THY uçuş Sınıfları ne anlama geliyor?

THY uçuş sınıfımı nasıl öğrenirim?

Uçuş detaylarımı görebileceğim bir bölüm var mı? Belirli bir uçuşla ilgili tüm detaylara rezervasyon kodunuz (PNR) ya da e-bilet numaranızı ve soyadınızı girerek Türk Hava Yolları sistemine giriş yaptıktan sonra ulaşabilirsiniz.

Uçak bileti sınıfları kodları ne demek?

Fakat genel bir açıklama yapacak olursak; bilet üzerinde havayolu kodu, havalimanı üçlü ve dörtlü kodu, yolculuk sınıfı, yolcu unvanı, serbest bagaj hakkı, uçak kalkış ve varış noktalarını görürsünüz. Economy class ekonomi kabinine işaret ederken executive class ise business sınıfını simgeliyor.

F sınıfı uçak bileti nedir?

Koltuk sınıflarının zirve noktası! Uçak seyahatinin zirve noktası, ünlülere ve süper zenginlere (ve süper şanslı olanlara) hitap eden first class seyahattir.

E sınıfı uçak bileti nedir?

Economy Class Nedir? Economy Class uçak biletlerinde en çok kontenjana sahip uçuş sınıfıdır. İçerisinde promosyonlu ve kampanyalı uçak biletlerini kapsamaktadır. Ekonomik fiyatlar ile uçmak isteyen yolcuların en çok tercih ettiği uçuş sınıfıdır.

THY bilet sınıfları nelerdir?

Türk Hava Yolları’nda Economy, Comfort ve Business adında 3 farklı sınıf bulunuyor. Bu sınıflar da harflerle numaralandırılmış kategorilere ayrılıyor. Economy sınıfındaki biletler W, P, T, L, V, G, M, H, S, E, Q, Y, B harfleriyle, Business K,J,C,D, Comfort sınıfı ise A,U,O harfleriyle mil kazanılıyor.

Check-in yaptığımı nasıl anlarım?

Online check-in yaptıktan sonra e-mail ve SMS ile gelen barkodu güvenlik geçişlerinde uçuş biniş kartı olarak kullanabilirsiniz. Basılı olarak kullanabileceğiniz gibi cep telefonunuzdan da okutabilirsiniz.

PNR kodu ne demek?

PNR, PNR numarası ya da PNR kodu, uçak biletleri rezervasyonlarından sonra verilen, harf ve rakamlardan oluşan bir tür elektronik bilgidir. PNR, “Passenger Name Record” ifadesinin kısaltmasıdır. Passenger Name Record, “Yolcu İsim Kaydı” anlamına gelir ve aynı zamanda rezervasyon numarası olarak da sektörde kullanılır.

Pegasus K sınıfı nedir?

k) Paket: Pegasus tarafından düzenlenen Biletin ait olduğu ve içerdiği ek ürün ve hizmetler ile bağlantılı olarak yolcuya sağladığı haklar itibarıyla farklılık gösteren Bilet grubunu ifade eder.

Uçakta cam kenarı hangi harf?

Özellikle uçağa ilk binecek olup, cam kenarından gökyüzünü izlemek isteyenlerin en çok merak ettiği bu sorunun cevabı A ve F harfleridir.

Uçuş Sınıfları ne demek?

Genel olarak Uçuş sınıfları ikiye ayrılmaktadır: Bu sınıflar Business Class ve Ekonomi Sınıfı‘dır. Havayolu şirketleri bu iki kategori arasına bazı farklı kategoriler de koyabilmektedirler. Bu nedenle her havayolunun farklı uçuş sınıflandırmaları olabilmektedir.

CED bilet ne demek?

commercial employee discount’un kısaltmasıdır. havayolu şirketinin kendi personeline sağladığı indirimli bilet uygulamasıdır.

Online check-in yapınca bilet almaya gerek var mı?

İnternet üzerinden alacağınız bilet için cep telefonunuza gelen mesaj ve nüfus cüzdanınız ile havalimanına gitmeniz ve ardından ilgili havayolunun ofisine uğrayarak check-in yaptırmanız yeterli olacaktır. Bu esnada elinizde herhangi bir bilet olmasına gerek yoktur.

Online check-in yaptım bilet almaya gerek var mı?

Online check-in yapmadan önce biletinizi almış olmanız gerekiyor. Online check-in hizmeti uçuşunuza 24 veya 72 saat kala başlıyor ve son 45 veya 60 dakikaya kadar yapılabiliyor. Online check-in yapmak için internetten biletinizi aldığınız havayolunun web sitesine giriyor ve “online check-in” sekmesini tıklıyorsunuz.

PNR kodu ile nasıl bilet alınır?

Rakamlardan ya da harflerden oluşur. Bu numara ile biletinizin çıktısını alabilir, değişim ve iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kısaca bilet bilgilerinize ulaşabilmek için en kolay yoldur. PNR kodu, internetten bilet aldığınızda tarafınıza e-mail ve SMS yoluyla iletilmektedir.

Otobus biletlerinde PNR nedir?

Açılımı Passenger Name Record olan PNR‘in Türkçesi ise Yolcu İsim Kaydı. İnternetten aldığınız elektronik bir bilet için size verilen harf ve rakamlardan oluşan bu kod, aynı zamanda rezervasyon numarası olarak da adlandırılan bir kavram.