Tunceli Üniversitesinde hangi bölümler var?

Tunceli Üniversitesi nasıl bir yer?

AÇIK CEZAEVİ GİBİ ÜNİVERSİTE Munzur Üniversitesi‘nin şehir merkezine biraz uzak olması, yüksek bir tepede bulunması ve üç tarafının ırmak yatağı olması sebebiyle muhteşem manzaraya sahip olduğunu söyleyebilirim. Fakültelerin birbirine yakın olmaları öğrencilerin kaynaşması için de iyi bir olanak.

Munzur Üniversitesi hangi bölümler var?

Bölümler / Programlar

Program Puan Türü Burs Türü
» Optisyenlik TYT Ücretsiz
» Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik TYT Ücretsiz
» Turizm ve Otel İşletmeciliği TYT Ücretsiz
» Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik (İngilizce) TYT Ücretsiz

Tunceli Munzur Üniversitesi merkezde mi?

Tunceli şehir merkezine 10 km, Tunceli Otogarı’na 11 km mesafede bulunan Munzur Üniversitesi‘ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Munzur Üniversitesi kaç puan?

Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz….Tunceli Munzur Üniversitesi 2020-2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversite Adı MUNZUR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)
Bölüm Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Fakülte)
Puan Türü SAY
Kont. 60
Taban Puanı 233,77233

•9 Tem 2021

Munzur Üniversitesi kaç kişilik?

Son 2 yılın ÖSYM LYS yerleştirme kitapçıklarından alınan bilgilerde YÖK tarafından kapatılan bölüm/programlar için Munzur Üniversitesine yerleşen öğrenci sayısı 30 iken yeni kurulan ve öğrenci alması planlanan 15 bölüm/programla bu yıl sadece bu bölüm ve programlara kayıt yaptıracak öğrenci sayısı 700, toplamda 2000 ( …

Munzur Üniversitesi kaç öğrenci var?

Kayıtlı Öğrenci Sayısı

Kayıtlı Öğrenci Sayısı % Oran
Toplam 185 0,0
Kız 81 C,8
Erkek 104 V,2

Munzur Üniversitesi Tıp Fakültesi var mı?

Buna Göre Munzur Üniversitesi; en hızlı yükseliş gösteren üniversiteler arasında 2. sırada yer aldı. Tüm göstergelerde önemli düzeyde yükseliş kaydeden Munzur Üniversitesi; … Tıp fakültesi olmayan üniversiteler sıralaması için tıklayınız. Devlet üniversiteleri genel sıralaması için tıklayınız.

Munzur Üniversitesi 2021-2022 Ne Zaman Açılacak?

20212022 eğitim öğretim yılı Tunceli Munzur Üniversitesi akademik takvimi ve sınav tarihleri ne zaman, üniversite ne zaman açılacak? Munzur Üniversitesi güz dönemi dersleri 13 Eylül günü başlayacak ve 20 Aralık günü sona erecektir. Bahar dönemi dersleri ise 7 Şubat günü başlayacak ve 20 Mayıs günü sona erecektir.

Munzur Üniversitesi dersler ne zaman başlıyor?

2021-2022 eğitim öğretim yılı Tunceli Munzur Üniversitesi akademik takvimi ve sınav tarihleri ne zaman, üniversite ne zaman açılacak? Munzur Üniversitesi güz dönemi dersleri 13 Eylül günü başlayacak ve 20 Aralık günü sona erecektir. Bahar dönemi dersleri ise 7 Şubat günü başlayacak ve 20 Mayıs günü sona erecektir.

Munzur Baba Efsanesi Nedir?

Yöre halkının efsaneleştirdiği Munzur ile, Tanrının varlıklı ve sözü geçen kişiler yanında bir çobanın da keramet sahibi olabileceğini, çoban olsa bile Tanrının sevgisine mahzar olabilecek temiz yürekli, imanlı insan olabileceği belirtilmekte, Munzur‘u bu inançla efsaneleştirmektedirler.

Munzur nereye bağlı?

Munzur Dağları yahut Mercan sıradağları, Yukarı Fırat bölgesinde, Doğu Anadolu Bölgesi’nin batısındadır. Torosların uzantısı olup kalkerli, dişli kütledir. Yerleşim olarak Tunceli ile Erzincan arasındaki platoda 130 km uzunlukta batıdan doğuya Avcı Dağları’na uzanır. Yüksekliği 3,300 m’yi geçer.

Tunceli Munzur Üniversitesi hangi ilçede?

Munzur Üniversitesi
Eğitim dil(ler)i Türkçe
Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek
Akademik birimler 8 Fakülte 3 Meslek Yüksek Okulu 1 Enstitü 13 Araştırma Merkezi
Konum Tunceli, Türkiye

Munzur Vadisi hangi ilçede?

Doğu Anadolu Bölgesi’nin, Tunceli ili sınırları içinde yer almaktadır. 1971 yılında milli park ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 42.674 hektardır. Munzur Dağlarında, Ovacık ilçesi yakınlarından büyük gözeler halinde doğan Munzur Suyu, Fırat Nehrine karışmaktadır.

Tunceli’de hangi üniversite var?

Munzur ÜniversitesiTunceli / Üniversitesi

Munzur Üniversitesi ne zaman açılacak?

2021-2022 eğitim öğretim yılı Tunceli Munzur Üniversitesi akademik takvimi ve sınav tarihleri ne zaman, üniversite ne zaman açılacak? Munzur Üniversitesi güz dönemi dersleri 13 Eylül günü başlayacak ve 20 Aralık günü sona erecektir. Bahar dönemi dersleri ise 7 Şubat günü başlayacak ve 20 Mayıs günü sona erecektir.