıştır.

WhatsApp hangi dille yazildi?

Sektörün aksine WhatsApp mühendisleri “Erlang” adı verilen bir fonksiyonel programlama dilinde yazılımı geliştirmeye devam ediyor.