Travazol yüze kullanılır mı?

Travazol krem deriyi inceltir mi?

aslında mantar tedavisinde kullanılmasına rağmen içeriğindeki kortizon sayesinde kızarıklık, kaşıntı, döküntü gibi deride oluşam semptomlara çok kısa sürede etki eder. ama uzun süreli kullanımda deride incelme, kızarma, soyulma yapabilir.

Travazol krem ne kadar süre kullanılır?

deride meydana gelen mantar,iltihap,alerji gibi durumları 1-2 hafta gibi çok kısa bir sürede tedavi edebilen krem.eczanelerde rahatlıkla bulunabilir,bu tür sorunları olanlara tavsiye edilir.

Travogen sivilce için kullanılır mı?

Sivilce gibi cilt sorunlarında bir işe yaramaz ve kullanılmaması tavsiye edilir.

Vajina içine krem sürülür mü?

Sadece su ile genital bölgenizi temizlemeniz yeterlidir. Genital bölgenin güzel kokması ve temiz olması için kullanılan sprey, losyon, krem gibi ürünler vajinal enfeksiyona sebep olabilir. Kesinlikle kullanmamalısınız. Vajinayı temizlemek için yapılan vajinanın içini yıkama işlemine vajinal duş denir.

Travazol deri kremi nasıl kullanılır?

TRAVAZOL KREM NASIL KULLANILIR? Bu kremi mutlaka doktorunuz size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Krem günde 2 defa uygulayabilirsiniz.

Travazol kremin yan etkileri nelerdir?

fazlasına) uygulanması veya uzun süreli kullanımı (4 haftayı aşan) sonucunda aşağıdaki yan etkiler oluşabilir: derinin incelmesi (atrofi), kılcal damarların genişlemesi, deride şerit oluşumu, deride sivilcemsi değişiklikler ve kortikosteroidin resorbsiyonuna bağlı olarak sistemik etkiler.

Travazol krem tarihi geçerse ne olur?

Ambalajdaki son kullanma tarihinden sonra TRAVAZOL‘ü kullanmayınız. Eğer üründe ve/veya ambalajında bozukluklar fark ederseniz TRAVAZOL‘ü kullanmayınız.

Travocort ne kadar süre kullanılır?

TRAVOCORT, günde 2 defa uygulanır. Doktorunuzla koordineli bir şekilde TRAVOCORT tedavisi iltihabi veya ekzemalı deride iyileşme olduktan en geç 2 hafta sonra sonlandırılmalıdır.

TRAVOGEN kaç gun kullanılır?

Doktorunuz başka türlü önermediyse, TRAVOGEN günde 1 defa hastalıklı deri kısımlarına uygulanır. Tedavi iki-üç hafta, inatçı enfeksiyonlarda (özellikle el ve ayak parmakları arası enfeksiyonları) dört haftadır. Daha uzun tedavi süreleri de mümkündür.

TRAVOGEN krem vajinaya sürülür mü?

GYNO-TRAVOGEN, vajinanın mantar enfeksiyonlarında kullanılır.

Travazol krem vajina içine sürülür mu?

Genital bölgede pek çok etmene bağlı olarak meydana gelen enfeksiyon ve mantarın iyileşmesi, beraberinde kaşıntı, yanma, kızarıklık ve hassasiyetin tedavisi için vajina kısmına Travazol Kremin sürülmesi gerekmektedir.

Vajinal krem nasıl uygulanır?

Tavsiye edilen doz bir aplikatör dolusudur (yaklaşık 5 gram). Bir aplikatör dolusu ilaç yedi gün boyunca yatmadan önce vajina içine uygulanır. Doktorunuzun talimatlarını tam olarak takip ediniz ve asla dozda kendiniz bir değişiklik yapmayınız.

En iyi mantar ilacı hangisi?

Itrakonazol ve Flukanozol türü ilaçlar en sık olarak reçete yazılan mantar ilaçlarıdır. Oral yolla alınan antimikotik ilaçlar kana karışarak vajinal doku içinde mantar hücrelerini yok etmektedir. Eğer dış genital alanda da tahriş söz konusu ise antimikotik cilt kremleri de tedaviye eklenebilir.

Vajinal krem nasıl kullanılır?

Tavsiye edilen doz bir aplikatör dolusudur (yaklaşık 5 gram). Bir aplikatör dolusu ilaç yedi gün boyunca yatmadan önce vajina içine uygulanır. Doktorunuzun talimatlarını tam olarak takip ediniz ve asla dozda kendiniz bir değişiklik yapmayınız.

Travazol krem kimler kullanamaz?

1 2. TRAVAZOL‘u kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler TRAVAZOL‘ü aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ Eğer; • Etkin maddeler izokonazol nitrat, diflukortolon valerat veya TRAVAZOL‘ün içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı bir hassasiyetiniz (alerjiniz) varsa, • Tedavi alanında tüberküloz (verem) veya frengi …