Termessos giriş ne kadar?

Termessos kaça kadar açık?

Antalya Termessos Antik Kenti ve Milli Park Ziyaret Saatleri; Yaz Dönemi: 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında 08.00 – 19.00 saatleri arası, Kış Dönemi: 1 Ekim – 1 Nisan tarihleri arasında 08.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

Termessos hangi ilimizde?

Termessos Antik Kenti, Antalya il merkezinin yaklaşık olarak 30 kilometre kuzeybatısında Güllük Dağı’nın tepesinde 1050 metre yüksekliğe haiz bir plato üzerinde yer almaktadır. Termessos Antik Kenti’ne özel araçları ile gitmek isteyenler Antalya- Burdur yolunu takip ederek daha sonra Korkuteli güzergahına dönmeliler.

Termessos hangi bölgede?

Termessos – Antalya. Termessos Antik Kenti, Pisidia Bölgesi‘nin “Milyas” olarak anılan güneybatı bölümünde, bugün “Güllük” adını taşıyan Solymos Dağı’nın dorukları arasındaki vadide, Anadolu’nun en eski halklarından Luvi’lerin soyundan gelme Solym’ler tarafından kurulmuş önemli bir antik kenttir.

Termessos kimdir?

Strabo’ya göre, Pisidia halkı olan Termessos sakinleri kendilerini Solymi olarak çağırırlardı. Yaşadıkları dağa da verilen bu isim, sonraki yıllarda Zeus’la özdeşleştirilen ve burada da Zeus Solymeus kültünün yükselmesine sebep olan Anadolu tanrılarından Solymos’tan gelmektedir.

Termessos kapalı mı?

Termessos, haftanın her günü ziyarete açıktır. Yaz döneminde 10:00-19:00 (01 Nisan-01 Ekim), Kış döneminde de 08:30-17:30 (01 Ekim-01 Nisan) saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Termessos, ilk olarak Homeros’un İlyada’sında adı geçiyor.

Termessos Hastanesi hangi bölümler var?

Bölümlerimiz

  • Acil Servis.
  • Ağız ve Diş Sağlığı
  • Anestezi ve Reanimasyon.
  • Beslenme ve Diyet.
  • Beyin ve Sinir Cerrahisi.
  • Biyokimya.
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Dahiliye.

Termessos Tiyatrosu Nerede?

Termessos Antik Tiyatro Hakkında Antalya’nın 30 km kuzeybatısında bulunan Termessos Antik Kenti, Güllük Dağı’nın tepesinde bulunuyor.

Termessos tapınağı nerede?

Termessos, Akdeniz Bölgesinde Antalya ili sınırları içinde yer alıyor. Ören yeri, Termessos Güllük Milli Parkı içinde bulunuyor. Antalya-Korkuteli karayolunun 24. Kilometresinden sola dönüldüğünde Güllük Dağındaki ören yerine ulaşılıyor.

Alketas mezarı nerede?

Kent merkezinin batısında bir duvar gibi yükselen Atbaşı Tepesi’nin, yerleşim alanına doğru dik bir şekilde inen kuzeydoğu etek kayalıklarının dibinde, bir kaya kütlesinin üzerinde yer almaktadır.

Termossos neresi?

Telmessos, Likya’nın Karya ile sınır bölümünde yer alan antik kenttir. Antik yerleşimin bulunduğu yerde günümüzde Fethiye yerleşimi bulunmaktadır.

Termessos Antik Kenti ziyarete açık mı?

Termessos Antik Kenti Ziyaret Saatleri Termessos, haftanın her günü ziyarete açıktır. Yaz döneminde 10:00-19:00 (01 Nisan-01 Ekim), Kış döneminde de 08:30-17:30 (01 Ekim-01 Nisan) saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Telmessos nerede?

Telmessos, Likya’nın Karya ile sınır bölümünde yer alan antik kenttir. Antik yerleşimin bulunduğu yerde günümüzde Fethiye yerleşimi bulunmaktadır.

Doktor Birol Yüksel hangi hastanede?

Birol YÜKSEL – Şelale Termessos Hastanesi.

Sinan Kurşun hangi hastanede?

sinan kursun – KADIN DOĞUM UZMANI – ÖZEL VİTALE KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM HASTANESİ&ANTALYA TÜP BEBEK MERKEZİ | LinkedIn.

Termessos Antik Kenti hangi ilçede?

Antalya Döşemealtı sınırları içerisinde yer alan Termessos Antik Kenti şehir merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta, Korkuteli yolu üzerinde kalıyor.