Türk Telekom’un en büyük hissedarı kim?

Türk Telekom kime ait?

Türk Telekom‘un hisselerinin yüzde 55’i LYY Telekomünikasyon A.Ş.’ye, %’i Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ve %5’i Türkiye Varlık Fonu’na aitti.

Türk Telekom ihalesini kim aldı?

Türk Telekom ihalesini 6 milyar 550 milyon dolarlık teklifle Oger Telecom Ortak Girişim Grubu kazandı. Nihai pazarlık görüşmelerinde Türk Telekom‘un yüzde 55’lik bölümünün özelleştirilmesi için 6 milyar 550 milyon dolar ile en yüksek teklifi Oger Telecom verirken, Etisalat’ın teklifi 6 milyar 500 milyon dolarda kaldı.

Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeleri kimlerdir?

Yönetim Kurulu

  • Dr. …
  • Eyüp ENGİNYönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / Yönetim Kurulu Üyesi. …
  • Yiğit BULUTBağımsız Yönetim Kurulu Üyesi. …
  • Can YÜCELYönetim Kurulu Üyesi. …
  • Selim DURSUNBağımsız Yönetim Kurulu Üyesi. …
  • Dr. …
  • Avni Aydın Düren Yönetim Kurulu Üyesi. …
  • Aclan ACARYönetim Kurulu Üyesi.

Türk Telekom hangi bakanlığa bağlıdır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ve %5’i Türkiye Varlık Fonu’na aittir. Geriye kalan ’lik hissesi de halka arz edilmiştir. Türk Telekomünikasyon A.Ş.

Telekomu kim satın aldı?

Türkiye Varlık Fonu, Türk Telekom‘un yüzde 55 hissesini 1 milyar 650 milyon ABD Doları’na satın almak üzere Levent Yapılandırma Yönetim A.Ş. ile sözleşme yaptı. Sözleşmeye ilişkin detaylar dün akşam Türk Telekom tarafından Kamuoyunu Aydınlatma Paltformu’nda duyuruldu.

Türk Telekom ilk kime satıldı?

Türk Telekom Lübnanlı Hariri ailesi ve Suudilerin ortak olduğu Oger’e 6.5 milyar dolara satıldı. İlk olarak şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Türk Telekom‘un yüzde 55’i, Suudi bağlantılı Lübnanlı Hariri ailesine satıldığında borcu yoktu ve kasasında 2 milyar dolar para vardı.

Aselsan Yönetim Kurulu üyeleri kimlerdir?

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın genel kurulda verdiği önergeye göre, Haluk Görgün, Mustafa Murat Şeker, Yavuz Çelik, Mehmet Fatih Kacır, Alpaslan Kavaklıoğlu ve Salih Kul bir sonraki Olağan Genel Kurul toplantısına kadar Aselsan‘ın Yönetim Kurulu Üyeleri olarak oybirliğiyle seçildi.

Telekom Müdürü kim?

Türk Telekom Grup CEO’su Hakan Kanafi ve Genel Müdürü Tahsin Yılmaz’ın görevinden ayrılma kararını bugün toplanan Yönetim Kurulu’nda kesinleştiği öğrenildi. Yılmaz’ın yerine Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesi olan Rami Aslan göreve getirildi….

Türk Telekom hangi bakanlığa şikayet edilir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Türk Telekom.

Türk Telekom nereye şikayet edebilirim?

444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerinden Türk Telekom ile ilgili her konuda bilgi alabilir, bazı hizmetlerimiz için ön başvuruda bulunabilirsiniz.

Türk Telekom kime ait 2021?

Türk Telekom‘un hisselerinin yüzde 55’i LYY (LYY Telekomünikasyon A.Ş.), %25’i Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ve %5’i Türkiye Varlık Fonu’na aittir. Geriye kalan yüzde 15’lik hissesi halka arz edilmiştir.

Türk Telekom kime satıldı 2020?

Türk Telekom Lübnanlı Hariri ailesi ve Suudilerin ortak olduğu Oger’e 6.5 milyar dolara satıldı.

ASELSAN’ın genel müdürü kim?

Haluk Görgün (27 Nis 2018–)ASELSAN / CEO

ASELSAN muduru kim?

Haluk GÖRGÜN’ün, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanında 27 Nisan 2018 tarihinden bu yana ASELSAN Genel Müdürü olarak da görev yapmaktadır. Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Türk Telekom Bölge Müdürü kim?

Türk Telekom Bölge Müdürü Yılmaz Tohumoğlu, Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.